“Wrath of the Titans” (2012)

March 29, 2012  |  Filmas, Raksti

Patiesībā “Wrath of the Titans” ir diezgan interesanta parādība – sīkvels, kuru, pateicoties neviennozīmīgi uzņemtajai pirmajai daļai, neviens tā pa īstam negaidīja (vismaz es nevienu nepazīstu). Tomēr pirmās daļas komercpanākumi darīja savu, un nu mūsu priekšā ir turpinājums – ar paplašinātu aktieru sastāvu, bet nomainītu aizkadra komandu.

Wrath of the Titans

Režisora krēslā francūzi Luī Leterjē nomainīja amerikānis Džonatans Lībesmans – ne gluži studiju kājslauķis, bet tāds, kurš ņemas visu ko darīt vienkārši tapēc, ka dod darīt. Jo citādi es viņa režisētos “Darkness Falls”, “Texas Chainsaw Massacre: The Beginning” un “Battle Los Angeles” izskaidrot nevaru – kinoteātri stāv, filmas ir jāveido, un labāk lai to dara kāds, kurš paklausīgi izpilda visas komandas un nerunā pretīm. Iespējams, ka Lībesmans ir liels stratēģis, kurš palēnām mācās, krāj ekspu un drīzumā dos atbildes triecienu ar paša izlolotu šedevru – ja tā, tad “Wrath of the Titans” noteikti ir šī plāna indikators.

Visi vecie ģīmji vietā, sižets – atkal mostas kārtējais kalna lieluma monstrs (gan jau treileri būsiet redzējuši), un tikai puny human pus-dievs/pus-cilvēks Persejs Vortingtons spēj labot situāciju. Vortingtons ir tieši tādā pašā režīmā, kā citās savās filmās, un visi pārējie, ja būsim atklāti, arī – jo tiem tāpat skaidrs, ka viņi šeit nespēlē centrālo lomu.

Wrath of the Titans

Svarīgi ir saprast iepriekšējo paragrāfu kontekstu – filma ir viennozīmīga uzvara, jo pie absolūti līdzvērtīga saturiskā un emocionālā piepildījuma (kurš jau oriģinālā tuvojās nullei), Lībesmanam izdevās to sakārtot daudz loģiskāku un skaidrāku par pirmo daļu, bet action ainas vienkārši aizrauj elpu. Sūdfilmu skola nebija veltīga, jo Lībesmanam ir gandrīz izdevies (tuvu, ļoti tuvu) tas, ko sauc par ideālu popkorn-grāvēju – skaļš un stulbs, bet tieši tāds, kāds nepieciešams.

“Ninja Turtles” no Lībesmana – noteikti gaidam!

ps. pirmo reizi nevaru noformulēt savu attieksmi pret 3D – pretstatā pirmajai daļai, kur tas radīja tikai galvassāpes (burtiski), šeit tas ir reizē ļoti kvalitatīvs un absolūti neko nedod klāt filmai, līdz ar ko izvēli par vai pret 3D atstājot vienpersoniski Jūsu attieksmes pret formātu ziņā.