Superbowl 2012: visi filmu treileri vienuviet!

February 6, 2012  |  Jaunumi, Treileri

Nu ko, esat gatavi? Pretēji iepriekšējiem gadiem, nemocīšu Jūs ar individuāliem ierakstiem katram, bet salasīšu visus Superbowl XLVI filmu treilerus vienuviet. Taisnības labad – nekas īpašs vai ārpuskārtas šoreiz nebija (nevienas pirmizrādes), tie paši jau zināmie nosaukumi, tikai ar jauniem kadriem/ainām. Bet tas tā, abstragējoties no pārējā – paši par sevi tie ir visai spēcīgi treileru mākslas paraugi. Cik nu var izpausties 30-60 sekundēs. Aiziet:

Līmenis, kurā “Battleship” reklāmas materiāli atgādina “Transformers”, vairs pat nav smieklīgs – un tā, cik saprotu, arī ir filmas autoru galvenā doma! Varam smieties, bet, ja šī gada Aprīlī-Maijā uz filmu metīsies visi tie bari, kas skrēja uz “Transformeriem”, tad visgardāk smiesies Universal. Nav izslēgts arī katastrofāls fiasko – vienīgais, kas ir izslēgts, ir vidusceļš.

Turklāt mūsu priekšā top vēsture – agrāk mazpazīstams aktieris Teilors Kitčs piedalās veselos divos 2012. gada “nedrošos” projektos (bet kopā 3 filmās šogad), šajā un “John Carter”, līdz ar ko šī gada beigās tas kļūs vai nu par lielāko kinozvaigzni pie apvāršņa, vai arī par nākamo Semu Vortingtonu.

Ja jau sākām ar Kitču, tad turpināsim ar “John Carter” rullīti, kurā gan neko jaunu neieraudzīsiet, jo tas sastāv no jau redzētām ainām. Bet man ir labas ziņas – kā saka pats filmas režisors Endrjū Stentons (un ko gan citu viņš teiks), tad filma ir atrādīta skatītājiem testa seansos, un tie esot palikuši vareni apmierināti. Pat ar filmas nepabeigtu versiju. Tur ir, ko padomāt.

Man pašam liekas, ka “John Carter” saistībā pārāk daudz tiek runāts par filmas budžetu (300 milj. USD un aug), kas beigu beigās varētu traucēt mums izbaudīt pašu filmu. Ja atceramies, tad nesen Disney jau bija viens līdzīgs gadījums, kad nepareizās sarunas nomāca visu pārējo – “Tron: Legacy”. Kaut ko līdzīgu paredzu arī Džonam Kārteram, bet tam būs kaut kā jākompensē Daft Punk trūkums. Un ne jau ar zaļiem četrroku marsiešiem:

Turpinam ar, manuprāt, visas šīs izlases spožāko zvaigzni, “The Avengers” rullīti, kurā ir viss, ko vien Marvel fana sirds var vēlēties – action, Tonijs Stārks, 360 grādu “Avengers assemble!” kadrs un pat Halks v.3.0 darbībā! Pēc šitāda atliek tikai turpināt svītrot dienas kalendārā, un doties uz kādu vēl gīkiskāku interneta vietni, kur fani jau veic treilera shot-by-shot analīzi, centienos saprast, kas tad ir tie filmas centrālie ienaidnieki, kurus mēs varējām vērot veselu pussekundi:

Un, kā pretstats iepriekšējam, nāk “G.I. Joe: Retaliation” rullītis, kurš burtiski liek mums aizmirst par pirmās filmas eksistenci – nevienas ainas ar Čanningu Tatumu visā treilerī, kadrā tikai sprādzieni, Klints kg-s, Brullis un vienmēr aktuālās nindzas! Ja jau treileris to atļaujas, tad atļaušos arī es nocitēt Jay-Z – “I’ve got 99 problems but this trailer ain’t one!”

Bet nopietni, šī filma ir Nr.1 manā ikgadējā sarakstā “drinking game kinoteātrī ar draugiem” (iepriekšējās bija “Terminator 4” un “Drive Angry”, drošības apsvērumu dēļ es neatklāšu kinoteātri), jo viens pats The Rock dos 100 un 1 iemeslu iedzert, bet filma būs vai nu vienkārši smieklīga, vai šausmīgi smieklīga! Vai vienkārši šausmīga, bet to es draugiem pagaidām neteikšu:

Turpināsim varbūt ar vienkārši komēdiju, un Paramount jūt, ka nu ir pēdējais brīdis, kad izslaukt no Sašas Barona Koena popularitātes atlikušās sulas, jo tieši “The Dictator” ir viņas pavasara-vasaras sezonas lielākais trumpis. Bet, iespējams, nevajag novērtēt Koenu par zemu, jo lai nu kurš, bet viņš savu auditoriju tas vienmēr prata izjust ļoti labi (atceroties vēl AliG / Channel4 laikus), un es nebrīnīšos, ja Diktators mūs visus pozitīvi pārsteigs. Un mēs taču dosim viņam iespēju, vai ne:

Kā pēdējais nāk “Act of Valor” pat ne treileris – rekrutēšanas materiāls! Vismaz spriežot pēc satura un treilerī izmantotās dziesmas, filmas autori cenšas norādīt pareizo virzienu vīriešu kārtas pusaudžiem. Rodas vēlme uzzināt filmas finansēšanas avotu, jo patlaban izskatās, ka tas ir US Navy, kas filmas rezultātus mērīs tikai un vienīgi dienesta pieteikumu skaitā, nevis boxoffice dolāros. Nezinu kā Jūs, bet es, gaidot filmu, jau esmu iestiprinājies ar jaunākajām “Call of Duty” un “Battlefield” daļām – filmai gatavs:

Enjoy, un komentāros padalieties, kuri no rullīšiem Jums patika vislabāk!

ps. Un, kas vēl neredzēja – Superbowl 2012 reklāmas (ne treileri), kuras režisēja zināmi režisori. Arī tur ir, ko redzēt!