Kinoblogeri aicina uz “Killing Them Softly”!

October 12, 2012  |  Kinoblogeri

Nepaspēja vēl atdzist diskusijas par “Savages” (un kā Jums? Neviennozīmīgi, vai ne? Bet ar Stounu jau citādi nemaz nevar būt!), bet man atkal jāpublicē raksts ar virsrakstu “kino-blogeri aicina”, šoreiz – par “Killing Them Softly”! Uzreiz vienosimies – šī filma ir par „Kazino Aplaupīšanu” (oficiālā lokalizācija) tieši tik daudz, cik „Deer Hunter” – par briežu medību niansēm, un gaidīt no filmas vēl vienu ”Oušena Bandu” galīgi nevajadzētu, pat par spīti treilerim, kurš to tieši tā arī pasniedz.

Killing Them SoftlyTā vietā kopīgi skatīsimies vienu no (atkal…) gada gaidītākajām filmām – austrāliešu režisoram Endrjū Dominikam šī ir tikai trešā filma karjerā, kurā jau bija „Chopper” un, iespējams, garākā nosaukuma pasaulē īpašniece „The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford”. Pēdējā arī saveda Dominiku kopā ar Bredfordu Pitleru – pēdējais bija tik ļoti iedvesmots ar sadarbību, ka nolēma pats producēt Dominika nākamo projektu, kā arī atveidot tajā galveno lomu!

Tāpat kā filma par Džesiju Džeimsu nebija vesterns šī vārda klasiskajā nozīmē, arī šeit pagrīdes pokera spēles aplaupīšana, kas iedarbina biedējošu un nežēlīgu notikumu virkni, ir tikai iemesls filmas autoru dialogam ar skatītāju – par agresiju, kapitālismu un vardarbības aizvien pieaugošo nozīmi mūsdienu sabiedrībā (kā viena no related filmām tiek rekomendēta “Inside Job”). Būs, ko padomāt! Filma ir tik sarežģīta, ka pat tās autori īsti nesaprot, kā to pasniegt, tapēc uztaisīja plakātus pilnīgi visām gaumēm – es, protams, ilustrācijai paņēmu to, kurš Kino Kulta stilā (t.i. ar shotgunu).

Mūs „izklaidēs” lieliski aktieri – bez Breda Pita filmā darbojas arī gangsterkino veterāni Rejs Liotta un Džeimss Gandolfini, kā arī Ričards Dženkinss („Cabin in the Woods”) un Sems Šepards („Black Hawk Down”). Filma saņēmusi izcilas kritiķu atsauksmes gan šī gada Kannu kinofestivālā, gan, kas nav mazsvarīgi, interneta recenziju agregatorā PuvušieTomāti-punkts-kom (kritiķu reitings 95%, jeb „īpaši svaigs”)! Pirms filmas šoreiz runāsim par gangsterkino vēsturi un evolūciju līdz mūsdienām – to ekskluzīvi šim seansam gatavos Nofilmēts.lv komanda (jokus un ceļošanu laikā atstāsim Sergejiem)!

Tiekamies šī gada 18. Oktobrī, 19:45, k/t Kino Citadele, 12.Auditorijā! Kā jau ierasts, filmu skatīsimies pirmie pasaulē – oficiālā pirmizrāde ir dienu vēlāk, bet ASV vispār tikai 30. Novembrī (in your face, amerikāņi)! Biļetes jau ir pārdošanā, welcome:

ps. pēc šī gan ņemam pauzi uz pāris nedēļām, atpūsties un apkopot spēkus, bet, kā mēs jau dzirdējām 80-to treileros… “we’ll be back!”