Pērtiķu sacelšanās ir apdraudēta!

September 26, 2012  |  Jaunumi

Cēzars ir saniknots – dēļ nesaskaņām ar studiju Fox (tiek vainots jau noteiktais pirmizrādes datums un nespēja izveidot kvalitatīvu filmu tik “īsā” laikā) filmas “Rise of the Planet of the Apes” sīkvelu ir pametis tā režisors Rūperts Wyatt (neķēmošu uzvārdu, jo nezinu, kā izrunājas). Šis ir jau otrs šāda mēroga gadījums, kad studijas iepriekš noteikta iznākšanas datuma (bez gatava scenārija un pārējā) dēļ aiziet filmas veidotājs – iepriekšējais, protams, bija Gerijs Ross, kurš pameta “The Hunger Games” turpinājumu “Catching Fire” šī paša iemesla dēļ.

Rise of the Planet of the Apes

Taču tas nevienu nekavē un pat neliek aizdomāties. Ko tagad? Viņa vietā ir jau piemeklēti vairāki kandidāti – konkrēti tiek izskatīti:
Matt Reeves (“Let Me In”)
J Blakeson (“The Dissapearance of Alice Creed”)
Juan Carlos Fresnadillo (“28 Weeks Later”)
Jeff Nichols (“Take Shelter”)
Rian Johnson (“Looper”), kura pārstāvji gan to noliedz
un pat Giljermo Del Toro, bet tas vairāk ir slapjais sapnis vai studijas pārrunu “rīks”, jo Giljermo ir nobukots vismaz pāris gadus uz priekšu.

It kā jau nekas īpašs, parastas “kastinga” ziņas (par Frensisu Lourensu un “Catching Fire” nerakstīju, jo kuram gan tas tā pa īstam interesē?), bet “Rise of the Planet of the Apes” bija viens no pēdējo gadu lielākajiem pārsteigumiem – šķietami nevajadzīgs prīkvels, kurš nostrādāja, primāri jau dēļ meistarīgās režijas, kas saturēja kopā daudzos filmas elementus, tapēc interesanti, kas tur tālāk notiks. Ko sakat, kam vajadzētu uzņemties turpinājuma veidošanu?

“Dawn of the Planet of the Apes” (pagaidu nosaukums) pirmizrāde tikmēr joprojām tiek plānota 2014. gada 23. Maijā!