Filmu jaunumi: bez Disney un Star Wars

November 5, 2012  |  Jaunumi

Tieši tā – kamēr šīs nedēļas (mēneša? gada?) galveno jaunumu apspriedīsim kādā citā ierakstā, kad tauta būs nedaudz nomierinājusies un atdzisusi, pievērsīsim uzmanību mazākiem, bet ne mazāk svarīgiem jaunumiem:

R is for Riddick
Kādu laiku atpakaļ uzfilmētais “Riddick” laikam ir pabeigts – kā gan citādi izskaidrot faktu, ka MPAA (Motion Picture Association of America) ir piešķīrusi tam reitingu R – “strong violence, language and some sexual content/nudity”. Neskatoties uz to, ka MPAA reitingu sistēma pēdējā desmitgadē ir stabilā ceļā uz pašiznīcināšanos, tās noteikti ir labas ziņas, jo tieši to jau arī vēlējāmies.

“Riddick” iznākšana paredzēta kaut kad 2013. gadā – Universal vēl nav izlēmusi, izlaist to pirms vai pēc “Fast & Furious 6” (Vina Dīzeļa galvenais 2013. gada grāvējs), bet ticamāk, ka pēc (avots).

Riddick rated R
(vēl viens iemesls iepostēt kādu bildi no, neslēpšu, Kino Kulta ļoti gaidītās filmas – man liekas, ka tā izdosies!)

D/V/D
Šī gada mikrobudžeta brīnums “V/H/S” negaidīti ieguvis turpinājumu – kas galīgi neizbrīna, jo pirmās daļas budžets bija ekvivalents 32Gb memory stick’a izmaksām (plus radošums, protams). Turpinājuma struktūra precīzi sekos pirmās daļas piemēram – atkal kāds ir atradis vecas videokasetes un skatās to saturu – bet veidošanai šoreiz ir piesaistīti jaudīgāki darboņi, to starpā arī Gartes Evanss (“The Raid”) un pat Eduardo Saņčezs, viens no oriģinālā “The Blair Witch Project” veidotājiem! Neiztiks arī bez pirmās daļas veidotājiem, bet kopējais režisoru sastāvs vēl tiek turēts slepenībā.

Manuprāt, galvenais turpinājuma veidošanā būs atrast jaunas ierīces, kas spēj filmēt (pirmajā daļā uzņemšana notika ar spiegu brillēm un Skype!), kā arī gaidam kaut kad nākotnē D/V/D vai B/L/U, kur mazbudžeta priekiem ļausies kā minimums Spīlbergs, Skorsēze un Pīters Džeksons, par laimi iemaņas jau ir (avots)!