Filmu jaunumi: Auto-moto, Luks un Bobs, nākamā gada “Prometejs”

May 26, 2012  |  Jaunumi

Pa pēdējām nedēļām atkal sakrājās pāris jaunumi, kurus grūti ielikt tvītā, bet kuriem arī nemaz negribas veltīt atsevišķus ierakstus – risinājums, kā jau vienmēr, ir sadaļa “Filmu jaunumi”, kur tas viss tiek samests vienuviet:

Filmu jaunumi

“Fast & Furious” panākumi šoreiz neļauj gulēt studijai Dreamworks, kura ir iegādājusies tiesības ekranizēt videospēli “Need for Speed”. Jau tapis scenārijs (kurš aizdomīgi atgādina pēdējo spēles daļu, “The Run” – sacensības bez noteikumiem pāri visai Amerikānijai) un pat norīkots režisors – “Act of Valor” dueta dalībnieks Skots Vons. Kombinācija ir daudzsološa – kā es uzskatu jau kopš bērnības, jebkas par sacīkstēm kļūst tikai labāks, ja spēkratiem ir pieskrūvēti ložmetēji! (Deadline)

Savu karjeru norietā kopā pastrādāt nolēmuši Luks Besons un Roberts DeNiro, apvienojot spēkus pie gangsterkomēdijas “Malavita” (skan kā slimība). Kādreiz par šo teiktu – “dream team”, bet tagad sanāk labi, ja “dream B-team” (kāds cits nosauks vēl skarbāk). Filmā Bobs atveidos Ņūdžersijas mafiozo, kurš liecinieku aizsardzības programmas ietvaros apmetas uz dzīvi Normandijā (lai Besonam nekur tālu nav jābrauc), bet nemaina ierastās paražas – loma acīmredzami bija paredzēta Džeimsam Gandolfinī, bet, ja par to pašu honorāru šodien sanāk DeNiro, kapēc gan ne? (FirstShowing)

Kamēr viņa “Fast Five” kolēģis to triumfāli pamet, Vins Dīzels pa kluso iezogas atpakaļ bērnu filmās – jau piemirstais projekts “The Machine” saņēma adrenalīna injekciju režisora Pītera Sīgala (“Get Smart”) personā. Topošajā filmā Dīzels tēlos kiborgu-iznīcinātāju, kurš aizbēg no slepenas valdības laboratorijas un sadraudzējas ar mazu zēnu (viņš bija radīts, lai nogalinātu, bet vēlējās tikai draudzēties…). Filmas nosaukums Krievijā jau ir zināms – “Bērnudārza Terminators”. (ComingSoon)

Turpinās kaislības ap “Mad Max: Fury Road” (šeit) – kamēr Kannās satiktais Toms Hārdijs apgalvo, ka vispār nekas neesot skaidrs, bet viņš pacietīgi gaida un cer uz to labāko, tikmēr “Sniegbaltītas un Mednieka” promo-tūres laikā noķertā Šarlīze Terona apgalvo, ka filmēšana sākas jau 6. Jūnijā! Vai nu Tomam ir baigi daudz neatbildētu zvanu, vai arī šobrīd kāds cits cītīgi studē “Mad Max” dialogus… (ScreenRant)

Nobeigsim ar filmu, kurai paredzu nākamā gada “Prometheus” titulu – tādā ziņā, ka pagaidām Jūs par to neko nezinat un neliekaties zinis, bet līdz ar pirmo treileri atkal būs visas malas nočurātas krustām-šķērsām. Es domāju, protams, “Pacific Rim”, jo sastāvdaļas ir gandrīz tās pašas – režisors-vizionārs (Giljermo DelToro), sci-fi action, labi, bet ne superpopulāri aktieri galvenajās lomās. Izlasiet oficiālo synopsis, salieciet kopā visas šīs sastāvdaļas, aizveriet acis… kickass! (Slashfilm)

Un ko jūs domājat par šiem projektiem?

 
 • http://twitter.com/Kamazs Mārtiņš Ceplis

  Bet Pacific Rim sižeta premisa ir absolūti garlaicīga!

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Do not agree – milzu mecha-kostīmi vs. Lovecraftian beasts, come on!

 • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

  Pacific Rim synopsis nedaudz izklausās pēc kādas Āzijā ražotas filmas :D Vai arī datorspēles ;)

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Nu ja, bet ar normālām rietumu sejām, kas šajā gadījumā arī ir noteicošais :)

 • http://twitter.com/Gnaxywa グンティス

  Rons Perlmans iekš «Pacific Rim» tēlos ļauno, 100%! Neatminos, ka viņš būtu bijis kur labs (izņemot Hellboy, laikam).

 • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

  Del Toro un zinātniskā fantastika (nu, nosacīti) – noteikti jāredz, kaut vai lai novērtētu.

  Man vispār žēl kā Besonu spārda kā režisoru – es laikam esmu no retajiem, bet visi viņa deviņdesmito veikumi ir vienas no manām mīļākajām filmām – Piektais elements varbūt pašsaprotami, bet Žanna Darka arī (par spīti visam ko kritiķi un kristīgie fanātiķi par to filmu salēja). Tiesa, dzīve viņu nav daudz situsi – kā producents viņam rets filmu gabals nav atpelnījies, pēdējā nopietnā finansiālā neveiksme bija tieši manis piesauktā “Žanna Darka”. Diemžēl kopš tā laika viņš “brauc droši” un tādus eksperimentālus riskus kā minētā filma un “Piektais elements” neuzņemās. Žēl.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Viņu vairāk spārda par to, ka 80-tajos visi (kritiķi) cerēja, ka viņš ir jaunais franču brīnumbērns – nu tur Kopollas vai Skorsēzes eiro-analogs, bet tagad izrādās, ka tas ir Džerija Brukhaimera eiro-analogs :) (es domāju visus tos visa producētos leģionus). Kā režisors viņš ir spēcīgs, vienmēr – bet cik tad to režijas darbu.

   • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

    Ir radies iespaids, ka Holivudā tā arī viņu nesaprata, jo praktiski visas viņa režisētās filmas ir ar ne-Holivudas naudu taisītas. Bet Eiropas galā ar to naudu šāda vēriena režisoriem ir tā paknapāk, līdz ar to filmas maz (vismaz man tā šķiet).

    • http://kinokults.lv Kino Kults

     Lasīju ar viņu ļoti garu interviju, viņam vienā brīdī bija vienkārši noriebies viss – pēc Žannas D’Arkas, un viņš aktīvi gribēja doties pensijā uz vīna dārzu, bet, cik saprotu, uzvarēja skaudība, jo uz to brīdi bija uzbūvēta studija (EuropaCorp), infrastruktūra utt. – līdz ar ko viņš turpināja producēt citu filmas savā studijā, gaidot, kad vēlme filmēt pašam atgriezīsies.

     Ņemot vērā, ka šī būs viņa 7. filma pēdejo 8 gadu laikā – vēlme laikam atgriezusies :)

 • kinomMareks

  Sergej, Tev laikam sāp sirds par to Dīzela projektu.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Kamēr man ir jauns Riddick, Dīzels var darīt, ko vien grib :)

 • Girts Luste

  Pacific Rim sakara mulsina kartejais komedijaktieris nopietnaja filma. Man tas loti besi un izsit no mood-a skatoties filmas.

 • Zandarts

  “Malavita” izklausās pēc “Lilyhammer” (TV). Redzēs, vai man būs taisnība, pirmā sezona bija diezgan jautra, gan ne ģeniāla.