Jauns ekrāns un labākais 3D k/t Kino Citadele 1. zālē

April 1, 2012  |  Jaunumi

Pērnajā Piektdienā bija iespēja apmeklēt k/t Kino Citadele rīkoto pasākumu, kur tika prezentēta “apgreidotā” kinoteātra 1. zāle – jauns ekrāns un skaņas sistema, līdz ar ko uz Ziemeļeiropā lielākā ekrāna tagad var pilntiesīgi izbaudīt arī 3D filmas. Atceros, ka mana pirmā filma uz šī ekrāna bija “The Matrix Revolutions” pirmajā seansā no rīta – nebija jāiet uz darbu, tapēc varēja mierīgi ievērtēt jauno kinotrātri.

Būsim godīgi – 3D ir šeit uz palikšanu, un, lai kāda arī nebūtu katra personīgā attieksme pret to, 3D tomēr ir baigā lieta, ja ir pareiza filma un pareizs tehniskais aprīkojums. Līdz ar ko, vismaz šajā ziņā kinoteātra vadība atstāja visu atbildību filmu veidotāju pusē – gan ekrāns, gan 3D tehniski ir labu labie. Līdz 2013. gadam plānots digitalizēt visas kinoteātra zāles, kas nozīmē – atā, 35mm :/

Forum Cinemas Goes Digital

Bet rīts iesākās ar nelielu “ekskursiju” pa kinoteātra tehniskajām telpām, apskatot sākumā analogo, bet tad arī digitālo projektoru – kā var redzēt bildēs, tad atšķirība starp analogo un digitālo ir visai būtiska.

Pēc tam sekoja dažādi interesanti tehniskie fakti par digitālo/3D kino kopumā no galvenā par projektoriem Māra Miseviča – kāda ir projektoru izšķirtspēja (2K, kas ir tikai nedaudz vairāk par mājās ierasto 1080p), kapēc nav 4K, cik sver viena filma digitālajā formātā (100-250 Gb) un ko darīs, kad nāks “Hobits” (apgreidosies, lai rādītu 48 FPS). Nobeigumā parādīja vairākus 2D un 3D treilerus, un es īsti nezinu, kas mani nobiedēja vairāk – izcilais attēla dzidrums vai tas, ka visām filmām beigās bija cipari “3” vai “4” :)

Nobeigumam saņēmu arī atbildes uz sev ļoti aktuālo jautājumu – proti, kapēc 3D brilles ir tik smagas (līdz ar ko jebkura filma virs 2h kļūst mokoša degunam)? Izrādās tapēc, ka tās ir hermētiski noslēgtas, lai pēc katra seansa tās varētu mazgāt, un nākamie skatītāji tās saņemtu tīras. Alternatīva būtu tās katram pašam berzēt ar salvetēm, kas noteikti nav labāk (un rada nepareizas asociācijas), lai arī nenoslēgtās brilles noteikti būtu vismaz 2x vieglākas.

Kā arī atrisinājās mani mokošā pirmās pasaules problēma – vai es varu nopirkt pats savas 3D brilles (mani apmierinošā svarā), un nākt ar tām uz kino, like a boss? Izrādās – varu! Galvenais ir parūpēties par to, lai brilles ir XpanD ražojuma/formāta, un tad tās derēs gan kino, gan arī lielākajai daļai 3D televizoru/monitoru/citu ierīču. Nav tā, ka tūlīt pat metīšos tās pirkt (rekur labs modelis), bet zināt vienmēr ir noderīgi.

Šobrīd 1. zālē rāda “Wrath of the Titans” – diezgan labs tests, varat droši iet vērtēt!