“Dark Shadows” (2012) un otrais kinoblogeru pasākums!

May 13, 2012  |  Kinoblogeri

Latvijas kino-blogeru pasākums Nr.2 ir vairāk kā veiksmīgi noritējis, šoreiz (kā jau, cerams, zinat) tas bija būvēts ap jaunāko Tima Bērtona / Džonija Depa filmu “Dark Shadows”, par kuru tad arī šis raksts:

Dark Shadows

Atzīšos, ka pēc filmas noskatīšanās vēl vairāk pārliecinājos, ka mums ar Bērtonu pēdējā laikā ir kaut kāds absolūts diskonekts – ļoti cienu viņu kā režisoru, bet ne par pēdējiem darbiem, jo “Alisi Brīnumzemē” noskatījos stipri vēlāk un mājās (vēlemes to redzēt kino nebija vispār), bet pilnīgi pretējais “Sweeney Todd” atstāja pilnīgi analoģisku vienaldzības iespaidu, par spīti dziesmām un pīrāgiem (jā, “Planet of the Apes” vismaz bija Volbergs un kvalitatīvas pērtiķu maskas). Vārdu sakot, mēs ar Bērtonu pagaidām ejam dažādos virzienos.

Kaut ko ļoti līdzīgu es varu pateikt arī par Depu – brīdī, kad viņš no vienkārši talantīga aktiera kļuva par Pasaules Kinozvaigzni Nr.1, būtībā, vienas lomas dēļ, tas pielīdzināja sevi jebkuram masu popkultūras produktam, kas ir visiem, un, tātad, nevienam. Nezinu kapēc, bet viņa AAA-klases ceha kolēģus Vilu Smitu un Tomu Kukurūzu cienu daudz vairāk.

Kas attiecas uz filmu (beidzot!), tad vislabāk pateica mans kolēģis Kinocast.lv vēl pirms filmas – gan Bērtons, gan Deps savā sadarbībā ir atraduši zināmu komforta zonu, kurā strādāt, un kura neparedz nekādus pārsteigumus abu daiļradē. Iespējams, ka Kinocast.lv novēlējums izrādīsies retorisks, un izvilkt abus talantus (neskatoties ne uz ko, tieši tā) no komforta zonas varēs tikai masīva finansiāla izgāšanās – kas, būtībā, ar “Tumšajām Ēnām” tieši šobrīd arī notiek.

Jo filma, iespējams, ir saprotama tikai abiem tās autoriem, kas bērnībā fanoja par mums nezināmo “Dark Shadows” TV-seriālu, jo ir savdabīgs kino-rosols – ne gluži komēdija, ne gluži šausmene, pārāk muļķīga, lai būtu “mature”, pārāk vulgāra un asiņaina, lai būtu ģimenes kino. Bet pāri visam – stilizācija par kaut ko, ko es nezinu un nekad neesmu skatījies. Cerams, ka vismaz pašiem bija jautri veidot un skatīties.

Dark ShadowsDark Shadows

Rezumējums:
Atrunāt no filmas – neatrunāšu, ja treileros/plakātos redzētais rada vēlmi iepazīties, nevajag šo vēlmi apslāpēt, turklāt tā ir gan vizuāli krāšņa (Bērtons neprot un nepratīs citādi), gan arī pārējās detaļas (mūzika, aktieri utt.) ir vietā. Vienīgi nevajadzētu dikti sacerēties – pat ņemot vērā Bērtona un Depa vārdus, kuri, diemžēl, vairs nav absolūtais kvalitātes garants.

Kas attiecas uz pasākumu pirms filmas, tad, būšu atklāts, tas šoreiz man patika pat labāk par pašu filmu – un ne jau tapēc, ka filma neattaisnoja cerības, bet gan tādēļ, ka izdevās vareni labs. Mazāk stīvuma, atraktīvāka un neparastāka prezentācija, ĻOTI erudīta publika, kas ātri noēda manis tik rūpīgi sagatavotos jautājumus (izņemot minējumu, ka Bērtona pastāvīgais aktieris ir Nikolass Keidžs… brrr!). Manuprat – lieliski pavadīts laiks. Paldies arī visiem, kas padalījās ar komentāriem par pasākumu, gan klātienē, gan internetā, viss vai gandrīz viss tiek un tiks ņemts vērā!

Iesaku iepazīties arī ar kolēģu viedokļiem:
Nofilmēts.lv | Kinom Movie Blog | KinoTeikumi.lv

 
 • http://twitter.com/Roberts_Krekis Roberts Krēķis

  Skumjākais tajā visā ir tas, ka līdz ar pirātiem Deps ir sev iegalvojis, ka pārģērbšanās = acting. Līdz ar to no lieliskā talanta, kas vienatnē nail’oja Arizona Dream, Dead Man, Ed Wood, Finding Neverland vai Fear and Loathing… teju nekas vairs nav palicis pāri. Ne citus izaicina, ne sevi. Tā vietā – kostīmu dizaineru slapjais sapnis.

  • kinomMareks

   Nepiekritīšu. Ja kāds šajā filmā bija savā elementā, tad tas bija Deps.

   • http://kinokults.lv Kino Kults

    Piekritīšu Robertam, ka sen jau gribas redzēt Depu “normālā” lomā, bez kilograma grima uz sejas. Diemžēl, kā izskatās, tad nākamajā filmā bez grima būs arī beigts putns uz galvas – nez kuram būs spožāks “acting”…

    • kinomMareks

     BEt, ja vinš ir atradis savu nišu… Pietam pavisam īsā laika posmā izrāva Tūrists un Ruma dienasgrāmata, kurās Deps atveido +/- parastus cilvēkus.

 • rick’james

  + par komforta zonu. Bērtonam vajadzētu beidzot iziet ārā no mājas un iepazīties ar citiem aktieriem, ne jau visa pasaule sastāv tikai no Kārteres un Depa. Same goes to Deps. Bezmaz vai atsevišķa kategorija kino – Burton-Depp flick

 • Pingback: Kino Kults – populārākais kino-blogs Latvijā! « Kino Kults()

 • Pingback: Tima Bērtona “Frankenweenie” treileris « Kino Kults()

 • Pingback: Kas ir kinoblogeri? / Kinocast.lv: podkāsts par kino()