"Splinter Cell: Conviction" treileris

April 16, 2010  |  Dažādi, Treileri

Par cik šis blogs dikti ciena treilerus, nedēļas izskaņā treileris nedaudz no citas operas – videospēles “Splinter Cell: Conviction” treileris, kurš krutuma ziņā ieliek lielai daļai Holivudas grāvēju treileriem, deļ montāžas, mūzikas, visa:

Ar šo gribēju aizsākt, manuprāt, interesantu tēmu – kopš kura brīža videospēļu treileri palika līdzvērtīgi, bet tad, atsevišķos gadījumos, arī pārāki par Holivudas filmu treileriem? Brīdī, kad “Grand Theft Auto”, “Halo” un “Call of Duty” iznākšanas dienā sāka pelnīt vairāk, kā lielbudžeta Holivudas grāvēji? Nav jau tā, ka šis būtu pirmais (vai desmitais) videospēles treileris, kurš kopē Holivudas stilu – kā nekā tos taisa tie paši darboņi, kā piemēram Džozefa Kasinska (kurš šobrīd gatavo “Tron: Legacy”) “Gears of War” spēles treileris, vai arī Ruperta Sandersa “Wolverine” un “Halo 3: ODST” rullīši. Un vēl lērums ar citiem.

Nedomāju, ka kāds atteiktos noskatīties filmu pēc šāda treilera, un doma, kas man ienāca prātā pēc “Modern Warfare 2” spēlēšanas (starp citu, arī satriecoši kinematogrāfisks treileris, tāpat kā gandrīz katrai “Call of Duty” sērijas spēlei), ir tāda, ka Holivudai sāk palikt grūti vilkt līdzi tam, kas notiek virtuālajā pasaulē. Vismaz budžeta apsvērumu dēļ noteikti. Videospēļu industrijas spilgtākie pārstāvji turpina pietuvoties Holivudas grāvēju kases un atzinības līmenim, nojaucot robežas starp abiem medijiem – un mēs, visdrīzāk, publicēsim aizvien vairāk un vairāk kinematogrāfiskus spēļu treilerus. Tā kā Sems Fišers (starp citu, leģendāra aktiera Maikla Aironsaida ierunāts) ir tikai pirmais.

Ko Jūs par to domājat? Kādi ir jūsu iecienītākie videospēļu treileri?