Filmu jaunumi: videospēļu ekranizācijas 2.0

July 11, 2012  |  Jaunumi

Kamēr gaidam Comic-Con jaunumu lavīnu (jau no 3dienas), interesanti jaunumi par mūžam sāpīgo tēmu – videospēļu ekranizācijām, kuras atgriežas ar jaunu spēku!

Ja atceramies, tad pēdējo padsmit gadu Holivudas apsēstība ar jaunu iedvesmas avotu, videospēlēm, rezultējās tikai pāris veiksmīgos projektos – Endžijas “Tomb Rider” nopelnīja ciešamu naudu, un tikai “Resident Evil” turpinās vēl šobaltdien (lai gan ar spēlēm tur sakara vairs nav jau kādas 3 filmas). Viss pārējais izpaudās dažāda līmeņa katastrofās, no “Prince of Persia” līdz “House of the Dead” – un viss tikai tapēc, ka cilvēki, kas ekranizēja videospēles, tās ne tikai nemīlēja, bet pat nespēlēja (komiksiem šajā ziņā paveicās daudz vairāk).

Tapēc videospēļu veidotāji mēģinās vēlreiz, bet – paši! Sekojot Marvel Studios piemēram, arī Ubisoft, nespēdama vienoties ar Sony Pictures, pati veidos un finansēs “Assassins Creed” filmu, lai jau gatavo produktu tālāk pārdotu izplatītājiem. Šāda pieeja, lai gan pareiza, jau divreiz izgāzās daudz lielākiem spēlētājiem – zināmākais fiasko ir Microsoft mēģinājums pašiem iestartēt “Halo” pēc saviem nosacījumiem, bet ar Pīteru Džeksonu un Nīlu Blomkempu, mazāk zināms ir Rockstar Games mēģinājums pašiem palaist pilnmetrāžas “Grand Theft Auto” ar Eminemu (avots). Bet nu, kā saka – karogs viņiem rokās, īpaši tapēc, ka filmai kā aktieris un producents piesaistīts, iespējams, talantīgākais šībrīža jaunais aktieris, Maikls Fassbenders! Ar Fassbenderu nevar neizdoties, pat ja vēl nav skaidrs, vai filma sekos Altaīra, Ecio vai kāda cita varoņa dēkām (Fassbenders būs Desmonds, protams).

Deus Ex Assassins Creed

Šai ziņai uz pēdām min vēstis, ka CBS Films (“Faster”, “The Mechanic”… ne tā fascinējošākā filmu bibliotēka) iegādājās tiesības uz “Deus Ex” ekranizāciju – pārsteidzošā kārtā arī tās kādreiz piederēja Sony Pictures. Tomēr šoreiz filmu būvēs uz “Deus Ex: Human Revolution” pamata, kas varētu būt pat labi. Te jāskatās, kā veiksies gaidāmajam “Total Recall” rīmeikam, jo tieši tā es redzu “Deus Ex” CBS Films izpildījumā – flashy gŗāvējfilma netālā (lai nav daudz jādomā klāt) nākotnē, ar mērenu CGI un stipri vienkāršotu stāstu. CBS Films sola, ka “cieši konsultēsies ar spēles veidotājiem”, bet man tas atgādina to Holivudas studijas pārstāvi, kurš izmisīgi jautāja “vai tiešām Halkam jābūt zaļam???” (avots).

Un, kā kontrolšāviens, seko ziņa, ka DreamWorks jau pasludināja 2014. gada 7. Februāri par “Need for Speed” ekranizācijas pirmizrādes dienu! Filma kura noteikti būs liels hīts starp tiem, kam līdz tiesībām vēl pāris gadi jāpaaugās, bet tās saturu mēs varam saprast jau tagad, noskatoties jebkuru no spēles (nav svarīgi, kuras daļas) treileriem ;)

Tas viss mūs noved pie diviem jautājumiem:
Kādas ir jūsu domas par videospēļu ekranizācijām? Ach ja vai nicht-nicht?
Kura ir jūsu mīļākā videospēles ekranizācija (ja vispār)?