Kinoblogeri aicina uz “Argo”!

October 30, 2012  |  Kinoblogeri

Pēc nelielas pauzes kino-blogeri atgriežas Novembrī ar aizraujošu filmu sēriju. Pirmā no tām ir jaunā Bena Affleka filma “Argo”, kurš, pēc filmu „Gone Baby Gone” un „The Town” veidošanas, ir viens no interesantākajiem Holivudas jaunajiem režisoriem (kurš gan būtu domājis…)!

Spriežot pēc pirmajām atsauksmēm slavenais kino-aktieris pat nedomā mazināt tempu. Viņa jaunākajam asa sižeta trillerim, kurš balstīts uz patiesiem, 30 gadus veciem notikumiem, jau tiek solīti dažnedažādi Oskari (bet Benam jau ir Oskara balva par scenāriju filmai „Good Will Hunting”, kuru tas uzrakstīja kopā ar Metu Deimonu). Filmas scenārija pamatā ir žurnāla Wired raksts „Kā CIP izlikās, ka filmē kino, lai izglābtu amerikāņus no Teherānas”. Te video anonss:

Pilnīgi neticams stāsts par diplomātisko krīzi 1979. gadā starp Irānu un ASV. Kamēr ASV vēstniecībā tika sagūstīti 52 amerikāņi (kur tie turēti 444 dienas), sešiem diplomātiem ar Kanādas vēstnieka Irānā palīdzību izdevās izvairīties no gūsta. Kanādas valdība kopā ar CIP nolemj veikt pārdrošu operāciju – organizēt neeksistējošas fantastikas filmas „Argo” uzņemšanu, lai tās aizsegā izvestu no valsts ASV diplomātus sveikus un veselus…

Kā saprotam, tad šis nu ir īstais gadījums, kad “filma nebija reāla” – burtiski, turklāt pat Wikipedia ir pilna ar “spoileriem” (kurus gan labāk lasīt pēc, ne pirms filmas). Bez neiedomājamā sižeta neaizmirsīsim arī par citiem filmas trumpjiem. Ar veselīgu pašironiju Afleks atveido vienu no filmas galvenajām lomām – aģentu, kurš tad arī ir visas operācijas „režisors”. Plānu īstenot palīdz Brajens Krenstons („Breaking Bad”), Alans Ārkins („Catch-22”, „Little Miss Sunshine”) un Džons Gūdmens („The Big Lebowski”, „O Brother, Where Art Thou?”).

Protams, ka ar filmu vien mēs nearobežosimies. Būs konkurss un interesantas balvas ar filmas simboliku, Sergeja Musatova no Kinocast.lv prezentācija, kā arī lieliska atmosfēra, kuras dēļ ir vērts apmeklēt „Kino-blogeri piedāvā!” seansus! Tiekamies šī gada 8. Novembrī, 18:30, k/t Kino Citadele, 3.Auditorijā! Biļetes jau pārdošanā: