After Crank

May 17, 2007  |  Džeisons Stethems, Jaunumi

Kannu kinofestivāla kinotirgū uzpeldējuši arī nenormālās filmas “Crank” nenormālie autori Marks Neveldīns un Brajens Teilors, paziņojot, ka dažādās izstrādes stadijās tiem atrodas veseli četri projekti!

Viens no tiem ir “Crank” tiešais sīkvels (!!!) – nevis prequel vai Emijas Smārtas varones piedzīvojumi, bet pirmās filmas notikumu tiešais turpinājums. Manuprāt, viņiem vajadzētu vienkārši labākajās 80-to gadu trash-leģendu tradīcijās noignorēt pirmās daļas finālu, iemetot Džeisonu jaunos piedzīvojumos, kuros atkal kaut kur jāskrien, jāskrien, jāskrien, kā Nike reklāmā. Ieliks vēl Stethemam iPod’u kabatā – nopelnīs papildus naudu, arī laba ideja.

Otrais projekts ir kopā ar šābrīža pieprasītāko action-trilleru zvaigzni, spartas dēlu Žerāru Batleru, kurš, gluži kā Mārtiņš Freimanis, no priekiem, kad dod darbu, piekrīt itin visam. Šoreiz viņš iekūlies projektā ar vienkāršu nosaukumu “GAME”, kurš pie reizes lieliski parāda, kur “Crank” autori smēlās iedvesmu:
Netālā nākotnē realitātes šovi ieguvuši nebijušu asumu – smadzenēs iestrādāti implanti ļauj spēles darbiniekus kontrolēt citiem cilvēkiem, gluži kā tādā sadistiskā videospēlē (šis nebūs vis “Dejo ar Zvaigzni” tipa šovs). Batlers atveidos Kable, spēcīgāko cīnītāju populārākajā šovā “SLAYERS”, kurš miljonu skatītāju acu priekšā centīsies izlauzties no kontroles. Es ticu, ka topošās filmas autori ir labi ielāgojuši Batlera veiksmes atslēgu, un teiciens “THIS IS GAME!!!” mūs sagaidīs ikkatrā filmas promo materiālā!