“The Bourne Legacy” (2012): Borna viltojums

August 30, 2012  |  Filmas, Raksti

Gaidot “The Bourne Legacy”, visas sarunas bija tikai ap to, vai “Borns” bez Borna var eksistēt, “kā tad tā?” un vispār, pavisam aizmirstot faktu, ka, lai cik varbūt arī gribētos, Mets Deimons nebija vienīgā iepriekšējo filmu sastāvdaļa, bet gan tikai daļa no labi ieeļļota mehānisma. To, ja esam atklāti, aizmirsa arī jaunās filmas veidotāji, visas pūles pieliekot tam, lai Džeremijs Renners ne ar ko neatšķirtos no Deimona.

Un neatšķiras arī – īpaši grūti viņa vietā šobrīd iedomāties lomai nopietni izskatītos Džillenholu, Magvairu vai citus, jo Renners ir tieši tik harizmātisks, lai mēs nedomātu par Deimonu, un tieši tik neizskatīgs, lai derētu šai everyman-superman lomai. Tas arī ir filmas veidotāju galvenais un, būtībā, arī vienīgais nopelns – ja atceramies, tad oriģinālā triloģija bija visai labi pārdomāta, katra nākamā filma smalki atsaucās uz iepriekšējām, bet trešā daļa tam visam eleganti (bet ne vienkārši) pielika punktu. Šīs filmas autori, lai izvairītos no šādām situācijām nākotnē, sāka rakt tik ļoti dziļi un plati, ka ar šībrīža atvēzienu pietiks ne tikai jaunai triloģijai, bet veselam seriālam (O! Ideja!). Kā jau noprotat, tad tas var novest tikai pie viena – filmā visu laiku kaut kas notiek (un vēl tā ir minūtes 20 par garu), bet beigās neatrisinās gandrīz nekas, labāko pietaupot “nākamajām sērijām”.

Kas bija jāpierāda, tika pierādīts – ir uzbūvēta pasaule, backstory, personāži, stils (vizuāli šī filma ir vismaz 400% rāmāka par Grīngrāsa filmām, ja tas jūs satrauc) un pārējais, un ir absolūti vienalga, uz kuru no bezgalīgajiem spiegiem ir fokuss konkrētajā filmā, labākajās Holivudas klišeju tradīcijās nākamajam aģentam ir jābūt sievietei (Džīna Karano?). Tikai nevajag aizmirst, ka bez aģenta filmā ir arī notikumi, kuros tam jāpiedalās, un tiem ir jābūt vismaz ekvivalenti labiem.

The Bourne Legacy | Borna MantojumsThe Bourne Legacy | Borna Mantojums

Vai filmu skatīties? Bet protams – tā joprojām ir laba (un nebūt ne glupa) izklaide, tikai jāsamazina ekspektāciju skala par pāris iedaļām, kā arī jāatceras, ka dodamies skatīties ievadu, cerams, garam seriālam.

Filma kinoteātros no Piektdienas!