Titru māksla

April 14, 2009  |  Dažādi

Kad es biju jaunāks, neatceros tieši kurā brīdī, bet pēķšņi gandrīz katra lielā Holivudas filma uzskatīja par savu pienākumu kaut kā interesanti izcelties ar filmas sākuma/beigu titriem – iespējams, tas bija jau senāk vai arī iemesli bija citi, taču es to visspilgtāk atceros no “X-Men”, “Hollow Man” un citām ap to pašu laiku. Man vismaz bija skaidrs – ja filma izmanto klasisko “melns fons/balti titri” paņēmienu, tad ar fantāziju autoriem ir pašvaki.

Un kapēc lai būtu savādāk – titri tomēr ir tāda platforma, uz kuras var realizēt 1000 un 1 ideju, sākot ar pareizas atmosfēras radīšanu un beidzot ar iepriekšējo daļu īsu pārklāstu. Tad nu ir skaidrs, ka, tāpat kā ar, piemēram, treileriem, noteikti ir cilvēki, kuri šauri specializējas arī šajā interesantajā kino nodarbē – un, pateicoties lapai “The Art of the Title Sequence”, es tagad zinu ne tikai kantori Imaginary Forces, bet arī daudzus, dauzus citus.

Tomēr galvenais šīs lapas pluss nav tikai izsmeļošie apraksti par noteiktu filmu titru tapšanu, bet gan pašu titru video rullīši – bieži vien iekš HD! Tapēc apbruņojamies ar platjoslas internetu, pāris brīvām stundām un aiziet apbrīnot aizjūras titru dizaina šedevrus – mani favorīti nenoliedzami ir “300”, “Dawn of the Dead”, “Dexter”, “Fight Club”, “Hostage”, “Lord of War” (vispār mini-šedevrs pats par sevi), “Kiss Kiss Bang Bang”, “Seven”, un, protams, fantastiskie “The Kingdom” titri , bet šajās sacensībās zaudētāju nav.