“Revolver” – Gaja Ričija jaunā filma

August 24, 2005  |  Džeisons Stethems, Jaunumi, Raksti, Treileri

Uz laiku pazudušais (pēc “Swept Away” ārprātīgā kraha) brits Gajs Ričijs atgriežas ar savu jaunāko darbu “Revolver”.

Revolver

Filmā Gajs solās atgriezties pie saknēm, pie “Lock Stock..” un “Snatch” skarbā stila, kurš kādreiz padarīja viņu tik populāru.
Taču šoreiz lieta solās būt daudz nopietnāka – 40 miljoni Eiro budžeta, pats Luks Besons producenta krēslā, starptautiska aktieru komanda (kurā gan Ričija pastāvīgais aktieris Džeisons Stetems, gan Rejs Liotta, gan Vincents Pastore, gan arī pop-dueta Outcast dalībnieks Andrē Bendžamins), notikumu vieta Lasvegasa un kopējais mazliet drūmais un dramatiskais filmas tonis to paredz:

Džeiks Grīns (Stetems) ir ārkārtīgi veiksmīgs Lasvegasas kāršu spēlmanis. Tik veiksmīgs, ka viņam ir pašam savs grāmatvedis – vecākais brālis Billijs. Viss iet labi, līdz kādu dienu Džeiks kopā ar Billiju un trešo brāli Džo tiek ielūgts uz kādu privātu un ārkārtīgi elitāru spēli. Pretinieks – Dorotijs Mača (Liotta), kazino īpašnieks un vietējā kriminālā autoritāte. Grīnam ir jāzaudē – tādi ir spēles noteikumi, un mainīt tos nav Džeika veselības interesēs. Tomēr Grīns nolemj spēlēt savu spēli – un izkrāpj Dorotijam visu, ko vien iespējams, kā arī piedevām publiski pazemo zaudētāju. Saniknotais Mača “pasūta” Grīnu killeriem, un Džeiks dodas bēguļot. Savstarpējo attiecību mezgls vēl vairāk samežģas, kad Džeikam palīgā dodas brāļi Avijs (Bendžamins) un Zaks (Pastore), kuriem ar Maču savi rēķini kārtojami…

Revolver

Filmas uzņemšanu vajāja neskaitāmas likstas. Sākumā tās bija finansiāla rakstura problēmas, taču kad tās tika atrisinātas, sākās problēmas ar scenāriju – tas bijis pārsātināts ar Kabalas kulta mācībām, kuras praktizē Ričija sieva Madonna. Producenti likuši Ričijam tikt no Kabalas vaļā, viņš pretojies. Beidzot, kad scenārija jautājumā tika sasniegts kompromiss, mēnesi pirms uzņemšanas sākuma Ričijs izdomājis scenāriju pilnībā pārrakstīt. Kura no versijām beigās tika likta lietā – līdz šim brīdim nav zināms…

Arī pati sieviņa alka piedalīties filmas uzņemšanā, līdz Ričijs iedeva tai mazu Dorotija sievas lomu. Taču ilgi Madonna nepriecājās – montāžas laikā Ričijs nolēma saīsināt Madonnas epizodes līdz minimumam, bet gala rezultātā vispār atteicās no visām ainām ar sievas piedalīšanos, argumentējot lēmumu ar to, ka sižetam viņas neesot kritiskas. Tomēr, par spīti visām likstām filma ir gatava, un tās pirmizrāde Lielbritānijā paredzēta 2005. gada 22. Septembrī, bet mēs tikmēr varam noskatīties tās treileri: