Satricinājumi X-pasaulē

October 27, 2012  |  Jaunumi

Divas jaunas, negaidītas ziņas par gaidāmajām “X-Men” ekranizācijām – viena laba un viena ne pārāk – manuprāt, ir pelnījušas atsevišķu ierakstu un noteikti arī diskusiju:

Kā pirmais pieteicās režisors Džeimss Mengolds, kurš šobrīd aktīvi režisē filmu “The Wolverine” – kā atceramies, tad iepriekšējais Vilknadža (tāda bija oficiālā lokalizācija?) solo-izgājiens bija reizē prīkvels un arī visu laiku sliktākā “X-Men” filma, un par šo tika domāts, ka tā, attiecīgi, būs prīkvela sīkvels. Nekā nebija – Mengolds intervijā žurnālam Empire atklāj, ka filma ir reizē stand-alone stāsts UN pati pēdējā “X-Men” filma hronoloģiski, vismaz esošā cikla ietvaros! Un tas ir oficiāli – viss jau ir noticis (Džīna Greja ir mirusi iekš “X-Men: The Last Stand”, X-komanda ir izjukusi, viss ir cauri), Logans vientuļš un nelaimīgs klīst pa pasauli, līdz nonāk Japānā, kurā Mangolds sola “japāņu film noir ar kases grāvēja cienīgu action”. Intriģējoši, arī tapēc, ka ar savstarpējo konsekvenci “X-Men” filmas nekad nav izcēlušās – piem. “X-Men: First Class”.

“The Wolverine” būs klāt 2013. gada 26. Jūlijā (ASV).

The Wolverine
(ak šis Džekmens un viņa fotošops…)

Un tagad par “X-Men: First Class”, jeb tās sīkvelu ar draudīgo nosaukumu “X-Men: Days of Future Past”, ņemts akurāt no tāda paša nosaukuma sižeta līnijas komiksos. Tajā ir par ceļošanu laikā (AMD!) un režisors Metjū Vons grasījās pārspēt pašu JJ Abrams, sapludinot “Pirmās Klases” pasauli ar filmās “X-Men”/”X2″/”The Last Stand” redzēto, ar daļēju vai pilnīgu veco filmu komandas atgriešanos (Patriks Stjuarts! Jans Makkelens!) utml.

Diemžēl – grasījās, jo Metjū Vons vairs nav “X-Men: Days of Future Past” režisors, pats brīvprātīgi pametot šo darbu bez jebkādiem skaidrojumiem. Fox pēdējā laikā ļoti neiet – pēc ilggadējā studijas bosa (kurš tiranizēja visus, īpaši komiksfilmu autorus) Toma Rotmana aiziešanas bija jāiestājas relatīvam mieram, tā vietā režisori bēg no Fox straumēm, nesen Cēzars zaudēja savu radītāju, tagad šis… Kā alternatīva Vonam tiek saukts Brajens Singers, kas būtu baigais triks un atgriešanās pie saknēm, un, ja nebūtu “Superman Returns”, es pat ļoti atbalstītu šo ideju. Bet tagad kaut kā šaubos.

“X-Men: Days of Future Past” pirmizrāde joprojām paredzēta 2014. gada 18. Jūlijā (ASV).