Quentin Tarantino’s Django Unchained!

May 2, 2011  |  Jaunumi

Labas ziņas no Kventina Tarantino, kurš, veiksmīgi atkopies no “Death Proof” finansiālās neveiksmes ar spīdošo “Inglourious Basterds”, ir apņēmības pilns realizēt dzīves sapni – uzflmēt vesternu. Jo vesterni šobrīd ir modē (“Rango”, “True Grit” to veiksmīgi pierādīja), bet vesterns no Tarantino beigās būs kaut kas, taču ne vesterns klasiskajā izpratnē – kā vienmēr. Īpaši, ja šoreiz pa pamatu atkal tiek ņemta klasiska filma (“Django”, ar Franko Nero galvenajā lomā), kas Tarantino versijā pārtaps par “Django Unchained”!

Tarantino filmā
(Tarantino Takaši Miike filmā “Sukiyaki Western Django”)

Informācijas par projektu ir gaužām maz, un puse no zemāk minētā, visdrīzāk, nebūs taisnība, bet tomēr:
brīvdienās Twitter noplūda bilde, kurā redzams pēdējā Tarantino scenārija pirmā lapa (zinātāji atpazīs, jo Tarantino scanāriju 1. lapa vienmēr ir rakstīta ar roku), un tekstu “Jealous?”. Nebija ilgi jāgaida, kad Tarantino oficiālie pārstāvji no WME (William Morris Endeavor) apstiprināja, ka jā, filma tiešām top un tā tiešām sauksies “Django Unchained”. ASV filmu izplatīs Tarantino mūžsenais draugs Hārvijs Veinšteins un viņa The Weinstein Company, starptautiskā arēnā iespēja tiks dota Universal International (kas izplatīja arī Basterdus), protams, ja tā piedāvās labākus nosacījumus, kā citi gribētāji – kā pierādīja pēdējā filma, tad Tarantino joprojām ir vārds, kas nes labu naudu.

Pagaidām vienīgais apstiprinātais topošās filmas dalībnieks ir Tarantino jaunais mīlulis Kristofs Valcs, bet paši sevi filmai ir pieskaitījuši gan oriģināla zvaigzne Franko Nero (nekas, ka 50 gadus vecāks), Kīts Keredains un Trīts Viljamss, bet ir skaidrs, ka, tāpat kā “Basterds” gadījumā, Tarantino aicinās filmā gan A-klases zvaigznes, gan savus draugus un paziņas (Samuels Džeksons ir 99% garantēts). Plus izskatās, ka kopā ar pirmo lapu internetā ir noplūdis arī pats scenārijs, vai vismaz tā apraksts:

Džango ir atbrīvots vergs, kurš ar vācu izcelsmes atlīdzības mednieka (Kristofs Valcs) palīdzību kļūst par badass mofo atlīdzību mednieku, un, notvēris pāris vairāk vai mazāk zināmus neliešus, nolemj atgriezties pie sava bijušā saimnieka-vergtura un beidzot atbrīvot arī savu sievu…

Kā redzams, tad sižetam ir liels potenciāls – gan kolorīti varoņi, gan atriebība, gan arī garas un plašas diskusijas, šoreiz, kā Tarantino sola, par rasisma tēmu. Un domāju, ka nevajag baidīties no scenārija noplūdes – kā to ir pierādījušas gandrīz visas iepriekšējās Kventina filmas, “Tarantino filmas scenārijs” un “Tarantino filma” bieži vien ir tikai attāli salīdzināmi jēdzieni.

Filmas uzņemšanu paredzēts sākt vasarā vai rudenī, atkarībā no potenciāli iesaistīto aktieru aizņemtības, ar pirmizrādi kaut kad 2012. gadā – Kventins jau gribētu kā allaž uz Kannām, bet tad jau redzēs uz kura gada. Visādā ziņā šis ir tas projekts, kuram Kino Kults sekos ar padziļinātu uzmanību!

Avots: Anne Thompson
Avots: Tarantino.info