"The Thing" from another prequel

October 19, 2010  |  Jaunumi, Raksti

Pēc lasītāju pieprasījuma, kā arī turpinot tēmu par Džona Kārpentera filmu rīmeikiem, “The Thing” rīmeiks/prīkvels/thing.

Liriska atkāpe. No visiem horror vecmeistariem (Romero, Kārpenters, Kreivens), manuprāt, tieši Kārpentera darbiem ir paveicies vismazāk – ja Romero ir vienalga (un viņš turpina filmēt savas filmas), Kreivens pats aktīvi piedalās rīmeiku veidošanā, tad Kārpenters tikai saņem čeku (pēc paša vārdiem), bet viņa filmu rīmeiki jau sāk bojāt oriģinālu labo slavu – labs piemērs ir “Halloween”.

The Thing
(Šeit un tālāk – kadri no topošās filmas. Galvenie varoņi meklē izeju no situācijas)

Tā arī šajā gadījumā, kad rīmeikizātori ķērās pie vienas no Kārpentera zelta fonda filmām – “The Thing”, pašam Džonam ar to nebūs nekāda sakara. Labi, studijai Universal vienmēr ir attaisnojums – viņa ir “monstru” studija, bet ko savam attaisnojumam teiks pārējie? Viņi saka vienkārši – mums nebūs rīmeiks, bet gan prīkvels (prequel), kurš stāstīs par notikumiem tajā Norvēģu bāzē, kuru visai bēdīgā stāvoklī atrada pirmās filmas varoņi. Redz kā, tātad mūs gaida vēl viena filma, kuras nobeigumu mēs jau zinam? Tieši tā, un vecās filmas pirmie kadri, kur pakaļ sunim pa sniegiem jautri jodelējošie norvēģi dabūn svina dāvanas pakrūtē no MakRīdija (Kurts Rassels) un co., arī būs jaunās filmas pēdejie kadri! Lai tas ir pavisam skaidrs, arī jauno filmu mēs sauksim tāpat, kā veco – “The Thing”!

The Thing
(Ugunsmetēji – pavisam vienkāršs, ikdienišķs rīks zinātniskajās izpētes stacijās)

Šāda pieeja man, personīgi, joprojām liekas visai dīvaina – varēja tad jau uzreiz taisīt “parasto” rīmeiku ar citiem varoņiem un, vēlams, notikumiem, nevis veidot filmu, kuras galarezultāts mums visiem jau ir zināms (un ir sākums, visdrīzāk, daudz labākai filmai). Lai gan arī par izdomāšanu no jauna ar citiem aktieriem man pēdējos gadus ir visai spēcīgi mainījies viedoklis. Ja agrāk uzskatīju, ka rīmeiki, būtībā, ir laba lieta (vismaz ne tik slikta, kā to pasniedz), un tiem ir jādod iespēja, turklāt oriģinālus jau mums neviens tāpat neatņems, tad pēdējā laikā esmu mainījis savu viedokli, un esmu vairāk principa pēc par oriģinālu kino (cik nu šī bloga tematiskās robežas atļauj).

The Thing
(Vismaz tagad mēs zinam, kur bija pazudis vecākais no Olsenu dinastijas)

Manu ticību kvalitatīviem rīmeikiem gan visvairāk iedragāja Maikla Beja artelis Platinum Dunes ar saviem vienkārši nožēlojamajiem “Friday the 13th”, “The Hitcher” un “Nightmare on the Elm Street” rīmeikiem (“Texas Chainsaw Massacre” gan bija pārsteidzoši ok), bet fakts paliek fakts – tieši šausmenēm kaut kā veicas vismazāk, un veiksmīgo rīmeiku attiecība pret konkrētu garbage samazinās ne pa dienām, bet pa stundām. Šoreiz gan pie darba ir kompānija Strike Entertainment, manās acīs ļoti cienīgā “Dawn of the Dead” rīmeika (kā arī “Children of Men”) autori, tapēc viss vēl var izvērsties +/- normāli, vai arī jāsaka – ciešami. Laiks uzzināt, par ko tad vispār būs filma:

The Thing
(Mr. Eko un Kurta Rassela aizvietotājs stājas pretī kadrā neredzamajam)

Filmas normālajā iepriekšējā daļā minētā Norvēģu bāze, kā izrādās, bija visai aktīva un, skandināviem raksturīgi, kosmopolitiska vieta – blakus norvēģu zinātniekiem roku rokā strādā gan amerikāņi Mērijas Elizabetes Vinstedas, Džoela Edžertona un brāļa Olsena izpildījumā, gan arī Antarktīdas klimatam visai eksotiskais Mr. Eko ar neizrunājamu īsto vārdu/uzvārdu. Visa šī raibā kompānija (kura gandrīz 1:1 atkārto oriģināla vadošo sastāvu) stājas pretīm norvēģu bāzes galvenajam zinātniekam, kurš negrib dalīties ar savu atklājumu – ledājos atrasto citplanētiešu kuģi! Kad viņš tomēr tiek pierunāts, ir jau par vēlu – un nelūgtais viesis no kosmosa sāk ceļot no viena “saimnieka” uz citu. Visi notikumi, kā redzam pēc bildēm, kalpo par ieganstu atkārtot iepriekšējās filmas ainas ar lielāku budžetu…

Piedošanu par īpaši agresīvo skepsi, bet šajā gadījumā tā ir pelnīta – “The Thing” noteikti ir viena no manām mīļākajām filmām, un, tāpat kā ar visu citu “no 80-tajiem”, arī sīkvelu/prīkvelu tai vajadzēja filmēt kaut kad tad, bet noteikti ne tagad. Filmu jau tāpat skatīšos – nekur nelikšos, bet gaidīšu gan ar īpašu piesardzību. Kā liecina pieredze – tieši ar šādu pieeju filmas mēdz patīkami pārsteigt :) Filmas pirmizrāde – 2011. gada Aprīlī.

The Thing
(Kurts Rassels gan rekomendē filmu sagaidīt ar maksimālu piesardzību)

Avots: Joblo.com

 
 • Brock

  uh Thing rīmeiks. Būtu labi, ja nesacūkos. Tomēr šitas man ir līdzās pirmajiem diviem Aliens mūvijiem. Best sci-fi aliens vs humans kategorijā.
  Es gan neesmu tik ļoti kritisks par tiem Helovīna, Nightmares on the Elm Street utt rīmeikiem (man viņi iet labāk pie sirds nekā visi tie jaunie slasher/horror žanra title, kas tiek producēti un vispār nepiesaista). Jā, oriģināls likās labāks, bet imo tieši tas, ka tie ir rīmeiki nevis jauns story, arī rada to sajūtu, ka oriģināls itkā ir labāks. Gobu ielas šausmas story praktiski 1:1 atkārtoja pirmo filmu ar pāris izmainītām ainām.
  Un runājot par Kārpenteru, tur nu gan viņš pats ir vainīgs, ka neviens viņu vairs nesauc labu filmu veidot vai rīmeikot paša garadarbus. Ghosts of Mars bija diezgan mēh, pēc kura arī sākās viņa karjeras vienkāršs straujš noriets (jeb pareizāk, pēc tādas filmas neviens vairs ar viņu pat runāt negribēja :)). Pats viņš veidojot pāris Masters of Horror epas veidojot intervijā paziņoja, ka kopš Ghosts of Mars viņam praktiski neviens neko vairs nepiedāvāja filmēt.

  • http://kinokults.lv [iCE2]

   Man personīgi liekas, ka “Ghosts of Mars” ir lieliska filma – jautra, izklaidējoša, gana gory. Bet, cik esmu pa šiem gadiem sapratis, mēs ar Kārpenteru esam mazākumā :)

   • Brock

    Nu kā izklaide nav slikta, bet līdz tam tomēr viņam bija daudz daudz labāki darbi un tā filma pat viņa darbu faniem ne visiem likās vairs laba (man likās, ka viņš ir izsmēlis savu fun/action/horror devu). Tas pats laikam arī kino bosiem šķita, ka vairs nepiedāvājam viņam neko filmēt.

    • http://kinokults.lv [iCE2]

     Studijas bosiem drīzāk nepatīk Kārpentera vēlme būt 100% autonomam no jebkādiem lēmumiem/ieteikumiem no to cilvēku puses, kas finansē viņa darbus :)

     Kas attiecas uz dzirksteli – hvz, rekur citi viņa laikabiedri nerunā pretīm un filmē uz nebēdu, laikam jau samierinājās.

 • madis

  Sūds ar sīkiem puņķutapām.

 • Brock

  ok, tur, ka Kārpenters netiek aicināts utt, tur viņš pats ir vainīgs ar savu izgāšanos Ghost In The Mars filmu. Pēc tās filmas viņam ir bijuši 0 offers kā pats viņš saka intervijā vienā nesen.
  Par rīmeikiem kā tādiem, es nezinu, es nebūtu tik kritisks par Friday the 13th, The Hitcher, Halloween un Nightmare on the Elm Street. Jā, iespējams neviens no šiem neaizvilka līdz oriģinālu līmenim, bet katrā ziņā tie ir imo labāki nekā pašreiz producētie oriģinālie title horror/slasher filmu kategorijā. Man gan rīmeiku lielākā problēma ir tajā, ka es attiecīgos varoņus asociēju ar noteiktu aktieri/seju. Piemēram, jaunais Fredijs Krūgers pat tuvu nestāv vecajam.

 • http://deleted rick’james

  heh, remake of the remake :D nez kas būs pēc gadiem 15 – epic remake of the remake remake movie :)

  • http://kinokults.lv [iCE2]

   rick’james, iedod savu e-pastu, Tavs laimētais “Planet Terror” man joprojām uz galda stāv un traucē dzīvot :)

   • http://deleted rick’james

    say what? es kaut ko palaidu garām?

    • http://kinokults.lv [iCE2]

     Jā, jo neuzrādi e-pastu :)
     Iečeko šeit, ieraksta (ne komentāru) beigās – http://kinokults.lv/?p=3663

     • http://deleted rick’james

      holy crap! es kko laimēju un tie nav prezervatīvi! :D bet ja es tev atklāšu savu e-pasta adresi tad visi uzzinās Betmena patieso identitāti un Sončikas īsto vecumu.

      Es varu šito superfeino balvu noziedot mxz? Vismaz kaut kāds bonuss par viņa blogu ko pārlasu šad tad.

      • http://kinokults.lv [iCE2]

       Es minēšu, ka viņam, iespējams, balva nenoderēs (pff fiziskie datu nesēji :), bet es uzjautāšu!

 • Pingback: “The Thing” rīmeiks vārdā “The Thing”, treileris « Kino Kults()