"The Thing" from another prequel

October 19, 2010  |  Jaunumi, Raksti

Pēc lasītāju pieprasījuma, kā arī turpinot tēmu par Džona Kārpentera filmu rīmeikiem, “The Thing” rīmeiks/prīkvels/thing.

Liriska atkāpe. No visiem horror vecmeistariem (Romero, Kārpenters, Kreivens), manuprāt, tieši Kārpentera darbiem ir paveicies vismazāk – ja Romero ir vienalga (un viņš turpina filmēt savas filmas), Kreivens pats aktīvi piedalās rīmeiku veidošanā, tad Kārpenters tikai saņem čeku (pēc paša vārdiem), bet viņa filmu rīmeiki jau sāk bojāt oriģinālu labo slavu – labs piemērs ir “Halloween”.

The Thing
(Šeit un tālāk – kadri no topošās filmas. Galvenie varoņi meklē izeju no situācijas)

Tā arī šajā gadījumā, kad rīmeikizātori ķērās pie vienas no Kārpentera zelta fonda filmām – “The Thing”, pašam Džonam ar to nebūs nekāda sakara. Labi, studijai Universal vienmēr ir attaisnojums – viņa ir “monstru” studija, bet ko savam attaisnojumam teiks pārējie? Viņi saka vienkārši – mums nebūs rīmeiks, bet gan prīkvels (prequel), kurš stāstīs par notikumiem tajā Norvēģu bāzē, kuru visai bēdīgā stāvoklī atrada pirmās filmas varoņi. Redz kā, tātad mūs gaida vēl viena filma, kuras nobeigumu mēs jau zinam? Tieši tā, un vecās filmas pirmie kadri, kur pakaļ sunim pa sniegiem jautri jodelējošie norvēģi dabūn svina dāvanas pakrūtē no MakRīdija (Kurts Rassels) un co., arī būs jaunās filmas pēdejie kadri! Lai tas ir pavisam skaidrs, arī jauno filmu mēs sauksim tāpat, kā veco – “The Thing”!

The Thing
(Ugunsmetēji – pavisam vienkāršs, ikdienišķs rīks zinātniskajās izpētes stacijās)

Šāda pieeja man, personīgi, joprojām liekas visai dīvaina – varēja tad jau uzreiz taisīt “parasto” rīmeiku ar citiem varoņiem un, vēlams, notikumiem, nevis veidot filmu, kuras galarezultāts mums visiem jau ir zināms (un ir sākums, visdrīzāk, daudz labākai filmai). Lai gan arī par izdomāšanu no jauna ar citiem aktieriem man pēdējos gadus ir visai spēcīgi mainījies viedoklis. Ja agrāk uzskatīju, ka rīmeiki, būtībā, ir laba lieta (vismaz ne tik slikta, kā to pasniedz), un tiem ir jādod iespēja, turklāt oriģinālus jau mums neviens tāpat neatņems, tad pēdējā laikā esmu mainījis savu viedokli, un esmu vairāk principa pēc par oriģinālu kino (cik nu šī bloga tematiskās robežas atļauj).

The Thing
(Vismaz tagad mēs zinam, kur bija pazudis vecākais no Olsenu dinastijas)

Manu ticību kvalitatīviem rīmeikiem gan visvairāk iedragāja Maikla Beja artelis Platinum Dunes ar saviem vienkārši nožēlojamajiem “Friday the 13th”, “The Hitcher” un “Nightmare on the Elm Street” rīmeikiem (“Texas Chainsaw Massacre” gan bija pārsteidzoši ok), bet fakts paliek fakts – tieši šausmenēm kaut kā veicas vismazāk, un veiksmīgo rīmeiku attiecība pret konkrētu garbage samazinās ne pa dienām, bet pa stundām. Šoreiz gan pie darba ir kompānija Strike Entertainment, manās acīs ļoti cienīgā “Dawn of the Dead” rīmeika (kā arī “Children of Men”) autori, tapēc viss vēl var izvērsties +/- normāli, vai arī jāsaka – ciešami. Laiks uzzināt, par ko tad vispār būs filma:

The Thing
(Mr. Eko un Kurta Rassela aizvietotājs stājas pretī kadrā neredzamajam)

Filmas normālajā iepriekšējā daļā minētā Norvēģu bāze, kā izrādās, bija visai aktīva un, skandināviem raksturīgi, kosmopolitiska vieta – blakus norvēģu zinātniekiem roku rokā strādā gan amerikāņi Mērijas Elizabetes Vinstedas, Džoela Edžertona un brāļa Olsena izpildījumā, gan arī Antarktīdas klimatam visai eksotiskais Mr. Eko ar neizrunājamu īsto vārdu/uzvārdu. Visa šī raibā kompānija (kura gandrīz 1:1 atkārto oriģināla vadošo sastāvu) stājas pretīm norvēģu bāzes galvenajam zinātniekam, kurš negrib dalīties ar savu atklājumu – ledājos atrasto citplanētiešu kuģi! Kad viņš tomēr tiek pierunāts, ir jau par vēlu – un nelūgtais viesis no kosmosa sāk ceļot no viena “saimnieka” uz citu. Visi notikumi, kā redzam pēc bildēm, kalpo par ieganstu atkārtot iepriekšējās filmas ainas ar lielāku budžetu…

Piedošanu par īpaši agresīvo skepsi, bet šajā gadījumā tā ir pelnīta – “The Thing” noteikti ir viena no manām mīļākajām filmām, un, tāpat kā ar visu citu “no 80-tajiem”, arī sīkvelu/prīkvelu tai vajadzēja filmēt kaut kad tad, bet noteikti ne tagad. Filmu jau tāpat skatīšos – nekur nelikšos, bet gaidīšu gan ar īpašu piesardzību. Kā liecina pieredze – tieši ar šādu pieeju filmas mēdz patīkami pārsteigt :) Filmas pirmizrāde – 2011. gada Aprīlī.

The Thing
(Kurts Rassels gan rekomendē filmu sagaidīt ar maksimālu piesardzību)

Avots: Joblo.com