“Titanic” 3D un cita klasika trīs dimensijās

January 12, 2012  |  Jaunumi, Treileri

Holivuda ir atradusi jaunu ienākumu avotu, jeb, biznesa valodā, revenue stream – utilizējot 3D tehnoloģijas attīstību, kinoteātru projektoru upgrade un cilvēku tieksmi uz nostaļģiju, mums tiek piedāvātas veco hītu 3D versijas. Un šogad tas ir redzams labāk kā jebkad – nerūsējošā klasika trīs dimensijās solās būt uz ekrāniem gandrīz katru mēnesi!

Centrālais notikums, bez šaubām, solās būt ex-pelnošākā filma pasaulē “Titanic”, kuras 3D versiju “pieskata” pats 3D guru Džeimss Kamerons – ar vārdiem, ka “ja jau konvertēt, tad labāk es pats”. Esmu redzējis vairākus fragmentus no 3D “Titānika”, un jāsaka, ka darbs veikts godam – it kā būtu filmēts ar 3D kamerām, tik telpisks viss. Ir pamats cerēt, ka nepievils visa filma, kura no papildus dimensijas noteikti nekļūs sliktāka:

No Kamerona neatpaliek arī kādreizējais tehnoloģiju pionieris, bet mūsdienās vienkārši īgns onka Džordžs Lūkass, kura pēdējo padsmit gadu hobijs ir “labot” savas “Star Wars” filmas kārtējai kino/DVD/Bluray relīzei, un tad sirsnīgi smieties par hardcore fanu cepšanos izmaiņu sakarā. Tā arī tagad – jau Februārī mūs gaida “Star Wars: Episode I – The Phantom Menace” 3D versija, un tikai Lūkasam zināms, vai atkal nebūs kaut kas “uzlabots”. Jo nāksies taču pārbaudīt – ja uzcītīgi skatīsimies, tad sagaidīsim visas daļas iekš 3D, un kurš gan negribētu vēlreiz izbaudīt kinoteātrī “The Empire Strikes Back”! 3D relīzes treileris.

Nav aizmirsti arī mūsu jaunākie brāļi, jeb bērni – īpaši tiem studija Disney ar sev raksturīgo alkatību sāk savu lielāko (un, pēc kāda laika, arī mazāko) hītu re-release trīs dimensijās. Septembrī iznākušais “The Lion King 3D” izšāva tik labi, ka jau šonedēļ ASV iznāk “Beauty and the Beast 3D”. Nākamie rindā – “The Little Mermaid”, kā arī Pixar darbi “Finding Nemo” un “Monsters, Inc”.

Starp citu, tas nav nekas jauns – Disney nu jau regulāri katru gadu izrāda Tima Bērtona “Nightmare Before Christmas” 3D versijā, ar lieliem panākumiem.

Kas tālāk? Klīst baumas par “Indiana Jones” un “Jurassic Park”, Kamerons testēja 3D konversiju uz “Terminator 2″, bet Warner Bros, kuriem tuvākos divus gadus ir jau tā telpiskais “Hobits”, kāri skatās uz “Lord of the Rings” pusi – laba nākotnes perspektīva tiem, kas sūdzas, ka “kino nav ko redzēt”. Un ko Jūs gribētu redzēt 3D versijā?

 
 • jaanism

  Lai iet “Vella Kalpi 3D”
  :)

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   ja vien konversijas izmaksas būtu par pāris nullēm zemākas :)

   Bet par šo esmu domājis – jaunu “Vella Kalpu” versiju gan es labprāt noskatītos, un taču tam būtu potenciāls būt lielajam latviešu grāvējam, tas nekas, ka rīmeiks :)

   • Armands Erglis

    Espiski jau būtu, bet piķis ar būtu vajadzīgs episks tādam rīmeikam/sīkvelam

    • http://kinokults.lv Kino Kults

     Saliks kopā to, ko izdala visiem pārējiem – mož arī sanāks ;)

 • Armands Erglis

  Nezinu par tiem 3D , bet ja ka ķinītī ik pa laikam rādītu arī “vecās labās” filmas, noteikti būtu ieinteresēts. Vispār kāpēc tāda prakse nepastāv?

  Vienīgais uz LOTR 3D varētu aiziet, pārējām īsti neredzu jēgu. Vēl varētu būt tāds holivudas actions, ka netikai pārtaisa uz 3D, bet arī revisitē specefektus, piem lielajam grāvējam Independence Day. Nesen sanāca nolūrēt un tagad tā laika “mega specefekti” likas bezgala smieklīgi un naivi.

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Vecās filmas – jo nav specializēto kino (varbūt tikai Suns/Kinogalerija), un, pa lielam, arī kultūras. Bet būtu interesanti, ja kāds mēģinātu ieviest – filma kā event, es noteikti atbalstītu.

   Par vecajām filmām iekš 3D – domāju, ka šeit gan CGI būs noteicošais, jo dekorācijas/miniatūras telpā varētu izskatīties ne-īstāk, jo veidotas “plakanajam” formātam.

 • http://twitter.com/Brockxz Aigars Broks

  Ja atklāti, tad nevienu filmu. Man kā 3D gimmick nepiekritējam kaut kā nav vēlme redzēt tās konversijas un domāju, ka arī nevienu filmu neiešu skatīties uz kino. Es labāk tad dodu priekšroku kādas labas filmas labākam rīmeikam. Diemžēl pārsvarā labāks gan nesanāk tas rīmeiks. Laigan varbūt varētu uz 3D paskatīties kādu agrīnāku M. Beja ražotu filmu (ja atklāti, tad jebkuru filmu pirms tiem trakajiem transformeru karuseļiem, kuriem pat bez 3D jau grūti ir skatīties, lai spētu visam notiekošajam izsekot līdzi)

 • Yodaa

  Star wars I pirmizrāde ir 10.februārī. Kad tā paredzēta Latvijā? nekur nevaru atrast info …
  ļoti biedē arī fakts, ka oficiālajā lapā teikts, ka rādīs RealD 3D kinoteātros… un lv tāds ir tikai Daugavpilī … Kaut kā negribas kratīties 4+h līdz turienei …

  • http://kinokults.lv Kino Kults

   Par Latviju un SW Episode I – pagaidām vēl nav zināms, vai rādīs

   • http://twitter.com/kinomMareks Mareks Smilga

    Maigi izsakoties ir aizdomas, ka nē. Ja jau pat superlplašās auditorijas Lion king neizlaida pie mums, tad ko gan cerēt uz gīku uz frīku (tobišs maniem) Zvaigžņu kariem.