Ridlijam Skotam – 72!

December 1, 2009  |  Dažādi

Tieši tā, šodien vienam no mūsdienu spēcīgākajiem (komerc)režisoriem paliek veseli 72 gadi. Apsveicam!

Radošā ģimenē piedzimušais (ne mazāk populārs ir brālis-režisors Tonijs Skots, turklāt ar kino režiju diezgan veiksmīgi niekojas arī Ridlija dēls Džeiks un meita Džordana) sāka ar reklāmas rullīšiem laikā, kad uz no šīs nodarbes nākušajiem neskatījās ar tik šķību aci, bet turpināja ar “The Duelists”, “Alien”, “Blade Runner”, “Thelma & Louise”, “Gladiator”, “Black Hawk Down”

Ridlijs Skots
(Sers Ridlijs strādā ar aktieriem, pārējās bildes šeit)

Plus, ja tā padomā, Sers (kopš 2003. gada) Ridlijs ir viens no tiem režisoriem, kuram pat neveiksmīgas (vai nosacīti neveiksmīgas) filmas netiek aizmirstas, bet gan laika gaitā iemanto savu cienītāju pulku – “G.I. Jane”, “White Squall”, “Black Rain”, “1492: Conquest of Paradise”, “Hannibal” un citas, kuras es noteikti ieteiktu noskatīties kaut vai tikai tādēļ, ka tās ir labākas par lielāko daļu mūsdienu meinstrīma produkcijas.

72 nav vecums, jo priekšā mūs gaida “Robin Hood” ar Rasselu Krovu (jau pavasarī), jauns “Alien”, 30-to gadu gangsterfilma “The Kind One”, “Brave New World” ekranizācija, kā arī, ja ticam IMDB, vēl ducis citu projektu, starp kuriem filmas par Gučči un Monopolu. Lai izdodas!

Top 5 Ridlija Skota fakti (sastādīju es) no tā paša IMDB:
1) Ir piedalījies apmēram 2700 reklāmu tapšanā, arī Apple “1984” rullītis ir viņa darbs
2) Ir praktiski tēvs jēdzienam director’s cut (“Alien”, “Blade Runner”, “Gladiator”, “Kingdom of Heaven”)
3) Kopā ar brāli Toniju pieder Shepperton Studios
4) Smēķē Montecristo Cuban cigārus
5) Mans mīļākais Ridlija nerealizētais projekts ir “I Am Legend” ar Ārniju galvenajā lomā.