“Prometheus” pilnais un IMAX treileri

March 18, 2012  |  Treileri

Nevaru atcerēties, kurai vēl filmai pēdējā laikā bija šāds juceklis ar treileriem, un, īpaši, “treileru treileriem” – kas galvenais, tad pati filma pie tā pilnībā nav vainīga, taču studijas mārketinga “prāti” gan.

Bet vispār man patīk, ka kopš pirmoreiz rakstīju par filmu, uz “Prometheus” fanu kuģa klāja paspēja uzkāpt teju visi, ar ko esmu runājis, un tas ir tikai pareizi – pagaidām filmai, manuprāt, nav neviena “warning” signāla, ka kaut kas varētu būt ne tā, kā vajag. Un pēdējais, pilnais treileris to tikai apstiprina:

Vienkārši tā, ka skudriņas pa muguru, vai ne? Un pat nav svarīgi, kas tur ir vai nav ar to “Alien”-saikni, šis izskatās fantastiski pats par sevi. Un, ja kādam ar to ir par maz, ir pieejams arī filmas IMAX-treileris – īsāks, taču koncentrētāks:

Un, turpinot filmas iesākto netradicionālo reklāmas kampaņu, lieliskajam TED 2023 video seko šis reklāmas rullītis, kurš reklamē sadzīvē noderīgos David 8 (Maikls Fassbenders) robotus – jūtu, ka, tuvojoties filmas pirmizrādei, mēs redzēsim vēl daudz līdzīgu materiālu:

“Prometheus” piezemējas Latvijā šī gada Jūnijā!

 
 • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

  Pagaidām izskatās ka treileris apstiprina to teoriju, kas stāsta par to ka svešie ir ģenētiski izveidotas būtnes, lai karotu ar kaut ko – ar cilvēkiem? Ar citiem marsiešiem?

 • http://twitter.com/KristapsB Kristaps B.

  Brīnos kā “Prometejs” nemanot iebīdījies manā gaidītāko filmu sarakstā. Katrs kadrs no treilera šķiet kā sci-fi ekstāze.

 • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

  Bet nu fakts – izskatās pēc filmas, kura jāiet baudīt uz lielā ekrāna – kaut vai pie draugiem ar lielo plāno.

 • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

  Lūk šo es vērtēju kā episku treileri. Viennozīmīgi gaidītākā filma man šajā gadā.

 • http://twitter.com/fast_rich Richards

  Filma varetu but Nice un ja Ridlijs Skots tad jau pavisam Lieliska.

 • rick’james

  ak jel kā es kļūdījos savulaik pasmīnot par “vēlmi nopelnīt vēl bik” ar vecajām episkajām franšīzēm… Šitas izskatās tiešām būs viens no sci-fi at it’s best pēdējos gados. Cik tomēr ir jūtams tas, kad pie grožiem ir vecās skolas režisori un galvas.

 • Mikus Āriņš

  jāsāk jau pierezervēt biļetes! =)

 • http://www.facebook.com/asnepsts Arvīds Šņepsts

  nevaru beigt fanot!

 • http://twitter.com/Kamazs Mārtiņš Ceplis

  Nezinu kāpēc jūs tā priecājaties, es, personīgi, biju vīlies. Tas TED talk bija tik intriģējošs, cik šie jaunie treileri – banāli. Tas viss miljons reižu jau redzēts – cilvēki lido uz kaut kādu planētu (nav svarīgi kāpēc – tālāk filmā tam vairs nebūs būtiskas nozīmes), tur kaut ko atklāj (parasti kaut ko klišejisku – citplanētiešus, patiesību, whatever – tam arī, patiesībā, filmā nav nozīmes) un tad sākas sūdi, jo viņi aiztikuši kaut ko ko nevajadzēja. Un par to tad arī filma – viņi bēg, kaujas, strīdās, mirst un viens vai divi idzīvo. Šādu filmu vērtība ir tieši šo notikumu režija, vizuālie efekti, nevis interesants, oriģināls sižets. Nezinu kā jūs, bet es to jau esmu atskatījies. Protams, skatīšos arī šo, tomēr ar īgnumu un bez sajūsmas.

  Protams, ceru, ka kļūdos tomēr – no treilera vienmēr nevar spriest par pašu filmu.

  • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

   Nu ir jau neliela rūkšana par to, ka sci-fi kosmosā nemitīgs pavadonis ir šausmu žanrs. Diemžēl ar vienkāršu, statisku sci-fi ir grūti nopelnīt. Tā tas diemžēl būs līdz sabiedrība nebūs izglītotāka.

   • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

    bet vai tad jebkurš kosmosa sci-fi nav šausmu stāsts? Tak tas ir dabīgi baidīties no tā, ko tu nezini. :) Pat tie tā saucamie inteliģentie kosmosa scifi beigu beigās ir pēc tās pašas formulas, kuru te Mārtiņš noskaitīija. Nekas jau tur nemainās, tik nez kāpēc uzreiz uzmet birku inteliģenta filma, kas nez kāpēc uzreiz vairs nav klišejiski, laigan manuprāt, tās visas filmas tāpat ir tik pat klišejiskas. Man gan tas škitīs klišejiski kaut vai tāpēc, ka kopš maziņš būdams lasīju uin skatījos visu (romānus un filmas), kas ir par kosmosu. Mani vairs ar ko ļoti oriģinālu būs grūti ieopriecināt, jo viss liekas kaut kur redzēts/lasīts.

    • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

     Nu tā gluži nebūs. Mistērija kosmosā protams dominē, un laba mistērija var patiesi aizraut. Oriģinālais Stargate un pēc tam seriāla sākums SG-1 variantam bija izteikti kosmosa sci-fi ar nelielu šausmu piesitienu – galu galā, Goldi bija diezgan frīkī radījumi. Taču pēdējais laidiens Stargate Universe pieķērās patiešām “fantastiski iespējamajām” mistērijām bez lieku šausmu piegaršas. Rezultātā seriālu ļoti strauji noņēma no trases, jo iknedēļas trills izpalika.

     Turklāt šausmas nav bailes. Bailes arī dominēja “Armagedonā”, un es to par šausmeni nenosauktu :)

     Es gaidu kad normāli uzņems kaut ko no “I, Robot” un Staņislava Lema sērijas.

     • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

      Neviens jau nesaka, ka pat Aliens būtu šausmene. Pat ne tuvu tam nav :D manuprāt. Mistērija, bailes no nezināmā utt ir vienkārši elements, ko piekopj parasti scifi pa kosmosu. Armagedons gan vairāk klasificējas katastrofu filma :D
      Es neteiktu, ka SG: Universe trūka baiļu elements. SG:U vaina bija centiens būt tam, kas tas pirms tam nebija. Būt gritty un vairāk sākt filozofēt par tēmu, no kurienes mēs nākam utt. Tur fan base nebija tāds, lai ko tādu rādītu, Saprotu tādas lietas rāda BSG faniem, bet ne jau popcorn scifi faniem, kas ir SG fani.

 • VanRaiks

  Pa lielam piekrītu Mārtiņam. Labu fantastiskas romānu sarakstīts ir vesela kaudze. Nekādi nevaru saprast kāpēc praktiski nekas no tā netiek ekranizēts: drīzāk tiek atgremotas klišejiskas šausmas un atsevišķi vieni un tie paši sižeti. Piem., kaut kur lasīju, ka itkā gribot taisīt rimeiku Švarciņa “Absolūtajai atmiņai”. Kur paliek tādi autori kā Nortone, piem, ar savu Saules Karalienes sāgu, Dens Simonss, Harijs Harisons, Aizeks Azimovs, Frenks Herberts? Par šo autoru romāniem varētu ar mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām tāāāādas filmas uzņemt… Mans, piemēram ar kaifu tādas lietas noskatītos, sevišķi, ja tās būtu taisītas maksimāli pēc grāmatas, ne kā tagad moderni, ka režisors domā, ka ir gudrāks par rakstnieku.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Par rīmeiku Švarcīša “Total Recall” – iesaku pamēģināt search pogu, uzzināsi, ka rīmeiks iznāk pēc diviem mēnešiem jau ;)

   Par filmu – Mārtiņam izrādījās taisnība, bet izrādījās arī, ka tas nepavisam nav slikti