Oscar Night 2011 konkurss (ir noslēdzies)!

February 25, 2011  |  Dažādi, Jaunumi

Papildināts 25.02.2011:
Konkurss ir noslēdzies, uzvarētāji ir noskaidroti – kopumā piedalījas 84 dalībnieki, kas ir stipri vairāk, kā biju gaidījis! Kā pateicību es papildus solītajām balvām izlozēšu arī 4 gab. kinokartes uz kinoteātri “Kino Citadele” (šeit 1 gab. vienās rokās).

Bet sākumā pāris komentāri par jautājumiem. No tiem tieši pirmais (“Oskara” vārda izcelsme) sagādāja vislielākās grūtības, jo šis bija šī konkursa “āķīgais” jautājums – dažādos avotos tiek minētas dažādas izcelsmes versijas, ko ir viegli pārbaudīt, vienkārši uzgūglējot. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa konkursa dalībnieku (62 no 84) uz šo jautājumu atbildēja pareizi, es pieņemu, ka šis jautājums nebija nemaz tik āķīgs (nākamreiz pacentīšos vairāk). Pārējie divi jautājumi bija skaitīšanas vingrinājums – attiecīgi ceremonijas vadītāju sarakstā vai šī gada nomināciju sarakstā. Kopumā 100% pareizi atbildēja 57 dalībnieki – lielisks rezultāts!

Tātad, uzvarētāji:
– Ielūgumus (katrs 2 personām) uz Oskara nakts tiešraidi kinoteātrī “Kino Citadele” saņem Elīna Zāgeusa un Ervins Smiltens! Uzvarētājiem jau nosūtīju e-pastus ar instrukcijām, kā jārīkojas, lai tiktu uz pasākumu;
– Kinokartes saņem Mspirit, Daniil Rastoropnov, Liene Ancite un DRAMATURGI.lka , lūdzu atsūtiet man uz ierasto e-pastu (kino.kults (at) gmail (punkts) com) adresi, uz kuru to nosūtīt;
un
– Papildus kinokarti saņem Jānis Polis, kurš (vanagacs!) burtiski pāris minūtes pēc konkursa publicēšanas konstruktīvi norādīja uz būtiskām nepilnībām jautājumos, kas laikam ir labākais kritiskais komentārs, kādu iespējams saņemt.

Bet visiem – paldies par piedalīšanos, un līdz nākamajam konkursam!

Oriģinālais ieraksts:
Kā zināms, tad Oskaru nakts tuvojas straujiem tempiem – šīs un nākamās nedēļas starpā, naktī no Svētdienas uz Pirmdienu (pēc Latvijas laika) zeltītās statuetes jau 83. reizi atradīs savus īpašniekus, un radīs jaunu diskusiju vilni par to, cik pelnīti vai nepelnīti bija uzvarētāji.

Kā zināms, tad katru gadu kinoteātrī “Kino Citadele” norisinās pasākums – Oscar balvas pasniegšanas ceremonijas tiešraide, kurš gan ir daudz vairāk, nekā vienkārši ceremonijas tiešraide uz lielā ekrāna, jo programmā ir gan kādas agrāk neredzētas filmas pirmizrāde, gan prognožu spēle, gan arī dzērieni un dejas civilizētas un vēlāk arī karstasinīgas kino diskusijas ar līdzīgi aizrautiem cilvēkiem.

Šogad, pateicoties k/t “Kino Citadele”, man ir iespēja izlozēt divus ielūgumus (katrs 2 personām) uz šo aizraujošo pasākumu tiem Kino Kulta lasītājiem, kuri spēs pareizi atbildēt uz trim ne pārāk sarežģītiem jautājumiem:

Oscar Night 2011

1. ASV Kinoakadēmijas balva oficiāli saucas Academy Award of Merit, bet plašāk to dēvē par “Oskaru”. Kā tad īsti radās šis nosaukums:
a) Ceremonijas pirmssākumos kādam Holivudas žurnālistam likās, ka balvai derētu mazāk oficials nosaukums, vārds “pielipa”;
b) Kinoakadēmijas bibliotekārei likās, ka statuete atgādina viņas tēvoci Oskaru, vārds “pielipa”;
c) Ir dažādas versijas, bet Kinoakadēmija pieņēma nosaukumu “Oscar” par oficiālu 1939. gadā.

2. Šogad Oscar ceremoniju vada Džeimss Franko un Anna Hataveja, bet cik reizes kopumā ceremoniju vadīja vai vadīs duets:
a) 10
b) 16
c) 23

3. Cik nominācijās Oscar balva tiks pasniegta šogad:
a) 19
b) 21
c) 24

Nosacījumi ir vienkārši – ielūgumi (divi gab., katrs 2 personām) tiks izlozēti starp pareizo atbilžu iesniedzējiem, izvēli atkal veiks neuzpērkamais dators šī gada 25. Februārī plkst 00:00, kas dos man iespēju nekavējoties nosūtīt ziņu uzvarētājiem, uzvarētajiem – atbildēt ar piekrišanu/nepiekrišanu, bet k/t “Kino Citadele” – atzīmēt tos viesu sarakstā šīs Piektdienas laikā.

Atbildes, kā vienmēr – vai nu tepat komentāros (tiek monitorēti), vai nu uz kino.kults (at) gmail (punkts) com. Veiksmi visiem dalībniekiem, un tiekamies Oskaru naktī!