"Heavy Metal" no Finčera un Co.

April 27, 2010  |  Jaunumi

Mana pieredze ar “Heavy Metal” sākās kaut kad piektajā vai sestajā klasē, kad “Narvessen” kioskos sāka tirgot šo žurnālu – paņēmu, pašķirstīju un redzētais burtiski uzspridzināja vēl nenobriedušās pusaudža smadzenes. Asinis, ieroči un atklātāks sekss, nekā Playboy pa LNT pusdivpadsmitos vakarā, un tas viss komiksā! No brīža, kad apsargs mani aizdzina no žurnālu stenda, viens no manas dzīves sapņu pirkumiem (līdzās “Blade” zobenam) bija “Heavy Metal” žurnāla numurs, kurš toreiz maksāja ap piečuku – toreiz naudas nebija, bet tagad laikam žēl, jo līdz šim brīdim nevienu tā arī neesmu iegādājies.

Heavy Metal

Toties ne es viens tāds slims esmu – arī režisors Deivids Finčers (“Fight Club”, “Se7en”) droši vien arī ka no bērnības sapņo par pats savu “Heavy Metal” filmu! Pirms Finčera jau bija divi mēģinājumi – jau par klasiku atzītā 1981. gada animācijas antoloģija pieaugušajiem “Heavy Metal: The Movie” (ar platīna soundtrack), un daudz pieticīgākais pseido-turpinājums “Heavy Metal 2000” (kuram pašam iznāca sīkvels videospēles formā, “Heavy Metal F.A.K.K.2”). Bet nu pienācis laiks jaunam iznācienam, par pamatu tomēr ņemot 1981. gada klasiku, un, tā kā kopš pēdējā ieraksta par šo projektu, kā izrādās, ir pagājuši gandrīz divi gadi, tad vēlreiz tas pats, tikai citiem vārdiem:

Finčers savu projektu sākumā mēģināja bīdīt iekš Paramount, bet tur notika nesaskaņas uz Bendžamina Battona bāzes, tapēc projektu pārcēla Sony Pictures paspārnē. Arī tur nesanāca, tapēc pagaidām Finčers saimnieko pats. Taču likstas administratīvajā lauciņā pilnībā aizēno uzvaras kreatīvajā – ar savu projektu Finčers ir ieinteresējis tādus režijas monstrus, kā Robu Zombiju, Zeku Snaideru, Goru Verbinski un pat pašu Džeimsu Kameronu, kuri piekrita režisēt katrs pa filmas segmentam (kuri kopumā paredzēti 8-9). Pēdējais arī aizlienēs filmai mega-kameras – tā tiks “uzņemta” pēc “Avatara” tehnoloģijas, iekš 3D, un tas šobrīd ir tās galvenais pārdošanas stūrakmens, lai gan to, kā topošā filma izskatīsies vizuāli, pagaidām nevar pateikt neviens.

Turam īkšķus, jo šis ir viens no daudzsološākajiem projektiem bez skaidras nākotnes. Zemāk treileris 1981. gada versijai, kuru atcerēsies ikviens, kas to redzējis:

Saite: “Heavy Metal” žurnāla oficiālā mājaslapa
Saite: “Heavy Metal” iekš Wikipedia