Pie visa vainīgs Baltais nams

August 12, 2012  |  Jaunumi

Beidzot arī Holivuda nonāca pie slēdziena, ka nekas viņus vairs tā nebiedē, kā iebrukums pašu mājās (videospēlēs pie tā nonāca vēl pirms pāris gadiem, kas rezultējās “Splinter Cell: Conviction” un “Modern Warfare 2” – šoreiz pa tēmai). Un kas var būt vēl svarīgāka māja par Balto namu, kur sēž amerikānis Nr.1? Tiešām, nekas – tapēc ap šo tēmu ir sākusies mana iecienītākā spēle, divu identisku projektu savstarpēja sacensība!

Abu filmu formulas ir gandrīz pilnīgi vienādas (šis ir “Deep Impact” vs. “Armageddon” variants), scenārija pieteikumā aprakstītas kā “Cietais Rieksts Baltajā namā” (nerakstīs taču “Air Force One bez lidmašīnas”), jo priekšplānā ir drošsirdīgs, taču pārgalvīgs Secret Service aģents, kuram jāaizstāv pats ASV prezidents, kad Baltajā namā iebrūk nenoskaidrotas izcelsmes teroristi ar pagaidām nenoteiktiem mērķiem. Līdz ar ko filmas ir vērts apskatīt tikai no iesaistīto darboņu skatpunkta:

No vienas puses mums ir prestižais režisors Rolands Emmerihs un studija Sony – paniekojies ar Šekspīru, viņš atgriežas pie total destruction žanra, šoreiz gan ierobežotā platībā. Galvenā loma filmā “White House Down” paredzēta meiteņu mīlulim un, kā izrādās, nesliktam komediantam Čanningam Tatumam (aģents), Džeimijs Fokss būs politkorektais Prezidents, bet citās lomās redzēsim Megiju Džillenholu, Džeimsu Vudsu un Ričardu Dženkinsu. Filmas pirmizrāde jau salīdzinoši drīz – 2013. gada 28. Jūnijā.

White House Down

No otras puses mums ir nedaudz mazāk prestižais, taču ar “oskarotu” filmu kabatā Antuāns Fukuā (“Training Day”), kura projektā “Olympus Has Fallen” galveno lomu atveidos vairs ne tik “karstais” Žerārs Batlers (aģents), bet ASV prezidents būs Ārons Ekharts. Tā kā šis ir Millenium Films projekts, arī šeit ir daudzi kādreiz populāri aktieri mazākās lomās – Ešlija Džada, Kouls Hauzers, Rada Mitčele, Dilans Makdermots un citi. Filmas iznākšana paredzēta 2014. gadā.

Ko Jūs domājiet par šiem projektiem? Vai tēma ir gana aktuāla, lai izvilktu divus vienādus projektus, vai tā ir kārtējā Holivudas studiju mērošānās ar spēkiem, kur neviena puse nevēlas atkāpties?