Filmu jaunumi: Transformeri, Stethems, Ārnijs un Stallone

February 21, 2012  |  Jaunumi

Ar šo gadu vēlējos iesākt vēl vienu jaunu sadaļu – Filmu jaunumi. Ilgu laiku šis blogs gandrīz pilnībā ignorēja ikdienas kino-ziņas, jo rakstīt par katru interesanto ziņu nav ne laika, ne vēlēšanās – un arī dēļ pāris teikumiem (kuri gan visbiežāk pārsniedz tvīta garumu) neies veidot jaunu ierakstu. Tomēr vēlme komentēt aktuālos notikumus nekur nav zudusi, tapēc ir atrasts risinājums – vienu (maksimums divas, minimums nulle) reizi nedēļā publicēšu Top5 ar aktuālāko un interesantāko, kas tajā nedēļā noticis. Bet Jūs – komentēsiet un dalīsieties ar saviem viedokļiem par to, sarunāts?

Šobrīd gan patoloģiskā slinkuma rezultātā man ir iekrājušies “jaunumi” vismaz trim šādiem rakstiem, kurus visus tad arī centīšos publicēt šonedēļ (jo jaunumi, kā zināms, ir jaunumi tikai īsu brīdi). Sākot ar, kā jau pēc virsraksta var noteikt, maskulīnāko jaunumu apkopojumu:

1) Paramount oficiāli apstiprina “Transformers 4″, Maikls Bejs ir atpakaļ – vai kāds ir izbrīnīts? Par filmu pagaidām nav zināms nekas, izņemot precīzu iznākšanas datumu – 2014. gada 29. Jūnijs, lai studija var jau laikus ieplānot kvartāla ieņēmumus. Jo tas tomēr šajā gadījumā ir svarīgākais, viss pārējais (stāsts, aktieri, pati filma) nāks vēlāk un, būsim atklāti, kā nevēlams traucēklis. (ComingSoon.net)

Bayformers
(Bejs un Bumblebee – draugi uz mūžu)

2) Jau minētais Maikls Bejs sola, ka pirms Transformeriem beidzot īstenos savu mūža projektu – mazbudžeta stāstu par Maiami bodibilderiem-noziedzniekiem, “Pain & Gain” (balstīts uz patiesiem notikumiem), ko grasās realizēt jau pēdējos gadus 10, pats Bejs filmu apraksta kā “mazbudžeta drāmu vispār bez action, ar vienu nieka auto-avāriju”. Lai to pierādītu, Bejs vicina scenāriju, kurš ir biezs un tajā ir daudz burtu (un nav action ainu storyboardu). Agresīvi pieslēdzies sapņu projekta īstenošanai, Bejs jau uzaicināja filmā Marku Volbergu, Dveinu “Klinti” Džonsonu, Edu Harrisu, Džonu Turturro… atliek pieslēgt tikai Vilu Smitu, Martinu Lourensu un vēl Nikolasu Keidžu komplektam, un “mazbudžeta drāma” Maikla Beja stilā var notikties! (MichaelBay.com)

3) Atguvis kinoskatītāju un kritiķu labvēlību ar “The Grey” (arī pie mums!), režisors Džo Karnahans atkal metas pie adaptācijas, šoreiz – Čārlza Bronsona leģendārās filmas “Death Wish” rīmeika. Lai mēs neatcerētos, ka pirms pāris gadiem to jau mēģināja Kevina Beikona filma “Death Sentence”, Karnahans sola, ka viņa rīmeiks vairāk balstīsies uz oriģinālo grāmatu, bet vizuāli atgādinās Maikla Manna filmas “Collateral” un “Heat”. Kastinga ziņu pagaidām nav – bet kur tad Karnahans bez Nīsona. Arī šo Karnahana darbu pieskata Ridlijs un Tonijs Skoti. (L.A.Times)

Death Wish

4) Džeisons Stethems plāno piedalīties “Heat” rīmeikā. Viss labi? Ok, joks – tas nav TAS “Heat”, bet gan pusaizmirsta Bērta Reinoldsa filma no 80-tajiem, bet režisēt taisās pats Brajens DePalma. Taisnības labad gan jāatzīst, ka Stethems un DePalma šobrīd varētu būt apmēram vienā līmenī – viens lēnām kāpj uz augšu, otrs tik pat lēnām slīd uz leju. Filmas sižets – Stethems strāda kā miesassargs turīgiem azartspēļu cienītājiem, un “kārto lietas”. Sīkāk var uzzināt jebkurā iepriekšējā Stethema filmā. (Deadline)

5) Un nobeigumam, ja jau mums tāda adrenalīna pilna izlase – vecie draugi Švarcenegers un Stallone saprata, kādi stulbeņi bija, kad nefilmējās kopā savos ziedu laikos, un anonsē jau trešo kopīgo projektu. Par to ir kļuvis zviedra Mikaela Hafstroma (“The Rite”, “1408”) režisētais trilleris “The Tomb”, uz kuru savā laikā meta acis arī Brūss Villiss. Bet tagad tā būs filma par talantīgu cietumu arhitektu (Stallone), kurš tiek nepatiesi apsūdzēts un nonāk paša projektētā cietumā – lai ar rūdīta cietumnieka (Ārnijs) palīdzību izbēgtu un sakārtotu lietas. Vienkārši tapēc, ka Švarcim un Stallonem arī patīk “Prison Break”. (Slashfilm)

Ārnijs un Stallone atpūšas
(Arnolds un Stallone mēģina topošās filmas ainas)

Kurš no projektiem liekas interesantākais Jums?

 
 • http://twitter.com/Ndznx Artis Ivanovs

  5.punkts pāri visam! :D

 • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

  nr. 5 bez šaubām. Žēl, ka viņi jau tādi vectētīņi palikuši, jo bērnībā man vienmēr licies, ka šiem abiem jābūt vienā filmā un jakicko pakaļas.
  Runājot par DePalma, nav jau viņam kur krist, ja nav nekā gadus 4-5 nekā kino darījis :D Drīzāk nedaudz aizmirsts ir viņš nevis krities. Kas man atgādina, ka es joprojām neesmu noskatījies Black Dhalia, kuru kā reiz pamanīju nesenajā filmu krātuves tīrīšanas reizē.

 • http://www.facebook.com/people/Aiva-Birbele/100000947794791 Aiva Birbele

  Stallone spēlēs arhitektu.. ak, dievs.. Droši vien uzliks brilles uz deguna un nēsās mapi padusē, tie būs divi galvenie ,,aktiermeistarības” rīki…

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Pēc tam, kad Hjū Džekmens notēloja hakeri, viss ir iespējams – arī Stallone-arhitekts :D

 • rick’james

  3 varētu būt viens no labākajiem, heat tomēr bija viena bad-ass filma, pat ja izmanto tikai vizuālo stilu, + Bronsona filmas un Skoti… Vienīgi Nīsonu varētu pamainīt dažādības pēc.

  5 arī varētu izrādīties labs, tikai ņemot vērā mūsdienu filmas, baidos ka vienīgā sajūta skatoties būs “15 years too late”, jo abi smagsvari vairs īsti nav tie paši kas savos spēka gados + visa modernā 3D herņa (man patika kad kādreiz filmās CG tehnoloģiju dārdzības pēc spridzināja pa īstam un izmantoja kaskadierus, pat ja tas dažreiz izskatījās mazliet šķībi, jau bik ir piegriezies skatīties uz filmām un saprast ka vienīgais dzīvais elements tajās ir galvenais aktieris un viss pārējais ir zaļais/zilais fons, bet tas ir subjektīvs spriedums)

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   True, man šitais normāli bekfairoja iekš Mission Impossible 4, kur it kā zini, ka Krūzs tur augšā karājās un viss max “pa reālo”, bet īstenībā izskatās tieši tāpat, kā CGI, un tapēc vairs nav starpības – paši visu arī sabojāja ar savu CGI :/

 • http://twitter.com/cybercannibal Mārtiņš Otto

  Karnahana ideja varētu būt daudzsološa :)

 • http://twitter.com/_madis Kārlis Pētersons

  Džīz! Izlasīju to Pain & Gain ārprātu :) Bet no tevis nosauktajiem vilielākā interese par Karnahana rīmeiku ;)

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Es arī – iztēlojoties Volbergu un TheRock kā tos čaļus :)

 • http://twitter.com/kinomMareks Mareks Smilga

  Ja tā pilnīgu un absolūti godīgi, ar milzu interesi negaidu nevienu.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Man tā jau likās, ka šīs galīgi nav Tavā gaumē… khm burunduki khm :D

   • kinomMareks

    Ha ha. Nenosmieties ;)

 • http://twitter.com/fast_rich Richards

  Transformers 4 Awesome :):):)