Kino Kults – populārākais kino-blogs Latvijā!

May 23, 2012  |  Dažādi, Jaunumi

Piedodiet par virsrakstu, nevarēju atturēties :) Populārākais no tiem, kurus apkopoja interneta statistikas uzņēmums Gemius, un no kino-blogeriem tur biju tikai es (jo es pats pieteicos). Bet tā jau smuki, protams – patīkami atsvaidzina tehnoloģiju un pirmo reižu blogeru sastāvu:

Latvijas Top blogeri, Maijs 2012
(Pilno versiju varat atrast Gemius preses relīzē)

Bet, ja nopietni, tas parāda tikai to, cik blogi un blogsfēra Latvijā ir pārvērtēts jēdziens – salīdzinot ar pilnīgi jebko, cipari ir diezgan niecīgi (labs Pods.lv viedoklis). Un lai kā man negribētos domāt, ka kopā ar pārējiem kino-blogeriem mēs piepildījām, piemēram, “Tumšo Ēnu” seansu, racionālā puse manī čukst, ka vārdi “Džonijs Deps” un “Tims Bērtons” to ietekmēja daudz vairāk (tikmēr kino-blogeru “Prometheus” seanss ir jau gandrīz pilnībā izpirkts!). Kas vēl netiek ņemts vērā, ir sociālo mediju nozīme – tapēc jo svarīgāk ir sekot Twitter un Facebook (un Pinterest!), kuru saturs brīžiem dublējas, bet citādi ir atsevišķi Kino Kulta kanāli, ar savu informāciju (visas mazās, bet interesantās lietas tikai tur, atstājot bloga lapas “nopietniem” ierakstiem). Kas skaitīs tos (atbilde – Klout)?

Personīgi, es nekad īsti uz cipariem neesmu orientējies – to labi pierāda gan bloga dizains, kas ir virzīts uz minimālu pageviews, gan arhīvs (par 2007-2009 gadiem), kur redzami tukšumi vairāku mēnešu garumā utt. Bet tā jau, protams, patīkami – kam tad nepatīk būt topos (kamēr tas nav šis tops, bet arī tam ir savs šarms)?

Protams, visus jokainos ciparus pārsit pušu, piemēram, viens šāds tvīts:

Bet kas gan būtu šis blogs bez tā lasītājiem (atbilde – teksta un audiovizuāls saturs uz WordPress platformas)? Jūtos nedaudz parādā – tapēc, ielūkojoties savā swag-kastē, atraudu tur vēl neizlozētus 2 (divus) “Diktatora” un 4 (četrus) “Ghost Rider: The Spirit of Vengeance” T-kreklus (visi vīriešu, L izmērs), kurus gribu vienkārši atdāvināt bloga lasītājiem par lojalitāti, izlozējot (kā rāda cipari, kreklu ir mazāk kā lasītāju). Piesakieties komentāros līdz nedēļas beigām, kad arī izlozēšu laimīgos, norādot vēlamo balvu!

Ar sveicieniem –
Sergejs / Kinokults.lv