“Titanic” 3D un cita klasika trīs dimensijās

January 12, 2012  |  Jaunumi, Treileri

Holivuda ir atradusi jaunu ienākumu avotu, jeb, biznesa valodā, revenue stream – utilizējot 3D tehnoloģijas attīstību, kinoteātru projektoru upgrade un cilvēku tieksmi uz nostaļģiju, mums tiek piedāvātas veco hītu 3D versijas. Un šogad tas ir redzams labāk kā jebkad – nerūsējošā klasika trīs dimensijās solās būt uz ekrāniem gandrīz katru mēnesi!

Centrālais notikums, bez šaubām, solās būt ex-pelnošākā filma pasaulē “Titanic”, kuras 3D versiju “pieskata” pats 3D guru Džeimss Kamerons – ar vārdiem, ka “ja jau konvertēt, tad labāk es pats”. Esmu redzējis vairākus fragmentus no 3D “Titānika”, un jāsaka, ka darbs veikts godam – it kā būtu filmēts ar 3D kamerām, tik telpisks viss. Ir pamats cerēt, ka nepievils visa filma, kura no papildus dimensijas noteikti nekļūs sliktāka:

No Kamerona neatpaliek arī kādreizējais tehnoloģiju pionieris, bet mūsdienās vienkārši īgns onka Džordžs Lūkass, kura pēdējo padsmit gadu hobijs ir “labot” savas “Star Wars” filmas kārtējai kino/DVD/Bluray relīzei, un tad sirsnīgi smieties par hardcore fanu cepšanos izmaiņu sakarā. Tā arī tagad – jau Februārī mūs gaida “Star Wars: Episode I – The Phantom Menace” 3D versija, un tikai Lūkasam zināms, vai atkal nebūs kaut kas “uzlabots”. Jo nāksies taču pārbaudīt – ja uzcītīgi skatīsimies, tad sagaidīsim visas daļas iekš 3D, un kurš gan negribētu vēlreiz izbaudīt kinoteātrī “The Empire Strikes Back”! 3D relīzes treileris.

Nav aizmirsti arī mūsu jaunākie brāļi, jeb bērni – īpaši tiem studija Disney ar sev raksturīgo alkatību sāk savu lielāko (un, pēc kāda laika, arī mazāko) hītu re-release trīs dimensijās. Septembrī iznākušais “The Lion King 3D” izšāva tik labi, ka jau šonedēļ ASV iznāk “Beauty and the Beast 3D”. Nākamie rindā – “The Little Mermaid”, kā arī Pixar darbi “Finding Nemo” un “Monsters, Inc”.

Starp citu, tas nav nekas jauns – Disney nu jau regulāri katru gadu izrāda Tima Bērtona “Nightmare Before Christmas” 3D versijā, ar lieliem panākumiem.

Kas tālāk? Klīst baumas par “Indiana Jones” un “Jurassic Park”, Kamerons testēja 3D konversiju uz “Terminator 2”, bet Warner Bros, kuriem tuvākos divus gadus ir jau tā telpiskais “Hobits”, kāri skatās uz “Lord of the Rings” pusi – laba nākotnes perspektīva tiem, kas sūdzas, ka “kino nav ko redzēt”. Un ko Jūs gribētu redzēt 3D versijā?