Krievu kino 2010/2011 gadu mijā

December 28, 2010  |  Raksti, Treileri

Sen nav apskatīts tāds ļoti interesants kino žanrs, kā mūsdienu komerciālais krievu kino. Ja nemaldos (nemaldos), tad kopš leģendārā ieraksta par “Melno Zibeni” šim žanram esmu pieskāries tikai sakarā ar krievu folk-3D-“Underworld”, krievu “Twilight”, un krievu “Prison break” treileriem – piekritīsiet, diezgan mežonīgi eksemplāri, pie tam nevienu no tiem tā arī nenoskatījos.

Taču tas netraucē ar optimismu skatīties nākotnē, precīzāk – pavisam tuvā nākotnē, kad krievu kino šaus pa mums savas “jaungada”, bet vēlāk arī pavasara un vasaras relīzes. Sāksim ar to tuvāko:

“Ёлки” / “Egles”
Režisori: Timurs Bekmambetovs, Aleksandrs Voitinskis, Dmitrijs Kiseļevs u.c.
Lomās: Ivans Urgants, Sergejs Svetlakovs, Vera Brežņeva, Sergejs Garmašs u.c.
Tas, kas sākās kā sociālais interneta eksperiments “Новый год шагает по стране” (Krievijas interneta lietotāji tika aicināti iesūtīt stāstus par Jaunā Gada svinībām savā apkaimē), beigās pārvērtās par Timura Bekmambetova studijas Bazelevs patstāvīgo mēģinājumu iekarot Krievijas kino kases Olimpu (kurš ir vispieejamākais tieši uz Jauno Gadu), no troņa gāžot paša Timura “Likteņa Ironiju 2”. Jau tagad var pateikt, ka atentāts nav izdevies, taču visādi citādi atsauksmes par šo filmu ir pārsvarā pozitīvas – Jaunā Gada svinību atmosfēra esot pilnībā idevusies:


Filma kinoteātros jau no šīs Piektdienas, 31. Decembra!“Самый лучший фильм 3-ДЭ” / “Pati Labākā Filma 3D”
Režisors: Kirils Kuzins
Lomās: Gariks Harlamovs, Pāvels Voļa, Mihails Galustjans
Bet, kad Jaunais Gads sirsnīgi nosvinēts, var atgriezties pie vecā, proti, pie speršanas, jo bezgaumīgo parodijfilmu nu jau 3. daļas (ja neskaita “Naša Russia”) vajadzībām tika apzagts Mišels Gondrijs un viņa “Be Kind Rewind”. Toties – patiesā 3D un, cerams, ar veiksmīgiem jokiem. Lai gan tos sola katru reizi, un katru reizi feilo – te man jāatvainojas, jo Comedy Club fenomens ir gājis man garām (pelnīti vai nepelnīti, tas ir cits jautājums), tapēc par šīs sērijas filmām spriežu pārsvarā pēc krievvalodīgo skatītāju/kinofanu atsauksmēm, un tās nav glaimojošas. Bet tāpat iet un skatās, jo filmas ir mega-pelnošas:


Filmas pirmizrāde Latvijā – 2011. gada 4. Februārī!


“Выкрутасы” / “???”
Režisori: Leo Gabriadze, Timurs Bekmambetovs
Lomās: Konstantīns Habenskis, Ivans Urgants, Milla Jovoviča
Nākamais kandidāts, lai gan no skata tāds pats (kompānija Bazelevs, Timurs, aktieri), ir pārdzīvojis vēl lielākas metamorfozes, nekā nelaimīgās egles, jo sākotnēji bija vienkārši sirsnīga komēdija par krievu nacionālo sporta veidu futbolu, un bezpajumtnieku komandu, kuru trennēja Habenska varonis. Intriga vienkārša – Maskavā to gaida līgava (un viņas ex), tapēc no lokāla mēroga čempionāta jāizstājas par katru cenu un pēc iespējas ātrāk…

Tomēr kaut kas nesanāca kā plānots, tapēc no tālās Holivudas tika izsaukta krieviski runājoša īpaši lūgtā viešņa Milla, filma pārfilmēta (pieņemu, ka par bargu naudu), un tās akcents nobīdījās no sporta komēdijas uz romantisko komēdiju. Kā būtu bijis, mēs, visdrīzāk, vairs nekad neuzzināsim, tapēc līdzās filmas normālajam treilerim piedāvāju noskatīties arī treileri tās iepriekšējai reinkarnācijai, kad tā vēl saucās “Kolotilovs”:


Filma plānota kā 2011. gada Valentīndienas hīts.


“Любовь-морковь 3” / “???”
Režisors: Sergejs Ginzburgs
Lomās: “Goša” Kucenko, Kristīne Orbakaite
Nenormāli populārās (Krievijā) filmu sērijas nu jau trešā daļa, kas ar vienu un to pašu sižetu katru nākamo daļu kļūst aizvien dārgāka – un arī populāraka, tapēc pieņemu, ka trešās daļas treilera izmaksas mierīgi varētu būt kaut kur pirmās filmas līmenī. Visādi citādi ļaušu Jums lemt pašiem, jo pirmās divas neesmu redzējis:


Kā saka treileris, filma plānota kaut kad “drīz”, jeb 2011. gada Martā.


“Высоцкий. Спасибо, что живой” / “Visockis: Paldies, ka dzīvs”
Režisors: Pēteris Buslovs
Lomās: Sergejs Bezrukovs, Oksana Akiņšina, Ivans Urgants, Andrejs Paņins
Un, visbeidzot, viens no nākamā gada iespējamajiem pārsteigumiem, filma par leģendāro krievu dziesminieku Visocki no “Bumer” autora Buslova, kurš režisē Visocka dēla Ņikitas sarakstīto scenāriju. Šobrīd krievu medijos tiek taisīts baigais noslēpums no tā, kurš tad patiesībā tēlos Visocki filmā – treilerī to gandrīz nerāda, bet, ja rāda, tad no muguras vai pustumsā. Lai gan, parokot pavisam nedaudz, kļūst skaidrs, ka Visocka lomā ir spēcīgi nogrimēts Sergejs Bezrukovs (“…ja znaju mnoga bukav“), kurš jau ir bijis gan Puškins, gan Saša Belijs (no “Brigādes”), tagad būs arī Visockis, big deal.
Lai gan viens pīpis, kurš viņu beigās notēloja – jau tagad ir skaidrs, ka savu saukli “Pēdējā padomju filma” filma atstrādās uz 100%, jo precīzi atdarina tā laika (1979. gads) atmosfēru:


Filmas pirmizrāde 2011. gada vasarā, vai arī vēlāk.

Cerams, ka galveno Jūs jau paši pamanījāt – tie ir Holivudas studiju logotipi pirms gandrīz visām filmām. Proti, filmas varbūt arī ir krievu, bet naudiņa tāpat plūst no citurienes un uz citurieni. Labi tas ir vai slikti – tas ir atsevišķs jautājums, bet domāju, ka tas ir pirmām kārtām visai pārticīga un perspektīva tirgus pazīmes, un tikai pēc tam jebkas cits.


Tas nebūt nav viss, kas mūs gaida 2011-tajā no slāvu kaimiņiem, jo vēl būs:
“Brigāde 2”, jo jaunāko klašu krievu skolniekiem ir nepieciešami jauni varoņi (nav vēl treilera)
– filma par MMM dibinātāju un kā tur patiesībā bija, “Пирамммида” (spēcīgs treileris);
– vēl viena lielbudžeta Akuņina ekranizācija, “Шпион” (spēcīgs treileris);
– vēl viens rīmeiks, “Вий: Возвращение”, ar Taktarovu un Džeisonu Flemingu (treileris)!
– vēl viens rīmeiks, “Служебный роман. Наше время”, ar to pašu mūziku, bet mūsdienās (treileris)
– vēl viena strītreiseru filma “Мантикора” ar neprātīgu plakātu (vienmēr viena tāda ir);
– manas mīļākās krievu filmu sērijas turpinājums, “Бой с тенью 3: Последний раунд” (vēl nav treilera);
– filma ar nosaukumu “SLOVE” (!), jeb “Soldier of Love”, ar abiem brāļiem Čadoviem (treileris);
un, beidzot,
“Saules Nogurdinātie 3: Citadele”, lai Mihalkovs iebrauc vēl 30 milj. USD mīnusā (episks treileris).

Vārdu sakot – būs, ko paskatīties!