“The Lone Ranger” treileris kā Holivudas ilgas pēc vesterniem

October 3, 2012  |  Treileri

Klāt pirmais “The Lone Ranger” treileris – Holivudas megabudžeta (250 milj. USD), megatalantu (Deps, Hammers, Verbinskis, Brukhaimers) un visās citās jomās megafilmai, tāda paša nosaukuma (bet pie mums mazpazīstama) 60-to gadu TV-seriāla ekranizācija (salīdzinājumi ar “Dark Shadows” ir vietā, bet nav vēlami):

Te īstā vieta refleksijai – mūsdienu Holivuda ir tik ļoti noilgojusies pēc vesterniem (kā nu ne, ja uz tiem uzaugusi, bet vairs tos neveido), ka tās spilgtākie darboņi cenšas manifestēt tos savos darbos. Citiem tas izpaužas kā vesterna elementi mūsdienu filmās, bet īpaši bīstamos gadījumos tie manifestējas burtiski, dārgos studiju projektos – un pērnā gada “Cowboys & Aliens” (lielisks vesterns, vāja filma) ir tam lielisks piemērs. Jo projekti parasti ir par kaut ko citu, bet visa uzmanība tiek vesterna elementiem – rūpīgiem, autentiskiem, līdz izcilībai detalizētiem. Jo tieši tie jau arī piesaista.

Negribu apgalvot, ka šeit ir tas pats variants, bet studija Disney manāmi gaida t.s. fun action romp ar jokiem un pārējo, kur Džeka Zvirbuļa vietā ir Deps ar vārnu uz galvas, kā arī daudz spilgtu varoņu, ko pārtaisīt LEGO rotaļlietās. Bet te liela daļa budžeta notērēta autentiskos Mežonīgo Rietumu vilcienos – lai vai kas, bet Verbinska patiesās intereses spīd cauri pat treilerī. Jebkurā ziņā, un īpaši lasot Brukhaimera tvītus no uzņemšanas laukuma (kapā melnās miesās – karjera uz spēles!), gribas, lai Verbinski nepieviļ stila izjūta un viņiem viss izdodas – un tad jau, cerams, iedos naudu arī “normālam” vesternam.

“The Lone Ranger” kinoteātros nākamā gada 3. Jūlijā (ASV)!