“The Chernobyl Diaries” (2012)

October 10, 2012  |  Filmas, Raksti

Man jāatzīstas un tas arī nav nekāds noslēpums – mani piesaista found footage tipa filmas (un pat tās, kas par tādām izliekas), šis stils mani ne tikai nekaitina, bet pat var pavilkt citādi vājāku filmu nedaudz uz augšu (vai mazāk interesējošu – skatāmo sarakstā).

Pēdējais (tas, kurš iekavās) variants arī nostrādāja ar filmu “The Chernobyl Diaries”, kuru es vēlējos noskatīties tikai un vienīgi tās darbības vietas dēļ – tomēr Černobiļa mums ir daudz tuvāk, kā ASV mazpilsētas, un no šausmenēm par šo tēmu es atceros tikai “perestroikas” laiku krievu filmu ar milzīgām žurkām un mutējošiem prusakiem. Bet te standarta slasher, tikai pa Pripjatas ciematu un apkaimi.

Jāatzīst, ka es biju patīkami pārsteigts par to, ka filma aizvainoja manu inteliģenci daudz mazāk, nekā biju rēķinājies. Tas ir, līdz filmas pēdējam aktam, kur jau tā pastulbie varoņi kļuva par pilnīgiem deģenerātiem, pārvēršot šo par found footage komēdiju (bet ne gluži “Project X”, ja mani sapratāt). Par laimi, neviens filmas varonis nevarēja izbojāt tās vidi – tieši tādu, kādu es Černobiļu biju iedomājies. Galarezultātā šī ir viena no retajām mūsdienu filmām, kura pilnībā attaisno savu treileri, kurš sola “šausmeni Černobiļā” – tieši tas tur arī ir, un nekas vairāk.

ps. Filmas autori mūs konkrēti pie*irsa – tā tika uzņemta Serbijā un Ungārijā :( Nekad vairs neticēšu Holivudai!

 
 • http://www.facebook.com/profile.php?id=1580323523 Linda Kalnina

  “ps. Filmas autori mūs konkrēti pie*irsa – tā tika uzņemta Serbijā un Ungārijā :( Nekad vairs neticēšu Holivudai!”
  +1
  Esmu pamatīgi vīlusies. Štruntīga filma, primitīva un pat vide nav autentiska. Fui.

 • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

  Vispār jau šito grūti nosaukt par found footage filmu, jo tur shaky kameras scēnas, ko kāds no filmas varoņiem turētu, praktiski neeksistē.

  • kinomMareks

   Nu kā jau Sergejs raksta-tuvu found footage, jo šeit kamera gandrīz nepātraukti ir kopā ar varoņiem un ir tāda sajūta, ka filmas operators ir nevis operators, bet viens no tā bariņa jauniešiem.