Mobilās aplikācijas īstam kino-fanam

April 20, 2012  |  Dižraksti, Raksti

Skaidrs, ka fanošana par kino ir ne tikai tā skatīšanās, bet daudz vairāk – sarunas, forumi, diskusijas, un tagad arī jaunās tehnoloģijas. Jo, attīstoties internetam un sociālajiem medijiem, ne mazāk svarīgi kā no galvas pārzināt Serdžio Leones Korbučči filmogrāfiju ir būt par “mēru” iecienītākajā kinoteātrī, vai arī padižoties ar svaigi redzētas filmas “badge” ātrāk par citiem!

Tapēc, atejot no ziņām, recenzijām un “treileru apskatiem”, gribēju padalīties ar savām domām par mobīlajām aplikācijām (kuram tad vēl nav smartphone? Žigli pēc aifona!), kuras ir kā ēst nepieciešamas īstam kino fanam. Dalīšos, protams, pēc savas pieredzes un zināšanām, tapēc droši varat komentāros dot savas versijas. Un, svarīga piezīme – raksta tapšanas laikā fokuss novirzījās no mobīlajām uz vispār aplikācijām, bet tā pat ir labāk. Aiziet:

IMDB App

IMDB.COM APLIKĀCIJA
Ļoti, ļoti noderīga aplikācija ne tikai ceļā, birojā, kinoteātrī, mājās vai citā vietā, kur pēkšņi savajagās pārbaudīt, kurš īsti aktieris tēloja “tajā tur” filmā, un ko viņš tur tēloja, bet arī derībās par šo pašu tematu – ātri un bez problēmām var atrisināt, kuram tad ir taisnība. Nākamreiz deriet uz naudu – tā interesantāk, un ar IMDB App’u arī izdevīgāk.

Bet, ja nopietni, tad tiešām teicams darbs – viss IMDB saturs kabatā, tuvākās kino pirmizrādes un TV programma ASV kanāliem (kas arī mums ir aktuāli), aktieru dzimšanas dienas kalendāra veidā un iespēja novērtēt filmu IMDB uzreiz pēc tās noskatīšanās. Must have!

iTunes saite | Google Play saite

GetGlue

GET GLUE
Šis jau ir interesantāk – platforma, kas ļauj vērtēt, komentēt un sekot līdzi tam, kā dažāda veida saturu (kino, TV, grāmatas, mūzika, videospēles) patērē tu pats, un kā to dara citi. Personīgi es to izmantoju (brīžos, kad atceros to izdarīt) fiksācijai – ko un kad es esmu noskatījies, un kā man tas patika – ne viss iet blogā, īpaši jau atkārtoti noskatītais.

Piefiksēt un vērtēt var ne tikai filmas – sistēmā ir plaša datubāze ar videospēlēm, grāmatām, mūziku. Pēc noskatītā un novērtētā sistēma izveido personīgās rekomendācijas, ko vēl būtu vērts redzēt/dzirdēt/spēlēt utt. Kopumā – ļoti noderīgs tūlis, tapēc arī rekomendēju. Mans profils.

iTunes saite | Google Play saite

Soundhound

SOUNDHOUND
Noteikti pazīstama situācija – filmā vai, vēl biežāk, treilerī skan kāda forša dziesma, bet skaidrības par to, kas tā par dziesmu un kas to izpilda, nav? Filmas gadījumā var pagaidīt līdz titru beigām un mēģināt atšifrēt, kura no dziesmām skanēja attiecīgajā momentā, ar treileriem – parakāties attiecīgajos forumos vai treilera YouTube.com komentāros, bet tas viss kļūst relatīvi bezjēdzīgi ar SoundHound aplikāciju, kas atpazīs gandrīz jebkuru dziesmu pēc tās īsa (pārdesmit sekundes) fragmenta.

iTunes saite | Google Play saite

Foursquare

FOURSQUARE
Nav tieši saistīts ar kino, bet tāpat visai aizraujoša aplikācija, turklāt – ar ko citu vēl “iečekosies” mīļākajā kinoteātrī, lai pēc 10 check-in’iem saņemtu foršo Zoetrope badge un, iespējams, kādu patīkamu bonusu no iestādes? Un kurš gan negribētu būt, piemēram, k/t Kino Citadele “mērs”? It kā sīkums, bet daudz ko pasaka…

Lai nav pavisam idiotiska aplikācijas reklāma, rekur Jums tematiskais list, kam sekot.

iTunes saite | Google Play saite

Letterboxd

LETTERBOXD
Nav mobīlā aplikācija, bet neizbēgami būs arī tā – Letterboxd ir vēl viens serviss, kurā iespējams veidot savu noskatīto (vai gaidāmo) filmu kolekciju, šķirojot, grupējot, vērtējot un visādi citādi organizējot to. No citiem šāda veida servisiem atšķiras ar to, ka ir veltīts tikai kino (nekādas mūzikas, grāmatu, videospēļu), līdz ar ko arī auditorija ir daudz tīrāka un “advancētāka”, vai. Un vispār, ir sajūta, ka šis ir “by cinephiles, for cinephiles” tipa serviss – ko atzinīgi novērtē gan ārzemju kino-blogeru elite (/Film, FirstShowing.net, Twitch), kas reģistrējusies servisā, gan arī lokālā.

Paldies Kinocast.lv par ielūgumu – sākumā bija pretreakcija, bet pamazām iejūtos. Serviss pagaidām ir beta versijā un pieejams tikai ar ielūgumiem, bet jautājiet pēc tiem komentāros – gan jau kāds labs cilvēks atsauksies.

WWW saite: http://www.letterboxd.com

Tiem, kas tika līdz beigām, bonuss:
MUBI.com, resurss tiem, kas “visus šitos sūdus neskatās”. Seriously, tas ir kompliments! Man gan līdz Mubi vēl augt un augt, līdz ar ko topā pagaidām nelieku;
iCheckMovies.com, par kuru jau rakstīju, un kuru pats neizmantoju, bet ir vērts iepazīties;
MISO, GetGlue klons ar japāņu zupas nosaukumu, kuru no man zināmajiem lieto tikai Girts, lai viņš arī izstāsta, kapēc tieši šo ;)
Seenth.at, izskatās kā Letterboxd klons, palūdzu autoriem ielūgumu un iedeva arī, respect! Pagaidām gan visai zaļš un puse fīču nestrādā, bet potenciāls ir!
Film Buffet, bet uz šo brīdi mēs jau esam pārēdušies, un kas par daudz – tas par skādi. Bet ziņojiet, ja kāds sadomā izmantot;
– Neaizmirstam arī Facebook un Twitter, jo kā citādi sekot Kino Kulta profiliem, esot kustībā!

Tas pagaidām viss, kā vienmēr – gaidīšu Jūsu iecienītākās aplikācijas komentāros, kas zin, varbūt kopīgiem spēkiem radīsim raksta 2.0 versiju.

 
 • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

  Jā, labs apraksts par appiem, tikai es esmu sapratis, ka labāk ir neizmantot neko, jo: kad es sāku visādus apps, social utt figņas izmantot, tad es saprotu, ka es patērēju to visu izmantošanai vairāk laiku nekā patiesībā skatoties filmas, seriālus, klausoties mūziku utt :D
  Līdz ar to vienīgais kam es kaut ko priekš filmām izmantoju ir iMDB, lai atzīmējot savu vērtējumu tur uzturētu datubāzi sev ar filmām, kuras esmu skatījies. Tas vairāk tādeļ, lai nav kā tagad bieži ir, kad skatos pavecāku filmu un pusfilmas laikā atjēdzos, ka es tak to jau esmu redzējis :D

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Es tam tagad Letterboxd izmantoju, ērti un lielisks community (globālais/lokālais)

  • http://twitter.com/xLienax Liena

   Zelta vārdi!

 • Ģirts Luste

  Misco (gomiso.com) lietoju, jo tīri vizuāli sākotnēji nepatika GetGlue. Bet tagad pariet nevelos. Tas arī viss. Lietoju tikai lai fiksetu redzēto. Nekadas tur kopošanās fīčas nevēlos.

 • Pingback: kinokults.lv raksts: Mobilās aplikācijas īstam kino-fanam | iPods.lv()

 • Pingback: kinokults.lv raksts: Mobilās aplikācijas īstam kino-fanam | Ziņas no medijiem()

 • http://laacz.lv/ Kaspars Foigts

  Kāpēc SoundHound, nevis Shazam? Shazam, manuprāt, darbojas daudz lieliskāk, nekā SoundHound.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Labs jautājums – man kaut kad nebija īsti pozitīva pieredze ar Shazam, līdz ar ko pārslēdzos uz SoundHound, un tad vēl kaut kad iTunes deva maksas versiju par brīvu, kas vēl vairāk iecementēja tieši šo aplikāciju kā īsto. Bet ticu, ka Shazam arī ir variants – īpaši ar jauno engine, ko nesen anonsēja.

 • http://twitter.com/artis_k Artis Kamals

  Nezināju par tādu GetGlue, izskatās interesanta.
  Es arī lietoju SoundHound, Shazaam, šķiet, pat izdzēsu, jo tur var arī dziesmu noklausīties, ne tikai atpazīt, ja nemaldos. SoundHoundam tomēr ir bišķiņ foršākas fīčas.

  Ha, patīk, ka pie kino aplikācijām ieliki Foursquare. Par FC mēru droši vien var ātri kļūt, kaut vai katru dienu iepērkoties Stockamann. Šī tiešām ir aplikācija, kuru nesaprotu. Un visvairāk nesaprotu tos, kas katru dienu iečekojas, ka iepērkas Elvi… (Man twiterī ir viena tāda meitene)

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   FourSquare palaidi garām, ka ir kino-badge (10x iečekoties kinoteātrī), kas nedaudz vairāk pietuvina to kino-tēmai. Bet globāli Tev taisnība – kā vienmēr, cilvēki paņēma sākotnēji ļoti loģisku un praktisku ideju (vietas, ko apmeklē draugi, atsauksmes un komentāri) un pārvērta par kaut ko savu – sacensībām par iečekošanos Elvjos, Statoil DUS un 6. tramvajos :)

 • Pingback: Android un iPhone aplikācijas kino faniem | Parasts.lv()

 • Melnais

  Labprāt iegūtu kādu kodu uz letterboxd.com, paldies

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Nosūtīju!

 • cash

  Nav pieminēts uz iOS pieejamais iKINO.lv – pašmāju kinoteātru seansu saraksts

 • http://twitter.com/JanisMezviets JM

  Varētu palūgt vienu letterboxd.com ielūgumu, mans e-pasts: janis.mezviets@gmail.com

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Darīts!

 • http://twitter.com/dexsijs Maksis Černiševs

  letterboxd.com šobrīd ir atvērtā reģistrācija. Viņi pārgāja no private BETA uz public (beta).
  Jāpiebilst, ka izdevies raksts. Pats izmantoju GetGlue un IMDB.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Pats pārgāju no Glue uz Letterboxd – pievienojies, reāli ir tas gadījums, kad community un servisa “fiška” (no kinofaniem priekš kinofaniem) atsver to, ka nav mob. versijas. Glue tagad liekas kaut kāds pasists, plus tur visi tie sūdi – reading, listening, thinking (!)… ehh.

 • http://www.facebook.com/Fazators Arturs Gudovics

  nodereetu ieluugums uz http://www.letterboxd.com
  Paldies!

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Nosūtīts!

 • http://twitter.com/FatsoBastardo LinardsK

  Padalies lūdzu ar Letterboxd ielūgumu uz jambi@inbox.lv

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Pēdējais ielūgums aizgāja!

   • http://twitter.com/FatsoBastardo LinardsK

    Liels paldies

 • Zane

  Arī es lūdzu ielūgumu uz Letterboxd :)