Gaidot “Life of Pi”: viens tīģeris, trīs dimensijas un 5 fakti par filmu

December 4, 2012  |  Jaunumi, Treileri

Gaidot pie mums nedaudz aizkavējušos filmu “Life of Pi” (ASV jau skatās, mēs – no 21. Decembra), ir vērts uzsākt par to sarunu jau tagad – kā nekā, pavisam drīz tās būs ļoti daudz, jo jau šobrīd tiek uzskatīta par vienu no “Oskaru” favorītēm.

Filmu jau bija izdevība redzēt (tapēc ar šo rakstu esmu uzmanīgs, lai paliek arī recenzijai, kas jau ir uzrakstīta un gaida savu laiku), un grāmatas fani var nesatraukties, bet pārējie – sākt gatavoties diezgan satraucošam un emocionālam (taču pozitīvam) kino-ceļojumam labākajās “Slumdog Millionaire”, “Big Fish” un pat “The Curious Case of Benjamin Button” (es teicu – labākajās) tradīcijās!

Un vēl lai Jūs nebiedē 3D – šeit tas ir vismaz “Hugo” (kuru gan uz lielā ekrāna pie mums retais ir redzējis, diemžēl) līmenī un no tā noteikti nevajag baidīties, jo nav cietis ne filmas telpiskums, ne arī (pats svarīgākais) gaišums. Filmas 3D aizstāv pats Džeimss Kamerons, kurš tāpat vien ar vārdiem nemētājas:


Filmas tapšana pati par sevi ir atsevišķa stāsta vērta, taču tā vietā atlasīšu piecus, manuprāt, interesantākos faktus par to:

1

Potenciālie režisori

Par filmas režiju savā laikā interesējušies Alfonso Kuarons, Žans-Pjērs Ženē un pat visušausminošais M. Naits Šjamalans, visu triju versijas es ļoti labprāt redzētu (Kuarona būtu līdzīga esošajai, Ženē būtu vēl mākslinieciskāka, bet Šjamalana versijā puika beigās izrādītos tīģeris, un otrādi!)

2

Pi Patel

Galvenās lomas atveidotājs Suraj Sharma nekad agrāk nav tēlojis, jo uz provēm (kopā ar vēl 3000 pretendentiem) bija atnācis līdzi brālim, un, cik saprotu, īpaši arī neplāno ar to pelnīt iztikai, jo sākumā, kā jebkuram kārtīgam latvietim indietim, ir jāpabeidz universitāte (kura gan jau nopelnīta ar darbu filmā ;)

3

Nabaga Tobijs

Žurnālista, kas intervē filmas galveno varoni, lomā sākotnēji piekritis filmēties un arī ticis uzfilmēts Tobijs Magvairs, taču darbā pie filmas Engs Lī nolēmis, ka Magvairs ir… pārāk populārs, un pārfilmēja visas viņa (un, minu, arī Irrfan Khan, kas tēlo pieaugušo Pi) ainas ar aktieri Reifu Spallu. Tikai Holivudā tu vari būt pārāk populārs lomai!

4

Taiwan connection

Filmas uzņemšana norisinājās Enga Lī dzimtajā Taivānā, kur īpaši šim nolūkam pamestā lidostā tika uzbūvēts ūdens rezervuārs ar pasaulē lielākajiem mākslīgajiem viļņiem;

5

Ričards Pārkers

Tikai dažās filmas ainās (un nevienā ainā, kas norisinās laivā) ir redzams dzīvs tīģeris, viss pārējais ir 100% fotorealistisks datoranimātoru radīts CGI brīnums!

Lai nav tikai fakti vai uzsvars uz 3D, te būs arī filmiņa par filmas otro galveno varoni, tīģeri Ričardu Pārkeru (izklausās pēc Mela Gibsona varoņa), kuru, ja filmu veidotu Disney, varētu droši meklēt rotaļlietu veikalos kā vienu no šī gada Top Ziemassvētku dāvanām. Neskatoties uz to, ka tīģeri animēja vesela datorspeciālistu armija, esat droši – tas izskatās īsts un “tēlo” lieliski:

“Life of Pi” kinoteātros tikai no 21. Decembra, bet līdz tam, cik man zināms, ir plānoti vēl vismaz divi “īpašie” filmas seansi (Kino Guru seanss iekš k/t Kino Citadele un “Dienas” draugiem laikam turpat), varbūt ka paveicas tikt uz kādu no tiem!