“The Avengers” (2012)

May 1, 2012  |  Filmas, Raksti

Vairāk kā četrus gadus tapušais Marvel Studios masterplāns beidzot ir sasniedzis savu kulmināciju – projekts “The Avengers” ir pavisam reāls un no šodienas redzams Latvijas kinoteātros!

The Avengers

Šajā gadījumā par cerību attaisnošanu ir kaut kā muļķīgi runāt, jo katram tās ir savas, bet visiem kopā – monstruozas (teju neattaisnojamas), īpaši mūsdienu brutālajā ekonomiskajā kino-klimatā. Vietā jautājums – vai vispār ir iespējams loģiskais risinājums, kur komandas filmai būtu jābūt tik krutai, kā saskaitot visas iepriekšējās solo filmas (kuras pašas par sevi robežojās no vienkārši labām līdz teicamām) kopā? Pārsteidzošākais ir tas, ka jā, var, un “The Avengers” ir tieši šāda!

Par to visu, manuprāt, ir jāsaka paldies cilvēkam-orķestrim Džosam Vedonam – apbruņojies ar izcilu TV seriālu pieredzi (daudz varoņu, kas nepazūd viens aiz otra), Marvel pasaules bagāžu (komiksi “The Astonishing X-Men” Vedona vadībā) un vienkārši dabas dotu talantu, viņš izrādījās ideāls Marvel filmas režisors, kura vadībā neviens varonis nevelk deķi uz sevi, stāstījums ir loģisks un saprotams, briesmas kā nekad reālas, joki kā nekad smieklīgi, bet pēdējā pusstunda “dod piesmēķēt” pašam Maiklam Bejam! Vēl vairāk, Džosam pa spēkam ir paņemt Marvel filmu pabērnu (Halks, kurš tad cits) un izveidot to par publikas mīluli, kurš nozog filmu!

Gadā, kurā, pa lielam, pagaidām ir bijušas gandrīz tikai labas filmas, ir vēl viens score!, un kāds vēl! Domājot par gada kopsavilkumu, nevilšus nāk prātā 2008. gads, kur potenciālajam gada komiksfilmu uzvarētājam, “The Dark Knight”, pamatīgi pabojāja asinis surprise hit “Iron Man” – lai cik labs (un viņš būs labs!) neizrādīsies šī gada Betmens, jau tagad ir skaidrs, ka uz gada komiksfilmas troni jau tagad ir viens ļoti spēcīgs pretendents. Un zinot, cik Marvel ir sīksta kompānija, tas absolūti nepārsteidz.

Vārdu sakot, nav ko te gudri d*rst – kas vēl nav redzējuši, mudīgi uz kino, kas jau redzēja, tie, visdrīzāk, jau stāvēs rindā priekšā. Filma ir tieši tik laba, kā to slavē, un tas ir galvenais, kas par to ir jāzina:

The Avengers

ps. konvertētais 3D ir lielisks, pirmo reizi galīgi nav kur piekasīties – filma ir gaiša, telpas izjūta simtprocentīga. Protams, palīdzēja vieta, kurā skatījos;

pps. protams, ka ir nepieciešams uzgaidīt līdz titru apmēram 1/3 – nekas nav beidzies, viss tikai sākas…

 
 • ArchGrammaton

  Nav, kur piesieties, filma kolosāla. Bet gribēju par to 3D piesieties. Varbūt, ka pie vainas bija sēdvieta – balkons, 1.rinda, bet likās, ka caur brillēm filma bija patumša un atsevišķos brīžos pa daudz visa kā ņirbēja. Bija sajūta, ka tomēr 2D būtu bijis labāks. Bet varbūt tas tikai man tā likās. :)

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Atzīšos, ka biju noskaņojies uz sliktāko (Tora/CaptAm 3D konversijas – vispār sliktākais, ko varu iedomāties), bet visu laiku sev kniebu sānā, jo nevarēju atrast nevienu brīdi, kur man 3D radītu jebkādu diskomfortu.

   Balkonā maybe biji pārāk tālu no ekrāna :D

   • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

    Kurā rindā sēdēji? Man jau nu nereāls riebums pret 3D, bet filmu gribas redzēt uz lielā ekrāna. 3D un strauja darbība, kas rada vēl lielāku diskomfortu, ir divas lietas, kas ne visai patīk, bet nu var jau noriskēt un aiziet paskatīties filmu.

    • http://kinokults.lv Kino Kults

     10. rindā – bet man liekas, ka ekrāns+projektors 1. zālē BAIGI deva klāt, īpaši pie gaišuma.

 • Armands Erglis

  Labi! gudri te nedi*īšu un gaidīšu savu kārtu uz kno! :D Tik vot tieši par 3d bij bažas. Nedaudz nomierināji :) Katrā ziņā ja būtu iespēja, ietu uz 2D.

 • http://twitter.com/cones Jānis L.

  Žēl, ka, pagaidām, nevar padiskuēt par sižetu, lai nesaspoilotu kādam kaut ko, bet prieks, ka ilgi gaidītā filma ir ārā un vēl lielāks prieks, ka jebkādas šaubas par to kā tiks salikti visi varoņi kopā un adaptēsies sižetam, ir efektīvi kliedētas, jo viss bija savās vietās un lieliski.

 • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

  Kā jau teicu – šī būs grūtākā nedēļa šajā pavasarī, jo jānoturas un jāsagaida nākošnedēļa, kad man būs laiks aiziet uz filmu :)

 • http://twitter.com/nofilmetslv Nofilmēts!

  Deķis tiešām netika vikts ne uz vienu pusi, bet gan godīgi sadalīts. Labprāt vēlreiz noskatīties Halka izvirtības!

 • http://twitter.com/Olafsss Olafs Bērziņš

  Biju beidzot filmu noskatīties. :) Nevaru teikt nevienu sliktu vārdu par redzēto. Roberta joki un Halka dragāšana filmu padarīja patiesi aizraujošu. Vienīgi pietrūka tā “episkuma” beigu cīņas ainās, likās, ka lielā trakošana netika izvilkta līdz pēdējai pilītei, līdz skatītāja siekaliņai, līdz ausu sēra dreboņai, līdz kāju spalvu trīcēšanai, līdz vēdera tirpoņai. Katrā ziņā vīlies tiešām, tiešām neesmu un gribu vēlreiz redzēt uz lielā ekrāna.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Beidz, es arī pēc treileriem domāju, ka atkal visas beigas nospoilojuši, bet tas viens nepārtrauktais kadrs, kur atrāda visus varoņus “darbībā”, ir visu pēdējo Transformeru vērts – es reāli pagriezos pret blakussēdētāju un teicu: “Holy $#!&, Tu šito redzēji???”

   Un vēl Halks… tā kā viss tur labi ar episkumu beigās ;)

 • Pingback: Kinocast.lv s04e10: The Avengers / Kinocast.lv: podkāsts par kino()