12 filmas, kas jāredz 2012. gadā!

January 2, 2012  |  Dižraksti, Raksti

Patiesībā, protams, ir jāredz daudz vairāk, un tas arī atspoguļosies rakstā – 12 mēneši, viena galvenā filma mēnesī un vel 4, kad tā jau redzēta, kopā 60 filmas! Un vēl 10 “tumšie zirdziņi”! Bet tad virsrakstu būtu jābojā ar liekvārdību, nesanāktu vienā rindā, Twitter būtu jāizmanto saišu saīsinātājs utt. Kam mums to vajag?

Ko Skatīties 2012. gadā
(attēls no http://massanuttenpictures.com)

Protams, ka saraksts būs gana Holivudisks – neņemiet ļaunā, bet taču viss šis blogs tāds ir, un vēl klāt manas personīgās simpātijas, antipātijas un ilūzijas par to, kas mūs varētu sagaidīt. Par pamatu ņēmu ASV kā ražotājvalsts datumus, kur varēju, tur aptuvenie LV datumi, bet tie nav no manis atkarīgi. Kur būs, tur maģiskais burts 3D, kur iespējams, tur uzreiz treileris. Enjoy, un dodiet ziņu komentāros, kas ir Jūsu gaidītākās 2012 gada filmas!

LASĪT:

JANVĀRIS:
Meneša filma – “Haywire”
Relīzes datums ASV: 20. Janvāris (Latvijā – vēl nav noteikts)
Janvārī, kad jāizvēlas no Holivudas studiju galdu pabirām (tukšā sezona), kā bruņinieks uz baltā zirga ierodas Stīvens Soderbergs ar īstu kung-fu grāvēju – protams, savā neatkārtojamā stilā. Profesionālajai MMA kauslei Džīnai Karano pretīm stājas (un krīt no spēcīga roundhouse kick!) Holivudas vīriešu creme de la creme – Banderass, Makgregors, Fassbenders, Duglass un pat Tatums! Grāvējs no Soderberga – jāredz:

“Contraband”
Relīzes datums ASV: 13. Janvāris (Latvijā – iespējams, 27. Janvāris)
Tipiskā Valberga filma #n+1, bet kur tad mēs no tās liksimies. Plus vienmēr smuka Keita Bekinseila un līdz nepazīšanai noaudzis un notetovēts Džovanni Ribizi. Islandes trillera “Reykjavik-Rotterdam” Holivudas rīmeiks. Treileris

“Underworld: Awakening”
Relīzes datums ASV: 20. Janvāris (Latvijā – iespējams, 27. Janvāris)
Atkal Bekinseila, toties savā personīgajā un ienesīgākajā seriālā, kurš sola pilntiesīgu galvenās varones Selēnas atgriešanos zviedru režisoru dueta vadībā. Un īstā 3D! “Underworld” filmas kvalitātes ziņā nēsā augšā-lejā, tapēc šī var būt kā sliktākā, tā arī labākā daļa. Treileris

“Man on a Ledge”
Relīzes datums ASV: 27. Janvāris (Latvijā – iespējams, 3. Februāris)
Pa ilgiem laikiem filma ar Semu Vortingtonu, kur tas nav kiborgs, pus-dievs vai zils citplanētietis, vēl vairāk – šis izskatās pēc interesanta un veikli savērpta trillera “Inside Man” stilā. Kā jau vienmēr, Vortingtonam līdzās lielisku aktieru buķete. Treileris

“The Grey”
Relīzes datums ASV: 27. Janvāris (Latvijā – iespējams, 17. Februāris)
Laiems Nīsons pret dabu un vilkiem – Jūs sakat “garlaicīgi”, es saku – “Janvāris”, nīsons cilvēkam – vilks! Turklāt režisors Džo Karnahans (“Narc”, “Smokin’ Aces”, “The A-Team”) sliktu nepiedāvās, un atsauksmes ir ļoti, ļoti labas. Treileris

FEBRUĀRIS:
Mēneša filma – “Safe House”
Relīzes datums ASV: 10. Februārī (Latvijā – iespējams, 10. Februārī)
Grūta izvēle, tapēc ņemšu šo, kas ir droša kā Denzela smaids – kurš no filmas filmā nemainās, bet tāpat mīlam. Turklāt kas var būt labāks, kā filma, kurā Denzels ar acīmredzamu prieku acīs trenkā jaunāku un nepieredzējošāku aktieri? Tikai “Training Day”, bet ticu, ka šī arī būs laba:

“The Woman in Black”
Relīzes datums ASV: 3. Februārī (Latvijā – pagaidām nav zināms)
“Daniels Redklifs, apracis Harija Potera Šķīrējmici un atbrīvojies no alkoholisma, nokļūst Hammer Films filmā, sastop Melno Sievu un atsāk dzert” – tāds virsraksts būs britu tabloīdos, bet mūs vairāk interesē tā daļa par Hammer Films un jaunu, kvalitatīvu šausmu kino. Treileris

“Chronicle
Relīzes datums ASV: 3. Februārī (Latvijā – iespējams, 3. Februārī)
Kādam tas bija jāizdara, un supervaroņu tēma nu ir attīstīta realistiskā, gandrīz vai found-footage žanrā, kas atgādina miksli starp “Heroes”, “Unbreakable” un “Freaks & Geeks”. Ja neko nesačakarēs, varētu būt lieliski. Treileris.

“Act of Valor”
Relīzes datums ASV: 17. Februārī (Latvijā – pagaidām nav zināms)
Realistisks urā-patriotisks grāvējs par īstiem ASV Jūras roņiem, ar īstiem ASV Jūras roņiem galvenajās lomās, un, cerams, ar īstiem teroristiem neliešu lomās. Intriģējošs projekts, kas var tikpat labi būt svaigs vārds grāvēju žanrā, tā arī interesants, bet neveiksmīgs eksperiments. Treileris

“Ghost Rider: Spirit of Vengeance”
Relīzes datums ASV: 17. Februārī (Latvijā – iespējams, 24. Februārī)
Pirmā daļa ir, iespējams, visu laiku sliktākā lielbudžeta Marvel komiksa ekranizācija, taču kopš tā laika Nikolā Keidžs ir dāvājis mums “performances” (diez vai to būtu korekti saukt par aktierspēli) filmās “The Wicker Man” un “Bad Lieutenant”, bet šī sīkvela režisori ir “Crank” un “Gamer” autori. Kopā tas rada nepārvaramu vēlmi redzēt, kādas ziepes tad viņi kopā būs savārījuši. Treileris

MARTS:
Mēneša filma – “John Carter”
Relīzes datums ASV: 9. Marts (Latvijā – iespējams, 9. Marts)
Pērnā gada lielākā Disney neveiksme bija filma “Mars Needs Moms”, bet Mouse House tas neapturēs, tapēc viņi startē ar jaunu Marsam veltītu filmu – šoreiz E.R.Berrouza (“Tarzāns”) romānu cikla ekranizācija, kuru ekranizēt gribēja gandrīz tikpat ilgi, cik pastāv kino, bet līdz rezultātam tika vien Pixar režisors Endrjū Stentons:

“Hansel and Gretel: Witch Hunters”
Relīzes datums ASV: 2. Marts (Latvijā – iespējams, 2. Marts)
Ansītis un Grietiņā (Džeremijs Renners un Džemma Artertone) ir paaugušies, uztrennējušies, bet nav aizmirsuši bērnības traumu, tapēc ceļo apkārt pa Eiropu raganu medībās. To visu mums parādīs “Dead Snow” režisors, un pie tam vēl 3D – nu kā var negaidīt. Treilera nav, ir IMDB.

“The Hunger Games”
Relīzes datums ASV: 23. Marts (Latvijā – vēl nav zināms)
Pēc Kino Kulta lasītāju viedokļa – viena no gada gaidītākajām filmām, un arī grāmatas popularitāte uz to brīdi būs sasniegusi savu apogeju. Par filmu pagaidām divejādas domas, bet labāk šis, nekā “Krēsla”. Treileris.

“Mirror Mirror”
Relīzes datums ASV: 16. Marts (Latvijā – iespējams, 13. Aprīlis)
Nākamā gada Sniegbaltīšu cīņas kreisajā (burtiski) stūrī ir šis interesantais, lai neteiktu jocīgais, kostīmfilmas un komēdijas mikslis. Ar bagātīgām dekorācijām un Džūliju Robertsu. Treileris.

“Wrath of the Titans 3D”
Relīzes datums ASV: 30. Marts (Latvijā – iespējams, 30. Marts)
“Titānu Cīņu” turpinājums, kurā tie paši varoņi turpinās sist tos pašus titānus. Manā skatījumā reti neobligāts sīkvels (turklāt atkal konvertētā 3D), taču viss var būt, un, iespējams, režisora maiņa padarīs šo par sīkvelu, kurš pārspēj oriģinālu. Treileris.

APRĪLIS:
Mēneša filma – “Titanic 3D”
Relīzes datums ASV: 6. Aprīlis (Latvijā – iespējams, 6. Aprīlis)
Vienkārši tapēc, ka tāpat garantēti būs labāka filma nekā viss pārējais, kas iznāks Aprīlī – tur šaubu nav. Bet, atmetot skepsi, šī ir lieliska iespēja uz lielā ekrāna filmu novērtēt tiem, kas savulaik bija par mazu, vai arī vēlreiz to noskatīties (paņemot līdzi draudzeni, draugu, vecākus vai vecvecākus, vai visus kopā) tiem, kas jau reiz izbaudīja šī Kamerona šedevra maģiju. Par 3D nekādu satraukumu – Kamerona uzraudzībā tas ir augstākā labuma. Tāpat kā filma.

“Wettest County”
Relīzes datums ASV: 20. Aprīlis (Latvijā – pagaidām nav zināms)
Džons Hilkouts (“The Proposition”, “The Road”) un Niks Keivs turpina kopdarbu šajā stāstā par ASV Sausā likuma laikos, kur galvenajās lomās teju viss Holivudas jaunais zelts. Un vecais arī. Treilera nav, ir IMDB.

“American Reunion”
Relīzes datums ASV: 6. Aprīlis (Latvijā – iespējams, 27. Aprīlis)
Visiem, pat pīrāgu pi*ējiem, ir jādod vēl viena iespēja – un galvenais ir tas, ka, lai kā es par tiem ņirgātos, tas neatstās it nekādu iespaidu uz šīs filmas popularitāti un kases panākumiem. Tas ir jāņem vērā un, iespējams, jārespektē. Treileris.

“Bullet to the Head”
Relīzes datums ASV: 13. Aprīlis (Latvijā – pagaidām nav zināms)
Pirmā no divām nākamā gada Stallones filmām, kurā vēnainās dūres un cirvji tiks krustoti ar mūsdienu Konanu – Džeisonu Momoa. Bet, ņemot vērā to, kā Stallone performē savās pēdējās filmās (it kā katra no tām tiešām būtu pēdējā), ir iemesls gaidīt vienkārši labu grāvēju no žanra vecmeistariem Voltera Hila (režisors) un Džoela Silvera (producents). Par filmu.

“Safe”
Relīzes datums ASV: 27. Aprīlis (Latvijā – iespējams, 16. Marts)
Blogā, kur Stethemam ir sava kategorija, nevar būt citādi – another day, another dollar vēl viens gads, vēl X Stethemfilmas. Kamēr nenogurstam – nesūdzēsimies, jo Stethems ir retā mūsdienu pasaules konstanta, kas liecina par to, ka viss ir kārtībā. Treileris.

MAIJS:
Mēneša filma – “The Avengers”
Relīzes datums ASV: 4. Maijs (Latvijā – iespējams, 1. Maijs)
Nu bet kas tad cits? Marvel ilggadējās kino-odisejas kulminācija ar visiem dūžiem vienā filmā un “Buffy”/”FireFly” radītāju pie stūres, filma var izrādīties laba, var izrādīties slikta (labāk, protams, pirmais, bet viss ir iespējams), bet tā nevar klusām paiet garām. Nemānīsim sevi – Marvel ir viss izplānots uz priekšu līdz pat “The Avengers 3”:

“Dark Shadows”
Relīzes datums ASV: 11. Maijs (Latvijā – iespējams, 11. Maijs)
Atkal Džonijs Deps kārtējā Tima Bērtona filmā? Un arī Helēna Bonema-Kārtere (surprise!)? Un ja tā ir pie mums pilnīgi nezināma 60-to seriāla ekranizācija par eksistencionālisma jautājumu pārņemtu vampīru (Deps), ar duci lielisku aktieru otrā plāna lomās, un, pēc paša Bērtona vārdiem, “neklasificējama” pēc žanra? Intriģējoši? Nav tas vārds. Treilera nav, ir IMDB.

“Men in Black 3”
Relīzes datums ASV: (Latvijā – iespējams, )
Vīri Melnā atgriežas, šoreiz lakoniski atrisinot situāciju, kad vienam komandas dalībniekam tas viss ir manāmi apnicis (Tomijs Lī Džonss), bet otru aizvietot nedrīkst nekādā gadījumā (Vils Smits). Talkā nāk trešais, kas tēlos pirmo – jaunībā (Džošs Brolins). Pagadām izskatās sakarīgi, bet ne vairāk. Treileris.

“The Dictator”
Relīzes datums ASV: 11. Maijs (Latvijā – iespējams, 18. Maijs)
Pēc “Bruno” būs pagrūti (sākumā uzrakstīju “neiespējami”) atgūt manu uzticību Sašas Barona Koena filmām, un treileris to tikai apstiprina, lai gan, ko tur liegties, pāris vietās neganti ķiķināju. Jebkurā ziņā, šo būs jāpārbauda pašam – vai nu nagla Koena kino-zārkā, vai triumfāla atgriešanās, vidusceļa nav. Treileris.

“Battleship”
Relīzes datums ASV: 18. Maijs (Latvijā – iespējams, 20 Aprīlis!)
Vienmēr ir jauki skaitīt naudu svešā kabatā (tas tak mūsu nac. sporta veids), un arī es gribu redzēt, kā tiek notriekti 200 milj. USD šīs filmas budžeta. Kas attiecas uz pārējo, tad nezinu, kā Jūs, bet es iešu skatīties neoficiālo “Transformers” spin-off, un viss būs kārtībā. Treileris.

JŪNIJS:
Mēneša filma – “Prometheus”
Relīzes datums ASV: 8. Jūnijs (Latvijā – iespējams, 8. Jūnijs)
Ridlijs Skots, sci-fi, Svešo pasaule, kosmoss, specefekti, Šarlīze Terona, Stringers Bells, TAS PATS KUĢIS, ekstāze. Drīz:

“Snow White and the Huntsman”
Relīzes datums ASV: 1. Jūnijs (Latvijā – iespējams, 8. Jūnijs)
Otrā Sniegbaltītes filma izskatās daudz savādāka (neviena no tām gan neizskatās pēc “Sniegbaltītes”, ja esam godīgi), jo te gan action, gan drāma, gan Kristena Stjuarte emo-režīmā, gan bārdains Tors steidz palīgā. Turklāt vēl plāno trīs daļas. Treileris.

“Rock of Ages”
Relīzes datums ASV: 1. Jūnijs (Latvijā – iespējams, 1. Jūnijs)
Šis pusmūža vecuma superzvaigžņu pārpildītais mūzikls pagaidām izskatās kā interesants negadījums, taču ticu, ka Adams Šenkmens (“Hairspray”) zin, ko dara, un mūs gaida lielisks muzikāls pārsteigums. Treileris.

“Jack the Giant Killer”
Relīzes datums ASV: 15. Jūnijs (Latvijā – iespējams, 22. Jūnijs)
Vēl viens dalībnieks pasaku “ekranizāciju” jau tā pārpildītajā gadā, šoreiz it kā no Lielbritānijas. Treilerī redzētais ne pārāk iedvesmo, bet ticība Brajenam Singeram (“X-Men”, “The Usual Suspects”, “Valkyrie”) to pagaidām uzvar. Treileris.

“Brave”
Relīzes datums ASV: 22. Jūnijs (Latvijā – iespējams, 10. Augusts)
Kā var paiet garām jaunajai Pixar multenei, īpaši, ja pēc “Cars 2” recenzijām Pixar pieliks visas pūles, lai šī iekarotu ne tikai mūsu makus, bet arī sirdis? Pareizi, nevar – un nevajag arī. Treileris.

JŪLIJS:
Mēneša filma – “The Dark Knight Rises”
Relīzes datums ASV: 20. Jūlijs (Latvijā – iespējams, 27. Jūlijs)
Kā saka – visi tur būsim, un šoreiz es domāju jaunā (tekošajā laidienā – pēdējā!) Betmena seansu. Tas pat nav par to, “kā tad viss beigsies”, tas ir par sajūtu, kad droši zini – šī komanda (Nolans & Co.) nepievils, lai ko viņi tur arī negatavotu. Un viņi, zinot šo mūsu sajūtu, nepievils:

“The Amazing Spider-Man”
Relīzes datums ASV: 3. Jūlijs (Latvijā – iespējams, 3. Jūlijs)
Jo vairāk ziņu par jauno Zirnekļcilvēku, jo skaidrāks kļūst tas, ka mūs negaida “vēlreiz tas pats”, un jaunās filmas autori aizvien pārliecinošāk stāsta par savas filmas fundamentālajām idejiskajām un stilistiskajām atšķirībām no Sema Reimi triloģijas. BIG SCREEN pasākumā redzēju filmas extended 5min treileri (diemžēl nav tīklā) – ticu, ka tā arī varētu būt. Treileris.

“Ted”
Relīzes datums ASV: 13. Jūlijs (Latvijā – iespējams, 28. Septembris)
“Family Guy” un “American Dad!” veidotāja Sets Makfarlaina debija lielajā aktierkino, uzreiz ar Marku Volbergu un Milu Kunisu melnajā komēdijā par rotaļu lāci Tedu (hallo, Bebra kungs?), kurš atdzīvojas un palīdz Volbergam tikt galā ar dzīves likstām. Treilera nav, ir IMDB.

“Neighborhood Watch”
Relīzes datums ASV: 27. Jūlijs (Latvijā – iespējams, 17. Augusts)
Holivudas populārāko komediantu ducis komēdijā par citplanētiešiem – rādās, ka katru gadu vajag vismaz pa vienai šādai filmai. Un nav jau tā, ka mēs būtu baigi pret. Par filmu.

“Ice Age: Continental Drift”
Relīzes datums ASV: 13. Jūlijs (Latvijā – iespējams, 6. Jūlijs)
Bezgalīgās CGI sāgas kārtējā (ceturtā pilnmetrāžas, neskaitot visus TV special’us) daļa savus skatītājus atradīs neskatoties (vai par spīti) uz manu skepsi. Personīgi es brīdi, kad Zobenzobu Vāvere beidzot apvienosies ar savu riekstu, gaidu ne mazāk, kā Teda bērnu mātes identitātes atklāšanu. Lieki teikt, ka abas lietas nenotiks nekad. Treileris

AUGUSTS:
Mēneša filma – “The Expendables 2”
Relīzes datums ASV: 17.Augusts (Latvijā – iespējams, 17.Augusts)
Citādi Čaks Noriss nepiedos – un es neriskēšu ne ar blogu, ne arī ar savu veselību (dzīvību), tapēc nākamajā Augustā visa uzmanība NEUZVARAMAJIEM / NEUZVEICAMAJIEM / NEPIESĀTINAMAJIEM / NENOGURDINĀTAJIEM vai kā tos īsti latviski sauc. Bez Čaka komandā arī Van Damme, Villiss un pat dzelzs Ārnijs – tā, lai pārliecinātu visus, kas vēl šaubījās:

“The Bourne Legacy”
Relīzes datums ASV: 3. Augusts (Latvijā – iespējams, 31. Augusts)
Salamājušies ar Deimonu un Grīngrāsu, Universal turpina Borna piedzīvojumus, tikai bez paša Borna – tā vietā nāk Džeremijs Renners kā cits aģents sižetā, kurš norisinās “tai pat laikā, bet citā vietā”. Deimons gan draud parādīties turpmākajās daļās – ja tādas būs. Treilera nav, ir IMDB.

“Total Recall”
Relīzes datums ASV: 3. Augusts (Latvijā – iespējams, 3. Augusts)
Esam sagaidījuši laikus, kad Ārnija filmu rīmeiki ir uzlikti uz konveijera, šoreiz – “Atcerēties Visu” jeb “Get Your Ass to Mars!”. Marsa gan šajā filmā nebūs, toties būs Kolins Farels Švarcīša lomā, Brajens Krenstons (“Breaking Bad”) ļaunā Kohagena lomā, “Underworld” un sliktākā Rieksta režisors un futuristiska pilsēta 5. Elementa stilā. Tādi šobrīd laiki. Treilera nav, ir IMDB.

“Warm Bodies”
Relīzes datums ASV: 10. Augusts (Latvijā – iespējams, 17.Augusts)
Laikā, kad zombiji nav tikai bērnu saturā (mans minējums, iespējams, ka ir – neesmu interesējies), žanru var glābt tikai svaigs skatījums, kuru arī sola šī filma – romance starp zombiju un skaistu meiteni (austrālijas imports Terēza Palmere). Režisors Džonatans Līvains (“50/50”, “The Wackness”) ir pierādījis, ka pat klišejiskāko sižetu spēj pavērst svaigā gultnē, tapēc – gaidam! Treilera nav, ir IMDB.

“Premium Rush”
Relīzes datums ASV: 24. Augusts (Latvijā – iespējams, 5. Oktobris)
Populārais aktieris Džozefs Gordons-Levits šoreiz solo lomā grāvējā par Ņujorkas velokurjeriem – izskatās svaigi, spraigi un ļoti aizraujoši. Tik ļoti, ka Sony Pictures pārcēla filmu no 2011. gada rudens uz 2012. gada vasaras grāvēju sezonu – spēcīga pārliecība! Treileris un arī recenzija latviski!

SEPTEMBRIS:
Mēneša filma – “Looper”
Relīzes datums ASV: 28. Septembris (Latvijā – iespējams, 28. Septembris)
Beidzot Villiss strādā nevis ar 50Cent vai DeNiro (starpības paliek aizvien mazāk), bet gan ar “Brick” un “The Brothers Bloom” režisoru Rajenu Džonsonu – kas nozīmē, ka mūs gaida sižetiski un stilistiski krietna filma!

Looper

“Resident Evil: Retribution”
Relīzes datums ASV: 14. Septembris (Latvijā – iespējams, 14. Septembris)
Kārtējais “Resident Evil” šoreiz iet “Fast Five” pēdās, un piedāvā mums “the best of” komandu no iepriekšējām četrām daļām – manuprāt, šīs sērijas filmas ir tik ļoti nepretenciozi naivi degradējošas, ka tās nopietni kritizēt nozīmētu īsti nedraudzēties ar galvu. Vai nu skatās, vai ignorē. Treilera nav, ir IMDB.

“Argo”
Relīzes datums ASV: 14. Septembris (Latvijā – iespējams, 21. Septembris)
Aktuālais mūsdienu režisors Bens Afleks piedāvā šo drāmu/trilleri, kas balstīts uz patiesiem notikumiem. Sarakstā tikai dēļ Affleka, “Gone Baby Gone” un “The Town”, bet ar to arī ir gana. Treilera nav, ir IMDB.

“Dredd”
Relīzes datums ASV: 21. Septembris (Latvijā – pagaidām nav zināms)
Stallones versija joprojām ir mana guilty pleasure topa augšgalā, bet šī būs krasi savādāka – nogurdināti, ka citi izķēmo to “kultūru”, briti ķērās pie darba paši, pieaicinot oriģinālā komiksa veidotāju un “28 Days Later” scenārija autoru. Par spīti trakām baumām no uzņemšanas laukuma – gaidam! Treilera nav, ir IMDB.

“Savages”
Relīzes datums ASV: 28. Septembris (Latvijā – iespējams, 12. Oktobrī)
Olivers Stouns atgriežas trillera žanrā, kur viņš jau sen tika gaidīts – tiešam, cik var par politiku, krītošajiem torņiem vai zilo Aleksandru? Bet šeit tveice, jauni un simpātiski aktieri, narkotiku mahinācijas, nolaupīšanas, nodevības & pārējais Stouna garā. Gandrīz vai “U-Turn 2”. Treilera nav, ir IMDB.

OKTOBRIS:
Mēneša filma – “The Gangster Squad”
Relīzes datums ASV: 19. Oktobris (Latvijā – iespējams, 19. Oktobris)
Daudzsološais Holivudas jaunais talants Rubens Fleišers (“Zombieland”), kurš nedaudz atkāpās no iecerētā maršruta ar “30 Minutes or Less”, ir atpakaļ ierindā ar šo idejisko “L.A. Confidental” kompanjonu – 40-tie gadi, Losandželosa, policisti, gangsteri, film noir atmosfēra plūst pa visām spraugām. Plus Penns, Brolins, Goslings, Nolte un Roberts Patriks – daiļais dzimums ģībst, stiprais dzimums salutē stāvus:

The Gangster Squad

“Frankenweenie 3D”
Relīzes datums ASV: 5. Oktobris (Latvijā – iespējams, 5. Oktobris)
Vēl viena Tima Bērtona filma nākamgad – šoreiz maestro atgriežas pie lellēm un savas bērnības, jo šī stop-motion animācijas filma ir paša Bērtona īsfilmas pilnmetrāžas versija. Bērniem patiks, jo par suni (gan mirušu) un 3D. Treilera nav, ir IMDB.

“Taken 2”
Relīzes datums ASV: 5. Oktobris (Latvijā – pagaidām nav zināms)
Laiems Nīsons veiksmīgi turpina pirmajā daļā iesākto – tā saucamā “whoopass” bundžas atvēršanu visur un visiem, neierobežotā daudzumā. Tā kā titros redzu Megiju Greisu, ticu, ka Besons mums piedāvas “The Hangover 2” (kā variants – “Escape from L.A.”) veida turpinājumu, kuru mēs sagaidīsim ar ovācijām. Nīsonam. Treilera nav, ir IMDB.

“Parker”
Relīzes datums ASV: 12. Oktobris (Latvijā – pagaidām nav zināms)
Blogā, kur Stethemam ir sava kategorija, nevar… bet šoreiz ar Džei-Lo un Niku Nolti (nav tipiskā Stethemfilmu kompānija). Un vispār, Stethems šeit tēlos to pašu varoni, ko Mels Gibsons iekš “Payback” – būs jāskatās kaut vai salīdzināšanas nolūkos. Treilera nav, ir IMDB.

NOVEMBRIS:
Mēneša filma – “Skyfall”
Relīzes datums ASV: 9. Novembrī (Latvijā – iespējams, 2. Novembrī)
Bļin, esmu jau dikti sagarlaikojies pēc Bonda (un esmu arī liels Kreiga fans šajā lomā), un doma par to, ka nākamgad sagaidīsim jauno daļu no paša Sema Mendeza, mani gluži vienkārši uzbudina, jo šim ir visas iespējas kļūt par līdz šim labāko Kreiga Bondu. Ļoti, ļoti gaidam:

Skyfall

“Red Dawn”
Relīzes datums ASV: 2. Novembris (Latvijā – pagaidām nav zināms)
Aizkavējies relikts no bankrotējušās studijas MGM ar veselu plejādi jauno Holivudas aktieru (kuri gan pa šo laiku jau ir izauguši) šajā 80-to gadu patriotiskās propagandas rīmeikā, kur Padomju agresoru vietā sākumā bija Ķīnas armija, bet tagad to steigšus pārzīmē par Ziemeļkoreju. Jo Ķīna tagad svarīgs starptautisks tirgus, nevar tā. Treilera nav, ir IMDB.

“Gravity”
Relīzes datums ASV: 21. Novembris (Latvijā – iespējams, 23. Novembris)
Jauna filma no Alfonso Kuarona vienmēr ir jauna filma no Alfonso Kuarona, īpaši jau pēc “The Children of Men”. Jauna filma no Alfonso Kuarona, kas ir nopietns sci-fi ar solījumiem attīstīt single-take tēmu un parādīt mums ko tādu, ko mēs nekad vēl nebūsim redzējuši… doma skaidra. Treilera nav, ir IMDB.

“47 Ronin”
Relīzes datums ASV: 21. Novembris (Latvijā – iespējams, 23. Novembris)
Kianu Rīvzam iespējams viss – sērferis, policists, mīlnieks, hakeris un izredzētais, bet tagad arī bālģīmis-samurajs šajā pseido-vēsturiskajā 3D grāvējā. Pagaidām nav ne tikai treilera, bet pat viena kadra no filmas, bet jūtu, ka šis būs “300” analogs ar austrumu kolorītu – tikpat krāšņs (pie stūres reklāmas rullīšu režisors-debitants) un “vēsturiski patiess”. IMDB.

Īpašajā vietā – “The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2”
Relīzes datums ASV: 16. Novembrī (Latvijā – 16. Novembrī)
Pirmās daļas laikā es izdzēru pus-pudeli “Jack Daniels” (tas, diemžēl, pat nav joks), šoreiz grasos piebeigt visu pudeli – vēl pirms filmas, ko arī visiem iesaku. Labā ziņa – vairāk “Krēslu” nebūs.

DECEMBRIS:
Mēneša filma – “The Hobbit: An Unexpected Journey”
Relīzes datums ASV: 14. Decembris (Latvijā – iespējams, 14. Decembris)
Protams, ka šī ir galvenā Decembra, ja ne visa gada filma – Pītera Džeksona triumfālā (pēc visām likstām) atgriešanās Viduszemē, apvienojot gan vecos, gan jaunos aktierus. Ja ar to ir par maz, arī inovācijas kino veidošanā – īsts 3D un 48 kadri sekundē. Galvenais, lai uz filmas laiku brīdi pareizo projektoru uzstāda:

“Life of Pi”
Relīzes datums ASV: 21. Decembris (Latvijā – iespējams, 21. Decembris)
Katra jauna Enga Lī (“Crouching Tiger, Hidden Dragon”, “The Hulk”) filma arī ir notikums, īpaši ja tā veidota pēc tāda paša nosaukuma starptautiska bestsellera un ir native 3D! Kas attiecas uz saturu, tad labāk izlasīt IMDB kopsavilkumu, un sākt gaidīt filmu! Treilera nav, ir IMDB.

“World War Z”
Relīzes datums ASV: 21. Decembris (Latvijā – iespējams, )
Bredfords Pitlers pret Zombijiem no “Quantum of Solace” režisora? Izklausās traki, un tā arī ir – lielbudžeta nenosakāma žanra (grāvējs? katastrofu filma? satīra? Pa druskai no visa?) veidojums pēc tāda paša nosaukuma grāmatas, kuras autors ir leģendārā komiķa Mela Bruksa dēls. Mēģiniet to tagad galvā salikt kopā. Treilera nav, ir IMDB.

“Django Unchained”
Relīzes datums ASV: 25. Decembris (Latvijā – iespējams, )
Kurš gan negaida jauno Tarantino filmu? Akurāt Ziemassvētkos mūs gaida Kventina vesterns-southern’s ar labo Džeimiju Foksu, neitrālo Kristofu Valcu, ļauno DiKaprio, kā arī Kurtu Rasselu un citiem populāriem aktieriem tiem netipiskās lomās – kā jau Tarantino ierasts. Un excellentu OST no sen aizmirstām melodijām! Treilera nav, ir IMDB.

“The Great Gatsby”
Relīzes datums ASV: 25. Decembris (Latvijā – iespējams, )
Bazs Lurmens bliež reti, bet (visbiežāk) trāpīgi – gandrīz katra viņa filma, izņemot “Austrāliju” (arī ģēnijiem ir melnās dienas), ir kļuvusi par notikumu, un tiek pieminēta ar labu vārdu. Lēts Lurmens noteikti nav – diženā F.Skotta Ficdžeralda romāna ekranizācijai viņš kautrīgi palūdza Leonardo DiKaprio, Tobiju Magvairu, Keriju Maligenu, 120 milj. USD un 3D kameras. Rezultātu redzēsim jau nākamajos Ziemassvētkos. Treilera nav, ir IMDB.

Bez šīm filmām, ir arī potenciāli interesanti “tumšie zirdziņi”, kas var izrādīties kā negaidītas veiksmes, tā arī totālas katastrofas (kas, būtībā, ir attiecināms uz visām filmām šajā rakstā). 10 projekti “uz robežas”, iznākšanas secībā:

“Project X” (2. Marts) – jauniešu komēdiju next-gen. Treileris.
“21 Jump Street” (16. Marts) – stulbuma līmenis ieturēts, bet var izrādīties smieklīgi. Treileris.
“The Pirates: Band of Misfits 3D” (30. Marts) – Aardman Animation, enough said. Treileris.
“The Cabin in the Woods” (13. Aprīlis) – Džoss Vedons & Co izvaro šausmeņu klišejas. Treileris.
“Abraham Lincoln: Vampire Hunter” (22. Jūnijs) – Bekmambetovs Holivudā, 2. dublis. Bet ideja traka. IMDB.
“Les Miserables” (7. Decembris) – Hjū Džekmens dzied Franču revolūcijas mūziklā. Tas nav joks. IMDB.
“Cogan’s Trade” (nav zināms) – Breds Pits kā killers Endrjū Dominika filmā. IMDB.
“Cloud Atlas” (nav zināms) – radinieku Vačovsku un Toma Tikvera superprojekts. Protams, ja paspēs. IMDB.
“Cosmopolis” (nav zināms) – jaunais Kronenbergs ar Robertu Patisonu. Šablona lūzums Krēslas fanēm. IMDB.

Atgādinu, ka visus 2012. gada (un arī šobrīd zināmos 2013. un 2014.) gada pirmizrāžu datumus atradīsiet Kino Kalendārā – nolēmu, ka norādīšu ASV pirmizrādes, un regulāri papildināšu arī ar Latvijas datumiem, bet bez iespringuma, par cik tie pārāk bieži mainās.

ps. Drīzumā kā companion piece publicēšu arī Kino Kulta Twitter sekotāju gaidītākās 2012. gada filmas!