50 labākie treileri (pēc IFC.com domām)

October 22, 2009  |  Dažādi, Treileri

IFC.com atlasīja, viņuprāt, 50 visu laiku labākos filmu treilerus, un, tā kā treileri ir šī bloga neatņemama sastāvdaļa, tā ir iespēja nedaudz parefleksēt par tēmu.

Atceros, ka bez-interneta jaunībā gāju vairākas reizes skatīties “The Matrix” treileri uz k/t “Oskars”, kas paralēli deva iespēju man redzēt daudzas labas filmas, kuras sekoja treilerim (cik atceros, tad “Cruel Intentions” šādi noskatījos). Nedaudz vēlāk arī iestājās mūsdienu treileru kultūras uzplaukums, kas sev līdzi atnesa absolūtu treilera un galaprodukta nesakritību pārāk daudzos gadījumos (domāju, ka piemērus, kad treileris atvilināja uz draņķīgu filmu, varat piemeklēt paši), no šī perioda atceros “Spider-Man”, “The One”, “A Man Apart” un citus lieliskus treilerus, kuru reklamētās filmas vairāk par vienu reizi skatīties nav bijis vēlēšanās.

Vispār par treileru kultūru un veidošanu (man personīgi ļoti interesanta tēma) varētu diskutēt daudz un dikti, bet to patieso spēku ilustrē gadījums ar filmu “Underworld”, sākotnēji otrās šķiras direct-to-video produkciju, kuras meistarīgi veidotais treileris (Melns latekss! Keita Bekinseila! Slo-mo! The Matrix!) pareizajā laikā un vietā izraisīja tik pamatīgu interesi par filmu, ka šobrīd ir iznākušas veselas trīs daļas (visas kinoteātros), un tiek aktīvi gatavota ceturtā!

Bet, par pašu sarakstu – manuprāt, tas ir mazliet neobjektīvs, jo daudzas filmas sarakstā tur ir nevis treileru, bet pašas filmas kvalitātes dēļ (īpaši klasika), kas šajā gadījumā tomēr nav godīgi. No mūsdienīgākiem man personīgi ļoti patīk “Watchmen” pirmais treileris (ar Massive Attack fonā), “Sin City”, “Mission Impossible” un “Cloverfield” treileri, bet ir arī daudz kā lieka. Plus, iztrūkst arī filmu viennozīmīgi pārdodošais “300” treileris, tā kā saraksts, principā, ir viens liels fail.

Bet, ja man būtu jāliek 1. vieta, bez vilcināšanās liktu šo:

Ps. “Machete”, protams, arī aizmirsts.