“The Amazing Spider-Man” (2012)

July 9, 2012  |  Filmas, Raksti

Jāiesāk būs ar ievadvārdu (garu) par to, ka līdz noteiktam vecumam mans visu laiku iemīļotākais komiksu varonis bija tieši Zirnekļcilvēks – līdz ar ko esmu gana pazīstams ar varoni gan pēc komiksiem (ne gluži no sākta gala, bet no vidus un pat līdz “Ultimate Spider-Man” otrajam desmitam tiku), gan pēc multiplikācijas seriāla, kuru, cerams, ikviens no Jums (jaunībā) ir redzējis pa TV. Foršs varonis, kā arhetips der gandrīz visiem (kā Harijs Poters), tomēr līdz zināmam vecumam, kad Pītera Pārkera pusaudžu problēmas sāk palikt neaktuālas, un tu vai nu pārslēdzies uz citiem komiksiem (es, piemēram, uz Vertigo), vai arī pārmet komiksu lietām krustu un dari “pieaugušo lietas”.

The Amazing Spider-Man

Jāatzīst, ka pirmā “Spider-Man” (Sema Reimī) versija iznāca akurāt periodā, kad mana interese pret Zirnekļcilvēku sāka izsīkt, tapēc filmu novērtēju, bet bez entuziasma, tāpat joprojām nespēju saprast “Spider-Man 2″ pārākumu (“izcils sīkvels, izcils Zirnekļcilvēks”), bet, jo mazāk mēs atcerēsimies trešo daļu, jo labāk. Beigu beigās Reimī Zirnekļcilvēki nopelnīja milzu naudu, izrādījās (manuprāt) Reimī vājākās filmas, un pavēra durvis tik daudzām citām komiksu ekranizācijām (no “Kick-Ass” un “Watchmen” līdz “Road to Perdition” un “A History of Violence”), lai par Zirnekļcilvēku un viņa tīņu problēmām varētu vienkārši vairs nedomāt.

Man visu laiku negribas pāriet pie “The Amazing Spider-Man”, īpaši tādēļ, ka jo vairāk par to domāju, jo vairāk man ir kāre meklēt manis paša rakstu (tiešām nezinu, vai tāds ir) par oriģinālo “Spider-Man”, jo jauno filmu no iepriekšējās “pirmās” filmas fundamentāli atšķir galvenā varoņa atveidojums (klasiskais nūģis Magvairs vs. asais, neirozais mūsdienīgais pusaudzis Gārfīlds), beidzot sagaidītais The Lizard kā centrālais ļaundaris (būsim godīgi, par spīti visiem mājieniem Dilana Beikera personā, Reimi netaisījās turpināt tēmu), kā arī mehāniskie web-shooter’i, kurus tāpat oriģināli izdomāja Džeimss Kamerons savā slavenajā nerealizētajā scenārijā. Citiem vārdiem sakot – viss tieši tas pats, un tas pat vairs nav ne labi, ne slikti, tas vienkārši ir, vienkārši personīgi man tas nav ne vairāk, ne arī mazāk interesanti, kā toreiz. Kopējās sajūtas ir kā ar “The Hulk” un “The Incredible Hulk” – vienkārši pārāk drīz un pārāk tas pats un par to pašu tēmu, kurā ir tik daudz kā interesanta un vēl neizmēģināta (melnādainais Zirnekļcilvēks, Spider-Man 2099 etc. etc.), ka skumsti drīzāk par nerealizēto potenciālu, nekā par kādām filmas problēmām.

The Amazing Spider-ManThe Amazing Spider-Man

Kas, protams, pilnībā aizēno pašu filmu, kas ir tieši tāda, kādai būtu jābūt Zirnekļcilvēka filmai – gana romantiska, gana sentimentāla, pilna pusaudžu maksimālisma (mūsdienu pusaudžu izpratnē), un absolūti top-notch action, specefektu un 3D lauciņā. Līdz ar ko pasludinu šo par gandrīz-perfektu (bet ne amazing, he-he) Zirnekļcilvēka filmu jaunajam gadsimtam, šai paaudzei utt., sauciet, kā gribat, bet es turpmāk Zirnekļcilvēku gaidīšu tikai un vienīgi kā cameo kādā no “normālajām” Marvel filmām.

Filmas pirmizrāde Latvijā jau šo Ceturdien!

 
 • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

  Pārāk drīz un tas pats stāsts, kaut TV labprāt palūrēšu. Magvairs pavilka ar savu cilvēcisko šarmu – jā, pusaudžu problēmas, bet ne tikai – arī trīsdesmitgadnieki joprojām sapņo un joprojām cīnās ar domām pienākums versus sapņi. Pēc jaunās filmas šķiet ka neirozam būt – tas ir kruti, kaut man tā vienmēr ir šķitusi pretīgākā daļa seriālam “būt par tīni/jaunieti”. Bet nu neredzējis filmu līdz galam nespēju spriest.

  Vēl viens iespaids – pirmā sērija bija risks tomēr gan režisoram, gan aktieriem, gan studijai, tāpēc ir daudz forši neizrēķināti mirkļi, kas liek pasmaidīt (trešajā filmā jūtami mazāk, bet tomēr tādi tur ir). Šī filma tomēr ir diezgan spēcīga vienādojuma produkts (kā jau ar “must bring in lot of cash” birku).

 • http://twitter.com/Roberts_Krekis Roberts Krēķis

  Aptuveni ko tādu arī gaidīju. Bez Reimi siera – pass.
  Drīzāk aizdomājos, kur prāts studijai laist laukā šo tīneidžeru ziepeni tik tuvu vasaras galvenajam notikumam – vienīgajai komiksfilmai, par kuras skatīšanos nav kauns stāstīt “normāliem” cilvēkiem – Nolana Betmenoloģijas noslēgumam?

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Tapēc jau arī laiž 2ned pirms (un ilgi pēc The Avengers) un uzreiz visā pasaulē un 3D utt., lai paspēj nolasīt naudu, kamēr nesākās…

  • kinomMareks

   Batman ir vienīgā komiks filma par kuru nav jākaunas? WTF!

   • http://twitter.com/Roberts_Krekis Roberts Krēķis

    Tava argumentētā kritika pārliecināja mani par dotās tēzes aplamību. No šodienas nekaunos arī par “Josie and the Pussycats”.

    • kinomMareks

     Es domāju miljoniem cilvēku pasaulē būtu ko teikt par Tavu “tēzi”. arī spēcīgi argumentēto…

 • Armandse

  Shavki, shavki. Sagaidiju tieshi to, ko gaidiju (negaidiju), tikai kluudas deelj attapos kinoteatrii. Filmaa ir dazhi tieshaam ljoti labi momenti, gan smiekliigi, gan wow, bet tie ir tikai momenti, un naakamajaa kadraa iestaajas pilniigs .facepalm. kas visu noskanju episki izbojaa. Isumaa ir sajuuta, ka filma pati nesaprot kas vinja ir un kas grib buut. Un Kaads tai ir uzdevums vai vienkaarshi uzvedas neveikli (apmeeram kaa galvenais filmas tiinis). 3D ar nekaads, iznjemot filmas tirturs un pashas beigas. Jeb vienkarshi suudiigs kinoteatris patrapijaas. Te bija pasiivaas brilles.

  sori , par rakstibu un gljukiem…?

 • r00m

  Man gan patika! Specefektu netrūka tāpat kā action. Vienīgi “romantiskās vietiņas” varbūt varēja būt nedaudz īsākas/mazāk, bet tas tā. Kopumā labs popkorna gabals :)

 • http://twitter.com/_madis Charlie Fapalot

  Esmu ļoti patīkami pārsteigts par jauno spaidermenu… varbūt tas dēļ manas tik ļoti sliktās iepriekšējo spaidermenu pieredzes. Būtu paticis vēl tumšāks un nopietnāks (I guess… Nolanīgāks). Vai vienkārši negribēja veidot vēl vienu līdzīgu supervaroņfilmu vai varbūt vienkārši neviens neļāva, bet kopumā ir sanācis daudz labāk par… well you get the point :D Var jau būt, ka tas tāpēc, ka man vienkārši patīk Gārfīlds (fapošana par Emmu nemaz nav jāmin, tāpat zināms). Ļoti gaidu kas notiks ar nākošo filmu un kādu izdomās to veidot.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Man jau arī patika viss, izņemot to, ka nekāda fap fap par Spaidermenu būt nevar principā, un šo lieku ekvivalenti vecajai pirmajai filmai… Turpinājums gan jau sekos, kur tad bez tā – http://www.imdb.com/title/tt1872181/