“Cold Light of Day” (2012)

April 4, 2012  |  Filmas, Raksti

Filma “Cold Light of Day” piešķir jaunu nozīmi šaurā lokā zināmajam jokam “tavs tētis” – jo tētis šajā filmā ir Brūss Villiss, ar kuru, kā zināms, joki mazi. Ko pilnā mērā izbauda filmas galvenais varonis, kad, sekojot izplatītajam kino paņēmienam “neticamie ārzemnieku piedzīvojumi svešvalstī”, atvaļinājuma laikā tēti kopā ar pārējo ģimeni nolaupa nezināmi euroļaundari, būrtiski “Gaišā Dienas Laikā”.

Cold Light of Day

Atklāšu Jums galveno filmas spoileri, pirms to ir paspējusi izdarīt filma – plakātā redzamais Brulliss filmā ir precīzi piecas minūtes, tieši tik daudz, lai Krievijas vidienē, kur joprojām cieņā VHS videonomas, filma iznāktu zem nosaukuma “Novij Orešek”/”Jaunais Rieksts” – pašpietiekams un pavisam godīgs jaunās filmas nosaukums.

Jo no visiem Holivudas centieniem pašrocīgi (tas ir – bez skatītāju līdzdalības) uzbūvēt sev jaunu action varoni, kā, piemēram, savulaik Džošu Lūkasu vai Skotu Spīdmenu (kur viņi ir tagad???), Henrijs Kevils pār tiem ir galvas tiesu pārāks un kvalitatīvāks – visās jomās. Tur tikai jācer, ka Supermena lāsts ir izbeidzies, visādi citādi tiešām derīga jaunā spriedzes filmu seja.

Tas arī viss, ko par filmu varu pateikt – svešā valstī, bez Villisa, galvenais varonis skrien, sit, krīt un šauj, filmas “JCVD” režisors ir pacenties, bet nav pārcenties. No augstās vai vispār jebkādas mākslas filma ir snaipera šāviena attālumā, bet nekaitina un vispār neizraisa nekādas negatīvas emocijas – augstākais šāda tipa filmu sasniegums, ko.

Filma kinoteātros no šīs Piektdienas – 5 mēnešus (!) ātrāk, kā ASV!