“The Great Gatsby” treileris: Baza Lurmena versija

May 23, 2012  |  Treileri

Kad apjūsmotais un talantīgais, bet absolūti nedrošais (īpaši pēc “Australia” finansiālā kraha) Bazs Lurmens palūdza studijai Warner Bros. 120 miljonus USD atkārtotai “The Great Gatsby” ekranizācijai, ar tekošajām Holivudas superzvaigznēm un 3D, un, pārsteidzošā kārtā, arī saņēma tos, lielākā daļa interesentu sarauca uzacis un pārjautāja, vai pareizi sapratuši un vai šis nav kāds seriāla “Entourage” joks?

Nē, nav joks, un līdz ar pirmo filmas treileri Bazs arī kliedēja visas mūsu un studijas šaubas, jo mūs gaida “klasisks” Lurmens jeb reāls mikslis no, gribētu apgalvot, visiem viņa iepriekšējiem darbiem – sākot ar “Romeo + Juliet” mūsdienīgo agresivitāti, turpinot ar “Moulin Rouge!” krāšņumu un beidzot ar “Australia” vērienību (piedodiet, “Strictly Ballroom” neesmu redzējis). Vienu var teikt droši – nauda nav palaista vējā:

Vēl viena potenciāli lieliska filma šogad – “The Great Gatsby” pavisam īstā 3D kinoteātros jau šī gada 25. Decembrī (ASV) un 28. Decembrī arī Latvijā!

 
 • http://twitter.com/Roberts_Krekis Roberts Krēķis

  Pīters Pārkers kā Karavejs? Sorry, bet garām. Tiesa, arī abās Getsbija versijās, kas redzētas, neviens to lomu nav īsti naglojis. Kaut kāda nolemta loma. Visvisādi momma’s boys tiek nolasīti, lai gan man lasot radās pavisam cits priekšstats.
  Citādi interesanti – pēc treilera šķiet, ka varētu būt pirmā no versijām, kas perfekti ataino tieši jazz age Ameriku. Citi varianti vairāk spieduši uz tēliem, aizmirstot, ka pati vide, kas tos radījusi, ir tikpat nozīmīgs apspēles objekts. Lai nu kur, bet scenogrāfijā Lūrmens vienmēr delivers.
  Also, man prieks, ka nu jau var droši teikt, ka Dikaprijs, mērķtiecīgi izvēloties īstās lomas, manā apziņā uz šo brīdi jau ir absolūti zaudējis savu jaunības dienu babyface tēlu. Kongratulācijas par to!

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Tā kā es lasu komiksus, nevis grāmatas, tad, protams, Getsbiju lasījis neesmu un arī nezinu, par ko tur ir, un pat pēc treilera nekļuva skaidrāk – gan jau, ka būs more drama for your mama, kā parasti Lurmenam (ironija un joks, filmu jau tāpat gaidīju, pēc treilera tikai apstiprinājās mana nevainojamā intuīcija :)

   • http://twitter.com/Roberts_Krekis Roberts Krēķis

    Grāmatā gan tam ir labi ja pastarpināta nozīme, bet nu Getsbijs savu bagātību ir dabūjis darot to, par ko ir seriāls Boardwalk Empire. Kas zina – varbūt Lūrmenam tas aizies pirmajā plānā. Un tādā gadījumā gan pupi, gan šaujamie, gan ruberoīds…
    Visas Oskara pretenzijas tad būs out the window.

 • rick’james

  nu priekš kam to fkn 3D visur vajag bāzt… jezus marija

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Es orientējos uz Skorsēze/”Hugo” gadījumu – arī tāpat likās, vairs neliekas. Var, ja grib.

 • http://twitter.com/Livas_nieki Līva

  Interesanti, kā viedokļi tomēr atšķiras. Mani treileris galīgi nepārliecināja (pati nupat uzrakstīju gandrīz vai pārspriedumu par to, kas mani tur uztrauc :D ). Protams, nekādus galīgus spriedumus par filmu netaisos izdarīt pēc viena treilera noskatīšanās, bet kaut kas Lurmena redzējumā pagaidām nelīmējas kopā ar Ficdžeralda Getsbiju. Jā, filma nekad nedrīkst būt pilnībā atkarīga no sava pamatmateriāla, tai ir jābūt savam raksturam un īpatnībām, bet ir jāsaglabā attiecīgās grāmatas dvēsele (cik melodramatiski tas izklausījās). Vismaz pagaidām es to Lurmena “The Great Gatsby” nejūtu. Ceru, ka beigās tomēr viss būs lieliski – Ficdžeralda grāmata man ir ļoti mīļa, būtu skumīgi, ja tās ekranizācija tiktu izķēpāta.

 • http://twitter.com/Kamazs Mārtiņš Ceplis

  Mana pirmā reakcija arī bija “Whaaaa… Entourage bija pa īstam? Kad būs Aquaman?!”

 • http://www.baidies.lv/ baidies!

  Mūzika nu ļoti atbilstoša tam laikam, lai neteiktu vairāk. Kanye West + Autotune.

 • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

  Ja kas, “Austrālija” finansiāli nenofeiloja, es drīzāk pat teiktu, ka studiju vīri uzelpoja, ka tā izgāja pa nullēm un drusku vēl piemeta peļņai. Bet Lurmans rullē priekš manis – “Mulenrūža” man jau ilgus gadus stāv priekšā kā paraugs kā taisīt muzikālu kūku izrādes/filma formā – un Austrālija arī bija spēcīga, lai arī tai bija savi trūkumi.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Atļaušos nevis nepiekrist, bet pakoriģēt – lasot attiecīgo literatūru, kļuva skaidrs, ka filmām ir vairākas peļņas stadijas, pie tam publiski tiek ņemta vērā tikai viena. Attiecībā uz “Australia” (http://boxofficemojo.com/movies/?id=australia.htm) izskatās, ka:

   – filma masīvi izgāzās kinoteātros, radot pamatīgus zaudējumus (augstāk saitē cipari, studijai paliek zem 50%)
   + filma noteikti nopelnīja uz DVD/TV/VOD, bet vairāku gadu laikā (cipari nav zināmi), pelna joprojām
   + filma veido Fox filmu bibliotēku un tiek pārdota tās ietvarā (cipari nav zināmi), pelnot joprojām

   Līdz ar ko tūlīt un uz sitiena, 2008/2009 gados, “Australia” bija write-off, fail un gan jau kāds zaudēja darbu – bet ilgtermiņā, protams, filma nopelnīja, tikai mēs nezinam un diez vai uzzināsim, cik tieši.

   • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

    Pēc Wikipedia skatoties, 130 miljoni zaļo, ar nodokļu atlaidēm 79 miljoni (Austrālijas filmu nodokļu atlaides). FIlmas globālā peļņa 211 miljoni teātros.

    Bet nu es tā tik ļoti “nerubiju” tos skaitļus. Un jā, lielās studijas disku/tiešsaistes peļņu ļoti negribīgi publicē. Dažreiz tā ir vairākus desmitus miljonu cik zinu.

    • http://kinokults.lv Kino Kults

     Ienākumi no kinoteātriem – mūsdienās 15%-30% no filmas kopējiem ienākumiem :)

     • http://twitter.com/pecisk Pēteris Krišjānis

      Jebkurā gadījumā tikko sapratu ka šī ir Lurmena un De Kaprio atkalredzēšanās pēc Šekspīra remiksa :) Daudz ūdeņu aiztecējis – un abiem šis laiks ir devis tikai to labāko.

      Filmu noteikti gribēšu redzēt uz lielā ekrāna.

 • http://twitter.com/fast_rich Richards

  Beidzot De Kaprio atkal redzams kādā lieliskā amerikāņu klasikā!

 • Pingback: Kino Kulta gaidītākās 2013. gada filmas | Kino Kults()