“The Raven” (2012)

April 28, 2012  |  Filmas, Raksti

Kā zināms, tad kinopasaule dzīvo trendos – anonsēta vēl sazin kad (man liekas, ka kādus vismaz trīs gadus atpakaļ, bet varu kļūdīties), filma “The Raven” nonāk pie mums akurāt pseido-vēsturisko kostīmfilmu buma pašā epicentrā, kur par skatītāju uzmanību kino un TV cīnās modernizētas pasaku ekranizācijas, bet pēc pāris mēnešiem uz ekrāniem ar cirvi plosīsies Edgara Alana Po ganrīz laikabiedrs, Ābrams Linkolns. Piedodiet-atvainojiet, bet tā nav sakritība.

The Raven

Filma ir interesants (bet ne oriģināls) dažādu žanru mikslis, pārsvarā divu – viens no tiem ir “reālas vēsturiskas figūras fiktīvi piedzīvojumi”, bet otrs ir “trilleris vulgaris” ar vēsturiskas filmas kolorītu, un noteikti ies labi kopā ar “From Hell”, kas ir šīs filmas idejiskais dvīnis. Turpmāko nav grūti iedomāties pašiem, un ar to rakstu varētu arī beigt, ja ne viens bet:

Ja jau salīdzinam ar minēto filmu, tad šeit Depa vietā plosās Džons Kjūsaks, kas, būtībā, arī ir galvenais un gandrīz vienīgais iemesls uzlūkot filmu tiem, kas nav hardcore “Se7en” un tam līdzīgu filmu (kuras, pēc Finčera darba panākumiem, toreiz saradās vismaz divdesmit gadiem uz priekšu) fani – Kjūsaks burtiski dod vaļā autentisku Edgaru Allanu Po vienā no savas jau tā lomām piepildītās karjeras labākajām performancēm!

Filma arī uzskatāmi parāda, ka izcils otrās komandas (2nd unit) režisors ne vienmēr var kļūt par izcilu vienkārši režisoru – ja Džeimsa Maktīga darbošanās Vačovsku paspārnē sākumā patīkami pārsteidza (“V for Vendetta”), tad izbrīnīja (“Ninja Assassin”), tad pēc šīs filmas ir skaidrs, ka nākamā un galējā pieturvieta ir HBO, Showtime vai kāds līdzīgs kabeļtelevīzijas kanāls, kur Maktīgam ir īstā vieta. Pozitīvākajā no nozīmēm.

Globāli sanāca gandrīz vai nolikt, bet tā nebūt nav – filma ir patiesi stingrs (solid) žanra pārstāvis, ar neparastāku darbības vietu un fantastisku centrālo performanci, lieliski uzfilmēts un samontēts, bet pilnīgi bez pārsteigumiem. Kā saka – esat brīdināti.