Roberts Rodrigezs, pasaules aizņemtākais režisors

August 11, 2011  |  Jaunumi

Roberts Rodrigezs ir nopietni apņēmies nocelt aizņemtākā (vai vismaz pseido-aizņemtākā) režisora kroni Giljermo Del Toro vai Stīvenam Soderbergam, jo aizgājušajā Comic-Con jaunu projektu anonsi no Rodrigeza bira kā no pārpilnības raga. Spriediet paši:

Pirmais, ko Rodrigezs skaļi anonsēja, bija personīgais “Heavy Metal” projekts – pacēlis Deivida Finčera (šeit un šeit) nomesto karogu, Rodrigezs pārpirka tiesības uz šo zīmolu, un kopā ar “Heavy Metal” veidotāju Kevinu Īstmenu mēģinās realizēt to, kas Finčeram neizdevās. Proti, pilnmetrāžas antoloģiju, piedaloties vairākiem režisoriem – diemžēl nav ziņu par to, vai iepriekš minētie Finčers, Snaiders, Kamerons un Verbinskis strādās “zem Rodrigeza”. Bet droši zināms, ka projektā varat piedalīties Jūs, jo Rodrigezs ir izsludinājis atklātu ideju konkursu par tēmu “kam vajadzētu būt Heavy Metal filmā”. Vārds pašam Robertam:

Kā otrais jaunums nāk Rodrigeza sen kārotā vēlme pastrādāt fantasy žanrā – mēģinājis spēkus pie “Conan”, “Red Sonja” un “John Carter of Mars”, viņš beidzot ir atradis fantasy projektu, ko īstenot. Par tādu ir kļuvusi leģendārā animatora Ralfa Bakši 1983. gada filmas “Fire & Ice” (bija populāra postpadomju videosalonos) jauna versija. Cik saprotu, tad Rodrigeza fantasy fetišs patiesībā ir mākslinieks Frenks Frazetta, tapēc topošā filma būs balstīta primāri uz mākslinieka ilustrācijām (ja tās aptrūksies, derēs arī smagā metāla grupu albumu vāciņi). Rodrigezs arī vienojies ar mākslinieka mantiniekiem par viņa darbu un darbu stila izmantošanu (kas nozīmē 95% CGI, stilizētu filmu “Sin City” stilā), kā arī vesela Frazettas darbiem veltīta muzeja izveidi, tā kā viss ir maksimāli nopietni. Iznākšanas termiņu gan, kā vienmēr, nav, toties ir smukas koncept-ilustrācijas:

Fire and Ice

Fire and Ice

Kas tālāk? Rodrigezs nejoko – “Machete” beigu titros anonsētie turpinājumi tiešam notiks, un pirmo no tiem, “Machete Kills”, sāks uzņemt pavisam drīz, jo filmām jau ir atrasts finansējums (sakam paldies paši sev, kas skatījās filmu kino un uz DVD/Bluray). Denijs Treho dzer tekilu un trin mačeti, bet mēs minam, kurš no sendienu superstāriem tiks piesmiets šoreiz (varbūt laiks Alam Pačīno?). Bet tur viss nebeidzas – trešā daļa saukšoties “Machete Kills Again in Space”, un Denijs Treho vicinās lightsaber-mačeti! Treileris būšot kopā ar “Machete Kills” un pēc Rodrigeza toņa var saprast, ka viņš nejoko. Tiešām, kādi gan var būt joki ar Mačeti.

Sin City 2

Un, visbeidzot, ir nosacīta skaidrība arī par “Sin City 2: A Dame to Kill For” – lai gan Frenks Millers JOPROJĀM “pulē” scenāriju (kurā, papildus minētajai, būs pilnīgi jauna novele “A Long Bad Night”), finansējums ir atrasts un Rodrigezs ir gatavs sākt darbu kaut vai šoruden. Bet tikai ja būs pabeigts scenārijs. Atceroties, kādi aktieri tika savākti pirmajā daļā un cik bezrūpīgi Rodrigezs komentē šo sadaļu, tā vien liekas, ka arī tos Rodrigezs iecerējis aizvietot ar CGI kopijām – filmu tāpat veidos 3D formātā.

Vispār par pēkšņi “atrasto” finansējumu Rodrigezs runā tik droši, ka sāk likties, ka pats vien būs īstenojis savu “Machete” parādīto plānu, tikai – otrādi, un režisora lēmums dibināt savu studiju Teksasā, kas nav tālu no robežas ar Meksiku, nav nejaušība. Bet par to lai uztraucas FBI, DEA un sazvērestību teoriju piekritēji, mēs gaidam jaunas un aizraujošas Roberta Rodrigeza filmas!