Kinoblogeri aicina uz “Cloud Atlas”: Vačovski, Tikvers, episki!

November 19, 2012  |  Kinoblogeri

Diezgan nemanāmi esam pietuvojušies nu jau 12. Kinoblogeru seansam, kurš šoreiz, pretēji iepriekšējam, būs veltīts nopietnai, saturīgai (2:40 runtime nav joks!), bet intriģējošai un labā nozīmē episkai filmai, “Cloud Atlas”!

Filma ir balstīta uz David Mitchell šāda paša nosaukuma, visā pasaulē plaši atzītas noveles, kurā kopā savijas seši stāsti dažādos pasaules nostūros un laikmetos. Sīkāk neieslīgstot detaļās, tas ir stāsts par cilvēkiem un to, kā viņu dzīves ietekmē gan pagātni, gan tagadni, gan nākotni, par to, kā ir savienotas šķietami pilnīgi nesaistītas lietas. Viens no filmas aktierim Jim Strugess intervijā par noveli ir izteicies, ka “Tā ir fantastiska grāmata, no kuras nevar atrauties, jo brīdī, kad viss sāk sakrist pareizajās vietās, tā ir neticami fascinējoša!”. Tā kā mums nav pamata neticēt aktierim, gatavojamies sagaidīt šādu pēcgaršu arī filmai.

Cloud Atlas #kinoblogeri seanss

“Cloud Atlas” vēl kārdinošāku padara tās veidotāji – Lana un Andy Wachowski (“The Matrix” triloģija) un Tom Tykwer (“Run Lola Run”). Lai gan varētu domāt, ka no šīs režisoru brigādes sagaidīsim lieliskus skatus, kārtīgu action un prāta mežģi smadzenēm (par ko nevienā brīdi nav šaubu – būs!), šie režisori ir lieliski ar to, ka mēs īsti nevaram zināt, ar ko viņi mūs pārsteigs šoreiz. Tā kā filmas koncepts ir gana abstrakts, pavisam noteikti varam gatavoties vizuāli satriecošam, pārdomu rosinošam fantāzijas ceļojumam.

Un ja nu ar visu šo vēl nav gana, tad atliek vien paskatīties uz filmā iesaistīto aktieru listi, lai saprastu, kas šis ir must see Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant, Susan Sarandon, Keith David, Hugo Weaving un vēl! Un kurš gan negrib redzēt šādu Hjū Grantu? Un tā ir tikai aisberga redzamā daļa (neatradu bildes ar balto Halli Beriju vai korejieti Henksu).

Aicinām kopā izbaudīt filmu jau ierasti patīkamā, nūģiskā atmosfērā “Kinoblogeri piedāvā!” seansā, uz kuru gaidīsim Jūs šī gada 22. novembrī plkst. 19:00 k/t Kino Citadele 3. auditorijā! Seanss, kā jau ierasts, ar pievienoto vērtību – prezentācija no Leldes (nofilmets.lv) un iespēja iegūt balvas ar filmas simboliku! Biļetes jau (kādu laiku) ir pārdošanā:

Ko darīt līdz filmai? Labs jautājums, uz kuru man ir vismaz vairākas atbildes:
– Izlasīt episku savā garumā HitFix.com interviju ar Vačovskiem un Tikveru!
– Noskatīties TIME.com piedāvāto “The Making of Cloud Atlas” (vai pataupīt pēc filmas)
15 interesanti fakti par “Cloud Atlas” filmu (patiesībā šo arī labāk pataupiet)
– Ievērtēt veselus divus īpašos kinoblogeru plakātus filmai, by Harijs.lv
un
– Lana Vačovski par to, kapēc labāk, nekā Lerijs.

ps. Ja esat nedaudz saguruši no iknedēļas seansiem, man Jums ir labas ziņas – Decembrī plānojas tikai viens #kinoblogeri seanss, par kuru informācija sekos nedaudz vēlāk ;)