“Man on a Ledge” (2012)

February 2, 2012  |  Filmas, Raksti

Sāksim ar rēbusu, uzminiet filmu – darbības vieta Ņujorka, lieliski aktieri lielās un mazās lomās, grandioza laupīšana, viss nav tā, kā liekas, bet galvenais varonis sāk filmu šķietami bezcerīgā situācijā? “Inside Man”, sakāt? Tuvu, bet nē – tās idejiskais kompanjons, “Man on a Ledge”! Ja šī būtu saruna videonomā, tad Jūs, būtībā, interesētu tikai viens jautājums – “Nu, tas čalis beigās noleca vai nē?”, bet to es Jums pavisam noteikti neteikšu, lai gan nav jābūt īpaši apdāvinātam, lai saprastu, kas un kā.

Man on a Ledge

Pēdējā laikā “vienas lokācijas” filmu kļuvis tik daudz, ka vajadzētu celt trauksmi – izsmēluši visas loģiskās un mazāk loģiskās vietas, filmu autori par darbības vietām izvēlas nu jau pavisam absurdas lokācijas, piemēram palodzi dzegu, kā šeit. Šeit gan filmas treileris mūs nedaudz māna, jo tās darbība notiek arī daudz kur citur, bet intrigējošāk, protams, ir iedomāties, ka tikai uz dzegas. Lai pēc tam lielāks pārsteigums, acīmredzot.

Šai filmai gan pietrūkst Spaika Lī ciešā tvēriena un arī Chaiyya Chaiyya neskan (nopietns trūkums), taču aktieru izlase gan ir salīdzināma – kā nekā, bet lielāko filmas daļu nāksies skatīties tieši uz tiem. Un te nu visā pilnībā parādās filmas galvenie trumpji un trūkumi – Sems Vortingtons tā arī paliks viena tēla aktieris, bet tas absolūti netraucē, Elizabete Benksa kā policijas starpnieks pārliecina tikapat, kā pārģērbts ledusskapis, smalki novecojušais Eds Hariss ir vienkārši šokoladnij zajac obajaķeļnij merzavec, bet otrā plāna varoņu Džeimija Bella un Dženesisas Rodrigezas ķīmija gandrīz vai izvelk visu filmu.

Rezumējot, šis ir tieši tas trilleru tips, kas Holivudai padodas vislabāk – ātrs, spraigs, ar pakaļdzīšanos un jokiem gaumīgās devās, gan jau, ka pilns ar caurumiem, kā Šveices siers, bet viss ir pasniegts tik aizraujoši, ka filmas laikā par to domāt it nemaz negribas. Bet pēc filmas – kategoriski nav ieteicams.

7/10

“Man on a Ledge” Latvijas kinoteātros jau no Piektdienas, 3. Februāra!