Gaidītākās 2012. gada filmas: Kino Kulta lasītāju izvēle

January 3, 2012  |  Raksti

Par cik tēma gaužām interesanta, tad šo labāk atsevišķā rakstā – paldies visiem, kas Twitter atsaucās uz aicinājumu padalīties ar savām gaidītākajām 2012. gada filmām – cits ar vienu, cits ar trim, cits ar piecām, bet uzskaitīju visas. Un kas tad sanāca:

2012. gada filmas - lasītāju izvēle
(Klūnijs vienmēr prot izvēlēties kvalitatīvu kino)

Ja pieņemam, ka katrs filmas minējums ir viena balss, tad sanāk, ka Nolana Betmenu cilvēki mīl tikpat, cik Pīteru Džeksonu un “Lord of the Rings” kino-triloģiju (jo nekas cits “The Hobbit” gaidīšanas pamatā nav un nevar būt), bet tikai nedaudz mazāk – Sjūzenas Kollinsas young adult noveles. Marvel varoņiem piekrišana ir, jo “The Avengers” ir viena vareni gaidīta filma, bet, acīmredzot, tikai dēļ varoņu kvantitātes (vai Roberta Daunija), jo jaunais Zirneklēns ir praktiski aizmirsts. Kā arī joprojām cieņā ir Ridlijs Skots un viņa “Prometheus”, bet tur vairāk nostrādāja efektīvais tīzertreileris. Kopumā tops izskatās sekojoši:

1) “The Dark Knight Rises” (16 balsis)
2) “The Hobbit: An Unexpected Journey” (16 balsis)
3) “The Hunger Games” (9 balsis)
4) “The Avengers” (8 balsis)
5) “Prometheus” (6 balsis)
6) “American Reunion” (2 balsis)
7) “John Carter” (2 balsis)
8) “Skyfall” (2 balsis)
9) “Django Unchained” (2 balsis)
10) Jebkurš jaunais Terensa Malika projekts (2 balsis)

Kā redzam, tad ārpus paredzamā Top5 tiek gaidīta gan Amerikāņu Pīrāga kompānija, gan aģents 007, jaunais Tarantino, daži vēl tic, ka “John Carter” attaisnos cerības (kā saka, it better!), bet divi cilvēki vienkārši vēlas jaunu Terensa Malika filmu (iespējams, viņiem pietiks arī ar “Tree of Life” Director’s Cut).

Un, lai būtu pilnīga aina, pa vienai balsij tika arī “Men in Black 3”, “Looper”, “The Great Gatsby”, “The Lucky One”, “The Brave”, “Premium Rush”, “Safe House”, “The Grey”, “Perks of Being a Wallflower”, “Snow White and the Huntsman”, “The Amazing Spider-Man”, “Madagascar 3”, “Ice Age 4” un pat “Casa de mi Padre”! Kā saka, katram kaut kas savs.

Bet tas vēl nav viss – daudzi šogad joprojām vēlas redzēt pagājušā gada filmas, tādas kā “Tinker Tailor Soldier Spy”, “Shame”, “Take Shelter”, “The Iron Lady” un “Extremely Loud and Incredibly Close”, kas nozīmē, ka filmu izplatītājiem steigšus jāved šīs filmas (kaut ierobežotos seansos), kamēr vēl nav download par vēlu. Bet divi cilvēki visvairāk šogad vēlas noskatīties “The Girl With the Dragon Tattoo” – tur vienkāršāk, tikai pāris dienas atlikušas.

Visbeidzot, ir cilvēki, kas šogad vēlas noskatīties filmas, kas vēl nav pabeigtas vai pat vēl anonsētas, jeb “Man of Steel” (2013. gads) un “Sin City 2” (visdrīzāk, ka arī, ja vispār). Ko lai saka – pilnībā pievienojos, jo ātrāk, jo labāk! Bet arī bez tām būs, ko skatīties!