“Underworld: Awakening” (2012)

January 25, 2012  |  Filmas, Raksti

Ir tādi filmu seriāli, kurus pieminot, pretīm parasti dzirdi “Ko? Vēl viena daļa? Cik var?” – pie tam lielākoties no cilvēkiem, kas realitātē ir ne tikai īstā mērķauditorija, bet arī aktīvie šo filmu finansiālie atbalstītāji. Laikam tā vajag, bet tādēļ arī dzīvo “Resident Evil”, “Saw”, “Fast & Furious”, “Paranormal Activity” un arī šī raksta vaininieks, “Underworld”, kuram klāt jau ceturtā daļa, zem izkārtnes “Underworld: Awakening”!

Underworld Awakening, Keita Bekinseila

Šeit gan ir nepieciešama liriska atkāpe, jeb, kā saka, “iepriekšējās sērijās”:
Pirmā daļa, “Underworld”, bija salīdzinoši mazbudžeta mistiskais grāvējs, filmēts Ungārijā ar mazpazīstamiem aktieriem un režisoru-debitantu, kurš knapi izspruka no direct-to-video likteņa lielākoties pateicoties ļoti iespaidīgam treilerim. Filma izrādījās komerciāli veiksmīga, un pāris gadus vēlāk tai sekoja tiešais sīkvels “Underworld: Evolution”, kuru gan mocīja visas tiešo sīkvelu problēmas – saraustīts sižets kombinācijā ar palielinātu budžetu radīja turpinājumu, kurš bija izteikti vājāks par oriģinālu. Pārgrupējušies, producenti laida klajā prīkvelu “Underworld: Rise of the Lycans”, jeb filmas garumā izstieptu flashback epizodi no pirmās daļas par to, kā tad viss sākās. Ņemot vērā visus faktorus (prīkvels, citi aktieri, cits režisors, Keitas Bekinseilas trūkums), filma man patika krietni labāk, kā biju domājis.

Bet te līzinga maksājumi vai nepielūdzamais kontrakts, bet Keita ir atpakaļ jaunā sērijā, kas ir tiešs otrās daļas turpinājums – nogulējusi divpadsmit gadus (dusas apstākļus uzzināsiet filmā), Selīna mostas un atklāj, ka pasaule ir mainījusies un ir iestājusies mošķu apokalipse – medīti tiek gan vampīri, gan vilkači. Situāciju sarežģī gabarītos brangs papildinājums vilkaču armijā (kura, tāpat kā nindzjas-bruņurupuči, tagad mitinās kanalizācijā), kā arī kāda pusaudze, kura, iespējams, ir Selīnas meita – augstākās raudzes meksikāņu telenovellas cienīgs sižets!

Underworld Awakening, Keita Bekinseila

Kā jau sapratāt pēc sižeta ievada – ko darīt, kad no filmām ir noguruši pat to veidotāji? Skaidrs, ko – jāsauc palīgā desants no šobrīd aktuālās Skandināvijas, šoreiz zviedru režisori ar eksotiskiem un netulkojamiem vārdiem Måns Mårlind un Björn Stein. Un tie nepievīla – pilnībā saglabājot iepriekšējo daļu vizuālo stilistiku, tie apvetīja galveno varoni ar IKEA galdiņu cienīgu praktiskumu – vampīri, vilkači un visi pārējie pa vidu tiek burtiski kapāti ar tādu izdomu, ka brīžiem brīnies, kas tik jauns nav izdomāts t.s. dismemberment lauciņā!

Tas arī būs filmas vienīgais galvenais pluss – pieverot acis uz scenāriju, klišeju tonnu un notikumu absolūto paredzamību divdesmit minūtes uz priekšu, filma kustās uz priekšu tādā tempā, ka aizdomāties par šādām lietām gluži vienkārši neatliek laika, jo filma sākas strauji, enerģiski turpinās un uz beigām uzņem kaut kādu pavisam gaismas ātrumu. Mūsu sarežģītajos laikos tas ir viennozīmīgs pluss – garlaicīgu grāvēju pēdējā laikā ir pat pārāk daudz.

Tas arī rezumējuma vietā – ja Jums līdz šim ir patikusi kaut viena “Underworld” daļa (vai arī enerģiski fapojat uz Keitu Bekinselu lateksā), droši skatieties arī šo, jo ļaunākais, kas ar Jums var notikt, ir karstasinīgas diskusijas ar citiem “Underworld” faniem par to, kura sērija tad ir vislabākā. Pārējie tāpat šo rakstu pat nelasīs līdz šai vietai (ja nu tomēr, tad sāciet ar pirmo daļu), tapēc es esmu pasargāts no ieteikumu došanas – un paldies par to!

Filma kinoteātros no 27. Janvāra!

ps. Par 3D neko nemācēšu teikt, jo skatījos 2D versiju – bet it kā esot “īstais” 3D, attiecīgi var droši skatīties arī telpisku.