Disney nopērk Marvel

August 31, 2009  |  Jaunumi

Disney iegādājās Marvel par 4 miljardiem USD.

Tas, principā, arī viss. Šī, neapšaubāmi, gada darījuma rezultāta Disney īpašumā nonāk visi 5,000+ Marvel varoņi, un viss ar tiem saistītais. Pilna informācija par darījumu vēl nav publiskota, taču, kad tiks, būs ļoti interesanti palasīties, kas ko un kā.

Marvel, kā ļoti apķērīga kompānija (kura pie tam vēl 90-to sākumā bija uz bankrota robežas), pēdejos gados bija paspējusi saslēgt līgumus ar visiem pēc kārtas – ar Paramount par 5 filmu distribūciju (“Iron Man 2″, “Thor”, “The Avengers” un vēl divas), ar Lionsgate par animācijas filmu ražošanu/distribūciju, ar Activision un SEGA par videospēļu izstrādi, un gan jau, ka vēl simts citus. Rezultātā, lai sajustu darījuma patieso efektu, gan mums, gan Disney būs jāpagaida kādi gadi pieci, tomēr tās potenciālu var novērtet jau tagad (uzreiz visi iedomājamies Disneilendai draudzīgo Marvellandi, Džerija Brukhaimera producēto “Spider-Man” versiju un iemīļotos varoņus McDonalds komplektos!).

Šis ir otrs lielākais Disney pirkums pēdējo gadu laikā, uzreiz aiz Pixar iegādes un integrācijas Walt Disney Studios, un efektu no tā darījuma varēs just jau šajos Ziemassvētkos, kad iznāk par daudziem gadiem pirmā zīmētā Disney 2D multene “The Princess and the Frog” – bijušā Pixar šefa, bet tagad Walt Disney Studios kreatīvā vadītāja Džona Lassetera iniciatīva.

Domāju, Stens Lī jau gaida aicinājumu atgriezties.

 
 • knaggis

  nooooooooooooooooooooooooooooo

 • knaggis

  neeeeeeeeeeeeeee,saki ka taa nav taisniiba

 • http://kinokults.lv [iCE2]

  knaggis: būs jau labi, viss mainās, viss attīstas.

  Pie tam Disney jau atzinās, ka Marvel tai vajadzīgs tikai un vienīgi M12-18 auditorijas piesegšanai (tīņu meitenes jau piesegtas ar Zaku Efronu un Hannu Montanu), tā kā neko diži viņi Marvel darbā nejauksies :)

 • http://zomg.lv Jānis M.

  Ļoti ceru, ka Disney ļaus Marvelam darboties tādā pašā garā tālāk un neko no savas puses neuzspiedīs (piemēram – PG versijas, Zaku Efronu Pītera Pārkera lomā u.t.t.). Pozitīvais aspekts, jau tagad tam visam ir tāds, ka topošie Marvel projekti varēs gūt lielāku finansējumu, kā arī pat vissliktākajos laikos bankrots nespīd.

 • rick’james

  vai ta pixar sākuši sliktāk strādāt? neizskatās ka Disneys iejaucas citu kompāniju darbībā = veriii nais.

  No otras puses – “Donald meets Wolverine” skan intriģējoši
  “pek pek pek pek”
  “mmmmm, love the smell of roast duck in the morning, com’ere darling”
  “peeeeeeeeeek!”

 • Pingback: Marvel uz lielajiem un mazajiem ekrāniem | OPEN art()