“Men in Black III” (2012)

May 25, 2012  |  Filmas, Raksti

Kā jau publiski atzinos, tad nekad īsti neesmu bijis “Men in Black” fans – par spīti kolektīvajam saprātam, kurš sauc šo par vienu no labākajām sci-fi komēdijām. Tieši tādēļ, tuvojoties “Men in Black III”, nolēmu atsvaidzināt atmiņā pirmās divas daļas – kas zin’, varbūt savā laikā kaut ko nesapratu? Nevarētu teikt, ka kļūdījos – lai gan pirmā filma mūsdienās ir tāda forša fantastika no deviņdesmito beigām (diezgan īpašs periods mūsdienu kino vēsturē), bet otrā nelikās tik liels draņķis, kā kādreiz (lai gan tāpat ļoti vāja). Diemžēl šī patīkamā gremdēšanās atmiņās neizbēgami noved mani pie šīsdienas tēmas:

Men in Black III

Par kuru, ja godīgi, ir samērā grūti kaut ko pateikt – no vienas puses, seriāla fani noteikti būs apmierināti, jo trešā filma ir akurāt starp pirmo un otro (nav pirmās svaiguma un enerģijas, bet daudz labāka par otro visos iespējamajos veidos), bet, no otras puses, šis ir tipiskākais Holivudas kino-fastfood produkts šī vārda vissliktākajā nozīmē. Jo vienīgais, ko filmai var un ir nepieciešams pārmest, ir absolūtais iemesla trūkums, kādēļ tā vispār bija jāuzņem – izņemot to, ka triloģiju DVD kastes var pārdot dārgāk, nekā diloģiju (jo, ņemot vērā šīs filmas veidošanas “komplikācijas”, es ļoti šaubos, ka tās veidotāji ar to nopelnīs kinoteātros).

Bēdīgākais, ka arī veidotāji to lieliski saprot – manāmi novecojušais Vils Smits izmisīgi mēģina pierādīt, ka piecpadsmit gadu kopš pirmās daļas iznākšanas nemaz nav bijis, Tomijs Lī Džonss grib ātrāk mājās, tapēc visa nasta jāuzņemas jaunpienācējiem Džošam Brolinam un līdz nepazīšanai nogrimētajam Džermeinam Klementam, par kuriem var teikt tikai labu. Es pat nepieskāršos tam, ka attēls, skaņa un efekti filmā ir uz desmit ballēm no desmit, jo būtu samērā jokaini, ja (kā baumo) 250 milj. USD vērtajam produktam būtu problēmas šajā departamentā, bet galvenais filmas nopelns ir tāds, ka tai ir treileru pilnībā nenospoilots trešais akts – lūk, līdz kam mēs esam nodzīvojuši.

Kopumā, šis ir veiksmīgs nobeigums man emocionāli pilnīgi svešai “triloģijai” – absolūti easy filmas, kas netraucē un nekaitina (un šad-tad arī izklaidē), bet kur trīs filmu periodā kopumā ir mazāk notikumu, action un drāmas, kā kādā Jūsu iecienīta seriāla sezonā. Diez vai tā ir “kino maģija”.

 
 • http://twitter.com/KristapsB Kristaps B.

  “..no deviņdesmito beigām (diezgan īpašs periods mūsdienu kino vēsturē)..” Tas būtu tik ļoti episki, ja tu kādu dienu sadomātu sarakstīt tādu īsu pēdējo gadu pop-kino vēsturi ar tendencēm, labumiem, sliktumiem, ups, downs un tml. Šķiet, ka tev tas sanāktu cilvēcīgi un tas būtu kaut kas tāds, ko es (daudzi?) lasītu kāri.

  Varētu rezumēt pats savā galvā, ko esmu noskatījies savā mūžā un ko tas man nozīmē.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Laba ideja rakstam – paldies! Es gan arī neatteikšos no citu komentāriem – welcome :)

 • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

  Jāpiekrīt, ka Tomijs Lī Džonss tiešām izskatās, ka grib ātrāk mājās un tāds viņš vispār izskatījās arī iepriekšējā daļā un vispār pēdējās 10gades visās filmās, kurās piedalās. Laikam tas tāds viņa izkoptais tēlojums :D
  Man gan Vils Smits ir viens no tiem aktieriem, kuru esmu gatavs skatīties pat relatīvā sūdā. Kaut kā kopš Fresh Prince un Bad Boys laikiem iepatikās, tā arī kopš tiem laikiem visas viņa filmas tiek uzņemtas ar diezgan pozitīvu sajūsmu. :)
  Cik esmu lasījis viņš gan ir viens no finansiāli ienesīgākajiem aktieriem un reti kad nofeilo (viņa filmas reti kad smagi izgāžas finansiāli – iespējams, ka pat nav bijis tāds gadījums, neesmu pētījis), tāpēc jāsaka, ka 250milj iespējams nav nemaz tik traki viņa filmai :D Plus izskatās vēl jau Bad Boys 3 būs un I, Robot 2 :D Money making mašīna pēc 4 gadu pātraukuma tiek iegriezta ar jaunu sparu :)

 • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

  Izskatās, ka kritiķi filmu ir uztvēruši relatīvi pozetīvi. Piekrītu jautājumam vai obligāti vajadzēja trešo daļu, bet ja godīgi, tad arī nevajadzēja otro. Sižets kā tāds ļoti liels nav, vairāk ir jociņi un pašironija. Tieši šo iemeslu dēļ jau arī skatījos abas iepriekšējās daļas un skatīšos arī šito.

  Naudu atpelnīs.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Izlasīju top kritiķu pozitīvās atsauksmes un tā arī nevarēju saprast, kur ir tie labie joki un emocionālās beigas, laikam esmu bezsirdis bez humora izjūtas :)

   Par naudu konkrētajā gadījumā – dziļi vienalga, esaistītās personas par nabadzīgām grūti nosaukt.

   • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

    Personām jā, taču nākošajām līdzīga žanra filmām (ironiskas sci-fi komēdijas) tas varbūt sāpīgi, ja MIBIII izgāžas.

 • http://twitter.com/dexsijs Maksis Černiševs

  Kas daudz no filmas negaida, tas beigu beigās, nejūt vilšanās garšu. Manuprāt, emocionālās beigas izglāba filmu, ja sākums bija visai interesants, tad no saturiskā viedokļa skatoties – ap filmas vidu laivā bija caurums!

 • Raitis_Sametis

  *1. Avatar $2,782.3 (miljonos dolāru) 2009. *2. Titanic $2,185.3 1997. *3.Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 2011. *4. Marvel’s The Avengers $1,305.8 2012. (Dati no http://boxofficemojo.com/alltime/world/). Jautājums- pēc cik dienām “Atriebēji” kļūs par 3šo pārdotāko pilmu pasaules vēsturē?

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Pēdējo gadu tendence rāda, ka gandrīz katru gadu ir kāds jaunpienācējs – gan Topā, gan Miljarda klubā utt. Tas vairāk liecina par to, cik daudz zālēs filmu rāda (valstīs, kontinentos), gan par kino kā super-masveida preces vēl tālāku izplatību.

   Nešaubos, ka iespējas vēl šogad ir Betmenam, Hobitam. Par 2013. jāskatās, bet nedomāju, ka tendence mainīsies.

   • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

    inflācija :D un 3D kas vēl vairāk palielināja cenu, Tur jau ir ieņēmumi, bet nav jau zināms vai skatītāju skaits atbilst tam, ko Titāniks savāca 90to beigās. Tas mans minējums, neesmu pētījis tos ciparus.

    • kinomMareks

     Tieši tā, inflācija. ASV vēl 2000.gadā biļete caurmērā maksāja nepilnus 5,5 $, bet šogad jau ap 8 $…

 • http://twitter.com/fast_rich Richards

  Labākā no sci-fi komēdijām. <—Truth

 • http://twitter.com/fast_rich Richards

  Labākā no sci-fi komēdijām. <— Truth