Vasara, saule, slinkums, laika maz, filmu daudz

July 3, 2009  |  Dažādi

Kā jau komentāros pareizi norādīja, ka vasara, saule (dažreiz), slinkums, laika un motivācijas trūkums ir noveduši blogu ilgākā dīkstāves stāvoklī, tapēc izņēmuma kārtā es nodarbošos ar to, kas man vienmēr bija riebies. Respektīvi – daudzām šogad noskatītām filmām salikšu atzīmes 10 baļļu skalā (ar komentāriem!), kas vai nu izprovocēs diskusiju par gaumi (kas būtu lieliski), vai arī liks šausmās no šejienes aizvālēt tiem, kuri to vēl nav izdarījuši:


“Watchmen” – 8/10
Reāli kruta filma, atļaujas daudz ko tādu, ko citas baidās. Ļoti iesaku.

“Knowing” – 8/10
Reāli kruta filma, atļaujas daudz ko tādu, ko citas baidās. Ļoti iesaku.

“Crank: High Voltage” – 8/10 vai 2/10,
atkarībā no viedokļa (man pirmais, bet arī otro respektēju).
Bet viedoklim ir jābūt, tapēc filmu tomēr labāk noskatīties – sliktāk nepaliks (nu varbūt nedaudz), un arī apziņas paplašināšanai noderēs.

“X-Men Origins: Wolwerine” – 6/10
Fox turpina komiksu varoņu izvarošanu, zemāk jau aprakstīju. Nākamos gaidam ar dakšām.

“17 Again” – 7/10
Reāli skatījos stundu pēc Vilknadža, patika labāk! Bet, ja godīgi, Zakam Efronam – respekts un uvažuha, no visiem tīņģīmjiem, kas savairojušies, viņš un varbūt vēl Šaija LaBafs ir vienīgie, kas neliek šausmās viebties, tos ieraugot. Izaugs liels, varbūt būs Toms Henkss, varbūt – Čārlijs Šīns, laiks un raksturs rādīs.

“Fast & Furious” – 7,5/10
Domāju, ka sūds kaut kāds tak būs (kas gan cits), a izrādījās reāli “labs filma”, kaut kur pirmās daļas līmenī.

“Star Trek” – 7,5/10
Viss filmā bija labi & lieliski, izņemot to, ka es esmu redzējis seriālu “Battlestar Galactica”, kur mani ar principā līdzvērtīgu action, drāmu un specefektiem izklaidēja katru nedēļu. Kad būs nākamais “Trek”? Pēc diviem gadiem, sakat? Nu, zinies…
Bet tā, protams, paldies JJ un komandai par to, ka “Star Trek” vairs nav lamuvārds utt.

“Terminator Salvation” – 7/10
Ja šādas filmas laikā rodas jautājumi par loģiku un līdzīgi, tas nozīmē, ka šajā aspektā tur ir pavisam bēdīgi. Pirotehnika, protams, uz 10/10, bet kaut kad jau ar to paliek par maz.

“Transformers: Revenge of the Fallen” – X/10
Tā nav filma, tas ir karuselis kinoteātrī (filmu skatījos IMAX), droši vien jauna veida izklaide – un Transformeri-divi ir žanra pirmais pārstāvis! Tā kā es nekad neesmu redzējis, ka kāds vērtētu karuseļus (lai gan mans mīļākais bija Fantadroms), tad arī šim atzīme netiks likta.

 
 • marss

  watchmen 3/10 (un tas ir tikai par specefektiem), a tā murgs & murgs

 • http://zomg.lv Jānis M.

  Noskatījos netā atrodamo Watchmen Directors Cut DVDscr, noskatīšos vēlreiz, kad būs HD. Bet varu teikt vienu – ja pēc kino versijas es varēju teikt, ka Watchmen ir viena no visu laiku labākajām komiksu ekranizācijām, tad pēc DC varu teikt, ka Watchmen ir pati labākā komiksu ekranizācija, kaut kāds tur pārvērtētais Dark Knight nestāv ne tuvu.

 • http://blogs.deelis.lv ish

  Star Trek varētu dot kādu punktu vairāk, bet par to “17 Again” – tāda tipa filmas ir sastopamas uz katru otro pusklibo soli…

 • http://kinokults.lv [iCE2]

  ish: atbilde varētu slēpties tur, ka es šādas skatos vidēji reizi gadā (tas par “17 Again”)

 • am

  Mani atkal izbrīna, ka tik daudziem stāv uz Knowing. To, ka viņa atļāvās kautko vairāk arī es nemanīju. Gluži pretēji, likās pēc ļoti standartīga Sci-Fi trillera ar paredzamu sižetu un jau ierasto Keidžu.

  Pat CGI skati (atskaitot lidmašīnas krahu) bija diezgan atbaidoši.

 • rick’james

  es vēl aizvien nesaprotu ko jūs tajā Watchmen esat ieraudzījuši tik ūberīgu? i just don’t get it :)