"Mad Max" atgriežas

July 6, 2010  |  Jaunumi, Raksti

Ilgi lolotais jaunais “Mad Max” sērijas projekts jau drīzumā atradīs savu ceļu pie mums – kino skatītājiem.

Šī visās ziņās Austrāliešu (režisors, galvenās lomas atveidotājs, lokācijas un pārējais) sērija aizsākās vēl tālajā 1979. gadā, turpinājās ar vienu no iespaidīgākajām pakaļdzīšanās ainām kino vēsturē filmā “Mad Max 2: Road Warrior” 1981. gadā, un noslēdzās (vismaz Mela Gibsona reinkarnācijā) ar visādā ziņā pretrunīgo “Mad Max Beyond Thunderdome” 1985. gadā.

Maksam vajadzēja atgriezties vēl 2001. gadā – bija sarakstīts scenārijs, sarunāts Gibsons un pat sabūvēta jauna partija ar post-apokaliptiskajiem transportlīdzekļiem, un sērijas režisors Džordžs Millers bija gatavs darbam, bet toreiz viss apstājās Irākas kara dēļ, kad sākumā nobruka projekta apdrošināšana (bez jokiem), un tad arī viss finansējums (filmēt gribēja Marokā). Arī Gibsons pakasīja pēcpusi pieri, un nodevās režijai ar “Passion of the Christ” un “Apocalypto”.

Mad Max, Mels Gibsons
(“Mad Max” Mela Gibsona versijā, 1979. gads)

Likās, ka viss ir beidzies, un jaunās paaudzes Trakie Makši būs Hannas Montanas un brāļi Jonasi, taču pēdējos gados aizvien biežāk cirkulēja baumas par jaunu “Mad Max projektu” – brīžiem kā filmu, brīžiem pilmetrāžas CGI-anime, brīžiem kaut ko pa vidu. Kā izrādās, tās nav nekādas baumas, un Džordžs Millers jau ilgu laiku (paralēli darbam pie “Happy Feet” multenēm, he-he) gatavo sava senākā varoņa atgriešanos.

Diemžel Gibsons jau ir pateicis savu kategorisko “Nē”, un, ņemot vērā pēdejos notikumus, diez vai viņš ir gaidīts viesis lielbudžeta projektos. Viņa vietā Maksa lomā mēs redzēsim uzlecošo zvaigzni – britu aktieri Tomu Hārdiju, art-house hīta “Bronson” zvaigzni, kuru jau pavisam drīz redzēsim Kristofera Nolana “Inception”. Hārdijs nesen sniedza visai atklātu interviju par jauno projektu, kuras galvenā doma – viss triecientempos virzās uz priekšu. Kompāniju Hārdijam sastādīs Šarlīze Terona.

Toms Hardijs (attēlā Toms Hārdijs, jaunais Makss)

Visbeidzot, interesantākais – mūs gaida “Mad Max: Fury Road”, un uzreiz pēc tam – “Mad Max: Furiosa”! Vai otrās daļas nosaukums mums miedz ar aci un saka, ka lāpa tiks nodota Šarlīzei, pagaidām nav zināms.

Acīmredzot, katram režisoram jāiziet cauri stadijai, kad iecerētais ir tik grandiozs, ka gribas filmēt divas filmas uzreiz – atceramies Zemekisu (“Back to the Future”), brāļus Vačovskus (“Matrix” turpinājumi), Goru Verbinski (“Pirates of the Carribean” turpinājumi), kaut vai Eiropas piemērus, filmas par Mesrīnu (“Public Enemy Nr.1” un “Killer Instinct”) un Fedoru Bondarčuku ar viņa apdzīvotajām salām – un praktiski nekad šī iecere nav beigusies kā iecerēts, ar pārmetumiem par scenāriju, plūsmu un ko tik vēl ne. Tarantīno gandrīz vienīgajam sanāca, un gan jau arī tur atradīsies virkne, kas nepiekritīs :)

Jebkurā ziņā, šobrīd projekta starts paredzēts Augustā un lai nu ko, bet šo es ļoti gaidu – hardcore bezkompromisu bez-CGI (kā sola) post-apokaliptiskais grāvējs no Austrālijas, tur ir ko gaidīt!