Disney nopērk Marvel

August 31, 2009  |  Jaunumi

Disney iegādājās Marvel par 4 miljardiem USD.

Tas, principā, arī viss. Šī, neapšaubāmi, gada darījuma rezultāta Disney īpašumā nonāk visi 5,000+ Marvel varoņi, un viss ar tiem saistītais. Pilna informācija par darījumu vēl nav publiskota, taču, kad tiks, būs ļoti interesanti palasīties, kas ko un kā.

Marvel, kā ļoti apķērīga kompānija (kura pie tam vēl 90-to sākumā bija uz bankrota robežas), pēdejos gados bija paspējusi saslēgt līgumus ar visiem pēc kārtas – ar Paramount par 5 filmu distribūciju (“Iron Man 2”, “Thor”, “The Avengers” un vēl divas), ar Lionsgate par animācijas filmu ražošanu/distribūciju, ar Activision un SEGA par videospēļu izstrādi, un gan jau, ka vēl simts citus. Rezultātā, lai sajustu darījuma patieso efektu, gan mums, gan Disney būs jāpagaida kādi gadi pieci, tomēr tās potenciālu var novērtet jau tagad (uzreiz visi iedomājamies Disneilendai draudzīgo Marvellandi, Džerija Brukhaimera producēto “Spider-Man” versiju un iemīļotos varoņus McDonalds komplektos!).

Šis ir otrs lielākais Disney pirkums pēdējo gadu laikā, uzreiz aiz Pixar iegādes un integrācijas Walt Disney Studios, un efektu no tā darījuma varēs just jau šajos Ziemassvētkos, kad iznāk par daudziem gadiem pirmā zīmētā Disney 2D multene “The Princess and the Frog” – bijušā Pixar šefa, bet tagad Walt Disney Studios kreatīvā vadītāja Džona Lassetera iniciatīva.

Domāju, Stens Lī jau gaida aicinājumu atgriezties.