“Snow White and the Huntsman” (2012)

June 4, 2012  |  Filmas, Raksti

Pat ja ingnorējam pēdējā laika Holivudā iesākto pasakfilmu invāziju, tad, kopumā, tās vienmēr var dalīt divos virzienos – tiešas ekranizācijas ar iespējamo scenāristu pašdarbību (“Alice in Wonderland”, “The Red Riding Hood”), kā arī filmas, kuras tikai iedvesmojas no, bet tieši neseko (piemēram “Running Scared”, “Hard Candy”). Bet “Snow White and the Huntsman” ir kaut kur pa vidu – atstājot darbību nosacītajā pasaku zemē, oriģinālais stāsts šeit ir palicis ne vairāk, kā iedvesmas avots.

Sniegbaltīte un Mednieks

Filmas veidotāju mērķi ir skaidri – pieturoties pie pārbaudītām vērtībām (“Alice in Wonderland” un tās 1 miljards USD ienākumu) tomēr izvairīties no iepriekšējo Sniegbaltīšu atstātā mantojuma, piedāvājot skatītājiem kaut ko vēl neredzētu. Bet skatītājiem mūsdienās patīk vērienīgi fantasy ar realitātes piegaršu – ko pārstāv “Lord of the Rings” uz lielajiem un “Game of Thrones” uz mazajiem ekrāniem. Un, kā jau noteikti varējāt manīt filmas treileros, tad tieši šie darbi arī bija filmas veidotāju nospraustie orientieri.

Jo, kā jau minēju, “Sniegbaltīte” ir palikusi kaut kur iedvesmas līmenī – ir pāris centrālie tēli (lieliska Šarlīze Terona un nekaitinoša K. Stjuarte) un sižeta pavērsieni, kas ielikti pašizdomātā fantasy stāstā. Visspēcīgāk tika “rūķīšiem” un lieliskajiem aktieriem, kas tos atveido – filmā to ir tik maz, ka varēja arī vispār nebūt. Lai nobeigtu ar mīnusiem – personīgi, pēc tiem pašiem LotR un GoT, man turpmāk arī fantasy scenārijos prasās vairāk nopietnības, konfliktējošu personāžu un politisko intrigu, bet “Sniegbaltīte un Mednieks” izmisīgi cenšas sabalansēt pasakas līmeņa naivumu ar brutālu un netīru vizuālo stilu. Pārsvarā tas sanāk, bet brīžiem prasās kaut ko vairāk.

Sniegbaltīte un MednieksSniegbaltīte un Mednieks

Bet lai tas Jūs neattur, jo šāda līmeņa “pasaku filmas” negadās bieži – pie atpazīstama stāsta tā ir ļoti krāšņa, vizuāli pārbagāta un arī atbrīvota no “siera” (“Mirror Mirror” šis noteikti nav), brīžiem spiežoties ārā no komfortablā PG-13 reitinga (dažas ainas maziem skatītājiem būs par baisu). Reklāmas klipu režisoram Rūpertam Sandersam šī ir debija lielajā kino, un, kā jau šādos gadījumos pierasts, ja par saturu vēl būs diskusijas, tad par filmas vizuālo pusi – noteikti ne.

Ja nav agresīvas alerģijas pret pasakām un fantasy – Kino Kults iesaka. Filma kinoteātros jau no šodienas!