Par animāciju, I daļa.

September 5, 2008  |  Jaunumi

Saulaini-lietainajā Piektdienā divas labas ziņas iz animācijas filmu pasaules. Sāksim ar labāko:

Deivida Finčera lolotais “Heavy Metal” jau-kurais-tur-pēc-kārtas (1981. gada lieliskā antoloģija un 2000. gada nedaudz vājākā versija) animācijas brīnums beidzot atradis gan mājas, gan vecākus. Lai lieki nevāvuļotu – agrāk projekts atradās Paramount paspārnē, taču pavasarī studija no tā atteicās, pamatojot to ar izejmateriāla “pārspīlēto asumu”. Nu ja, Transformatori tie nav.
Bet patiesībā, protams, viss bija pavisam citādi! Tā kā Finčers jau pusgadu plēšas ar jamajiem par “The Curious Case of Benjamin Button” garumu (studija vēlas pieticīgās 2h15min, Finčers uzstāj uz 3h+ – atceramies “Zodiac” un neviļšus pievienojamies studijai), Paramount izvirzīja ultimātu – vai nu danco, draudziņ, zem mūsu stabules, vai arī nefinansēsim vairs nevienu tavu projektu! Rezultāts – Finčers joprojām ir aizbultējies savas pēdējās filmas montāžas telpā, bet “Heavy Metal” dodas uz Sony Pictures, kas projektu nedaudz iekavēs, bet viņš vismaz notiksies!

– Par to, ka studijas maiņa nāca projektam par labu, liecina arī nākamā ziņa – interesi par dalību projektā izteica tādi režisori, kā Zeks Snaiders, Giljermo del Toro un Gors Verbinskis (“Pirātu” triloģija). Tas ir bez paša Finčera, kā arī papīra “Heavy Metal” autora Kevina Īstmena. Katrs no viņiem režisēs vienu no aptuveni 8-9 animētajām (gan tradicionāli, gan 3D) novelēm, no kurām tad arī sastāvēs antoloģija. Pats “Heavy Metal” žurnāls, no kura satura katram normālam tīnim ir boners un tek gara siekala (tur ir sekss, asinis, vardarbība un vēlreiz sekss!) ir nopērkams arī pie mums gandrīz vai katrā Narvessen bodē! Tikai naudas žēl…