There Can Be Only One: “Highlander” rīmeiks

December 7, 2011  |  Jaunumi

Saistībā ar “Kalnieti” visspilgtāk atceros vienu epizodi no skolas, jo viens mans klasesbiedrs, pateicoties LTV demonstrētajam TV seriālam, bija mazliet aizbraucis (uz robežas ar neveselīgu fanātismu) fanošanā par šo zīmolu, nopirka vai atrada sev garu lietusmēteli, un gribēja darbmācības stundā sev izkalt zobenu, ko skolotājs, protams, kategoriski aizliedza. Long story short, zobenu viņš tomēr dabūja, un, kā mēs vēlāk sapratām, nēsāja to uz skolu, paslēpis zem mēteļa (mētelis, protams, stundu laikā tika nodots garderobē). Lieki piebilst, ka tas bija kaut kādā 7. klasē – un vēl tiek runāts par trakajiem ASV pusaudžiem, kas šauj viens otru.

Highlander rīmeiks
(kas var būt labāks par 80-to gadu zīmētajiem plakātiem)

Bet šo un līdzīgas lietes es priekš sevis norakstu kā ekstrēmu kino-fanošanu (kamēr vien fanošanas objekts nav “Se7en” vai “Silence of the Lambs”). Pieņemu, ka līdzīgu motīvu vadīti bija studijas Summit Entertainment vadītāji, kad iegādājās tiesības veidot “Highlander” rīmeiku – tur arī kāds bija bērnībā ar zobenu skraidījis Queen mūzikas pavadījumā. Diemžēl, kā jau tas “Kalnietim” pienākas, arī šeit neiztika bez drāmas, kura seko šim zīmolam burtiski pa pēdām:

Ja atceramies, tad pārsteidzoši veiksmīgajai kulta pirmajai filmai sekoja pilnīgs čau “Highlander II: The Quickening”, kas saspēra lupatās fanu tik mīlēto pirmās daļas misticismu, visu pārvēršot banālā sci-fi pasakā, un, lai gan trešā daļa centās salikt visu savās vietās, no šī sitiena kino-daļas vairs neatguvās, aizbraucot direct-to-video pasaulē. Zīmolu uz ūdens turēja veiksmīgais TV seriāls, kurš beigās pelnīti saplūda kopā ar kinofilmām.

Bet tagad, sekojoši, rīmeiks, kuram Summit sākotnēji piesaistīja pirmā “Iron Man” scenārija autorus un “Fast & Furious” pēdējo daļu režisoru Džastinu Līnu – tā, lai adrenalīns kūsā. Tomēr pirmos – negaidīti – nomainīja visu “Twilight” filmu scenāriju autore Melisa Rozenberga, bet Līns aizgāja pats – F&F motoram jāturpina griezties, un nav laika nekam citam. Vai tas nozīmē, ka mūs gaida Eduarda un Jēkaba cienīgu jauniešu sišanās ar zobeniem emo-roka pavadījumā? Pilnīgi un noteikti nē, mums saka jaunais rīmeika režisors Huans Karloss Fresnadiljo (“28 Weeks Later”), kura uzdevums ir modernizēt pirmās, oriģinālās daļas notikumus un atkal pataisīt “Highlander” par aktuālu un pelnošu zīmolu.

Patiesību uzzināsim jau pavisam drīz – “Highlander” uzņemšanu ir paredzēts sākt jau 2012. gada pavasarī, ar pirmizrādi 2013. gadā!